Udržme se u moci, zabíjejme děti!
Tragická smrt mladé Nedy bude určitě tématem mnoha komentářů po celém světě. Nečiním si ambice vyslovovat velká moudra, ale jakákoliv nesmyslná smrt, a to především u mladých lidí, mě rozhodí. Ve svém věku už vím, že svět je ve své podstatě kruté a nehostinné místo pro život, ale určitá elementární pravidla by platit měla. Kdo zamíří na bezbranné dítě či mladého (i když smrt je samozřejmě hrůzně definitivní v každém věku) člověka a stiskne spoušť (nebo tak činí jakýmkoliv jiným způsobem) s úmyslem zabít, by měl propadnout peklu.
Na začátku takové tragické smrti někdo stál. Člověk, systém, strana, náboženství. Dívejme se pozorně kolem sebe a pečlivě hodnoťme, zapojme hlavu, není tak těžké je odhalit. I v českém politickém rybníce existují osoby a politické směry, kteří by bez mrknutí oka v zájmu svém udělali cokoliv, aby si udrželi moc.
Mysleme na Nedu a zkusme ze zlem bojovat.
Aleš Kratina
Nepůjdeme jak ovce na porážku
Mediální masáž je poslední dobou téměř dokonalá. Svět je černobílý a ohrožuje nás "kde co". Především islám, uprchlíci, ISIS... Myslím, že pravda je daleko prostší - existuje dobro a zlo a to zlo je potřeba identifikovat a ničit.
Aleš Kratina
Příčiny a následky - Studénka
Po návratu z dovolené, bez připojení k internetu, jsem zjistil, že ve Studénce došlo opět k fatální nehodě na železnici. Viník je sice jasný, příčin tragické události je ale samozřejmě daleko více.
Aleš Kratina
Ano, selhal systém
Útok v Uherském Brodě je strašným vyústěním. Pravděpodobně jde o dlouhodobou frustraci člověka, který asi nebyl psychicky úplně v pořádku. Je ale za selháním systému skutečně systém samotný?
Aleš Kratina
Ukrajinské slzy
Válka na Ukrajině nám zevšedněla. Od monstrózní olympiády v Soči se zkrátka cosi zvrtlo a šance na blízký mír se limitně blíží nule.
Aleš Kratina
Může se francouzský scénář opakovat v Česku?
Pokud se jakýkoliv terorista rozhodne útočit v obydlených oblastech, má bohužel vždycky obrovský náskok před policií, který se zkracuje velmi pomalu.
| Další články autora |
Myslíte, že znáte Česko? Tento letní test vás možná překvapí
Léto je ideální čas objevovat krásy Česka. Nabízí se hned několik míst, které rozhodně stojí za...
Zapomenutá historie slavného pražského lunaparku Eden. Jeho horská dráha měřila 5 km!
Do Edenu v pražských Vršovicích dnes míří lidé hlavně na koncerty nebo za fotbalem. Před sto lety...
Od běžné řidičky k ikoně pražských historických tramvají. Karolína Hubková slaví 13 let
Karolína Hubková je nejznámější pražskou „dámou na kolejích“. Její příběhy vyšly také knižně a už...
Místo, kde pomáhá „prehistorické moře“. Smrdáky lákají na unikátní léčbu
Na Záhorí existuje místo, kde se léčba neopírá o sliby, ale o přírodní zdroj s výjimečně vysokým...
Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky
O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...
Šumperk bude hostit mistrovství mladých hasičů z celého světa
V Šumperku bude od úterý do 18. července světový šampionát mladých hasičů. Přijedou na něj...
Šumperk bude hostit mistrovství mladých hasičů z celého světa
V Šumperku bude od úterý do 18. července světový šampionát mladých hasičů. Přijedou na něj...
Plzeň za 177 mil. Kč staví domovy pro postižené a pro lidi s autismem
Plzeň staví nové domovy pro lidi s kombinovaným postižením a pro lidi s poruchou autistického...
Do soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 26 staveb
O letošní titul Stavba roku Královéhradeckého kraje se utká 26 staveb. Mezi přihlášenými projekty...
- Počet článků 108
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1703x



















