Diskuse
Příčiny a následky - Studénka
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
V30l80a10d84i75m58í94r 24H28r69u55b72ý
Hmmm - technické řešení stavu, kdy vozislo zůstane stát mezi závorami. Takže je třeba indikovat v = 0. Jak často ale vozidlo zůstane stát?
"Mezi závorami" - to máte na mysli již "spadlé šraňky"? No - jo, to ale ten vlak už nezastaví. Nebo chcete zastivit vlak pokaždá, když je na červenou auto v kolejišti? Pak ovšem budou vlaky stát trvale.
K dalšímu se nevyjadřuji - teoreticky do jisté míry pravda, reálné řešení neexistuje. Jen postupné budování mimoúrovňových přejezdů. Studének je ovšem v ČR 8000.
J42i93n64d58r27i60c78h 64P10a17r77i30k
Proto ta typizace.
Nevím nic o vaší profesi a vzdělání, ale já jsem statik ocelových konstrukcí, vystudovanej mostař.....
V22o21k84o40u98n 86V72l18a82d16i21m42i69r
Nejdriv jsem chtel napsat jen: Dost bylo uz Studenky. Ale protoze Vase myslenka je zcela totozna s moji, dovolil bych si pripomenout pani primatorku Krnacovou a jeji vyrok o projektantech tunelu Blanka. Podle mne jen Debil, vlastne mnoho Debilu, pripadne Korupcniku muze vyprojektovat, schvalit a uvest do provozu trat s urovnovymi prejezdy pro vlaky s rychlosti 140 km/h a vyse.
V95o77k17o40u35n 91V93l70a18d66i31m37i57r
Pro srovnani bych jeste uvedl ceske dalnice s povolenou maximalni rychlosti 130 km/h.
J11i54n56d53r57i23c13h 79P72a64r73i64k
Myslím si, že zajistit mimoúrovňové křížení na takovýhle tratích by mělo být prioritou, a nemuselo by být technicky moc složité. Typizované nadjezdy, dva příhradové nosníky, spodní mostovka s roštem. Typizovaný most by měl omezit na minimum všechny ty opruzy s drážními úřady. Montáž mostu by vyžadovala minimální výluku, prostě žádné architektonické zázraky, funkční řešení, pokud hromadně vyráběné, i o dost levnější než individualně projektované a vyráběné nadjezdy.
V24l41a95d47i89m36í82r 31H88r30u82b70ý
Jo - ještě také typizované prostory, kde budou přejezdy stavěny.
P34e73t24r 82Š58v13i54h62á12k
Pane kolego, s dovolením si půjčuji odkaz na Váš článek do své diskuse, já už nechci těm odborníkům na dráhy nic vysvětlovat.
Jo, a karma!
A51l84e28š 60K39r57a96t39i89n33a
Ještě jsem nezmínil skutečnost, která nemusí nic znamenat, nicméně úsek pozemní komunikace ve správě ŘSD, krajů či obcí končí před přejezdem a začíná zase za ním. V kolejišti se o vše stará SŽDC. Mám s touto organizací spíše dobré zkušenosti a vím, že u ní pracuje spousta kvalitních odborníků, přesto by možná stálo za úvahu nastavit něco jako sdílenou odpovědnost či technickou pomoc správců pozemních komunikací, aby byla problematika pohybu motorových vozidel přes "koleje" řešena do všech důsledků..
J23i42n74d21r60i96c33h 28P40a48r16i68k
Motorová vozidla by se na "koleje" vůbev neměla dostat.
R80a70d85i28m 82P97o29l30á68š19e21k
Ono by možná úplně stačilo na ty přejezdy hodit kamery a umožnit ve strojvůdcovské kabině strojvůdci tak na kilometr, dva kilometry dopředu z těch kamer vidět situaci na těch přejezdech.
P61a71v55e76l 86V59r77b84a
Aleši netvrdím, že Váš pohled je špatný, určitě je o možném technickém řešení. Mě co jediné nesedlo je konstatování, že klesá pozornost řidičů, díky technickým zařízením. Možná jsem to jen špatně pochopil. Nicméně je to zavádějící, protože to je jako o tom, že zrušíme na křižovatkách semafory? Nevím jak Vy osobně, ale já se bavím jistou hloupostí a neznalostí řidičů u obchodáků u pravidla pravé ruky. No abvím, spíše je to k pláči.
K90l97á96r68a 37T58ů62m62o85v35á
Já to chápu tak, že to pořád bliká, že pojede vlak. A jak všichni víme, bliká to dost dopředu...
- Počet článků 108
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1703x


















