Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

kOmický blog CDXLIX.

Dva týdny před koncem října přišel potomek s požadavkem na koupi dýně. Maminčin vlažný vztah k Halloweenu později utužil nároky mnohem vyššími.

Naše zahrádka letos vyprodukovala dvě dýně Hokaido o velikosti běžného jablka pokusy o dlabání zcela vylučující. V obchodu jsem v oddělení zeleniny dlouho odolávala, nicméně jsem - po příslibu, že dýni synek sám odnese - nátlaku podlehla.

Tři dny jsem výzvy ignorovala, ale když se chlapec chopil nože, byla matčina pomoc nezbytná. K úhoně tak došla pouze čerstvě vytřená podlaha. Na výsledné společné dílo jsme byli oba pyšní, synek jej opatřil svíčkou a přibližně týden zdobilo obývák - než se oranžová barva začala měnit na černou.

Na kompostu dýňové hlavě narostly nakonec i šedivé plísňové vlasy. Čímž jsem považovala Halloween za uzavřený - pochopitelně mylně.

Synek brzo přišel s novým požadavkem, tentokrát na výrobu kostýmu. Sama mám k převlekům vztah velmi vlažný, opět jsem tedy nějakou dobu vyčkávala, zda zájem neopadne. Nestalo se tak. Naopak mi potomek podstrčil obrázek TV mana.

Černou postavu s obrazovkou místo hlavy jsem pravda příliš nechápala, leč vyhodnotila jsem výrobu případného kostýmu jako poměrně snadnou. Nejvíce času zabral výběr vhodné krabice, žádná z doma se vyskytujích neměla vyhovující rozměr.

Pár dní jsem poslouchala připomínky, až jsem cestou nejmenšího odporu zvolila kancelářský kartonový obal od papíru. Jeho velikost byla ideální; ne tak barva.

Úvaha o potažení černou fólií ztroskotala na neschpnosti ji v dílně nalézt; (jistě to omezilo riziko přidušení). Mezi zbytky barev pozůstalých z výtvarné výchovy ale byla nalezena černá tempera, která aplikována úzkým štětcem překryla povrch krabice zcela bez účasti budoucího nositele.

K výrobě obrazovky byl použit modrý obal na sešit, který byl tímto zcela zničen. Výsledek byl na pohled výborný; emipricky však byla zjištěna nevhodnost použitého materiálu, neb přes matný povrch nebylo vidět. Kostýmu proto padla za oběť ještě starší pevná průhledná sloha, která měla shodnou barvu, ale hladkou strukturu. S ní již nehrozilo, že se převlečená postava při pohybu přerazí.

Upevnění na hlavu jsme vyřešili poměrně rychle (díky nadstandardně kladnému vztah otce rodiny ke kečupu). Kartonový obal od osmi balení, který měl čtvercovou základnu a plná záda, zatímco po stranách se svažval ke zcela nízké přední straně se jevil jako ideální.

Úprav bylo potřeba minimum. Protáhla jsem kloboukovou gumu a lehce sestřihla zadní část. Na synkově hlavě tak seděly dvě krabice, které jsme později na jeho přání slepili k sobě. Za tímto účelem si dokonce přinesl ze školy osvědčený Herkules.

Černé tričko a tepláky jsem doplnila černými polobotkami a sakem, které před lety využíval starší bratr při občasné veřejné flétnové produkci. Za běžných okolností nejmladší dítě podobné formální kusy zcela odmítá, nyní je uvítalo.

Černá postavička pak běhala po domě, přičemž podrážka polobotek zanechávala na světlém vinylu nevzhledné černé šmouhy. Jak vyplynulo později, snažil se syn nalézt vhodné místo, kde by mohl natočit video. Bohužel v naší nedotažené domácnosti prakticky všude překáží nějaké předměty.

Odevzdaně jsem pomohla i s videem. V šatně jsem police zakryla přehozem z postele a ubrusem, čímž vznikl vizuálně poměrně čistý prostor. A uvolila jsem se i k roli kameramana, jakkoli s výsledkem byl kritický hlavní hrdina spokojen až po mnoha pokusech.

Překvapilo mě, že byl ochotný s sebou objemný kostým vláčet do školy autobusem, aby ho ukázal kamarádům. A o Halloweenu se v něm obratně a naprosto samozřejmě pohyboval.

Autor: Jana Kozubíková | neděle 5.11.2023 8:00 | karma článku: 10,72 | přečteno: 258x
  • Další články autora

Jana Kozubíková

kOmický blog DV.

Před přibližně rokem manžel oznámil, že koupil letenky. Když upřesnil destinaci, pokládala jsem to za vtip. Leč choť nežertoval.

14.7.2024 v 21:00 | Karma: 16,23 | Přečteno: 258x | Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog DIV.

Šest let naši rozlehlou ložnici ozařovala jediná (stínítka zbavená) výkonná žárovka; nedávno ovšem - po měsících marných výstrah - definitivně zhasla.

3.7.2024 v 6:00 | Karma: 13,66 | Přečteno: 244x | Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog DIII.

Na letošní olympijský běh jsem se neuvážene přihlásila v lednu a má zodpovědná příprava spočívala výhradně v posilování s lopatou na dvorku.

25.6.2024 v 20:00 | Karma: 13,85 | Přečteno: 226x | Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog DII.

Jakkoli se trvale snažím obstát ve všech životních rolích, jako „paní domu“ stále významně selhávám.

21.6.2024 v 5:00 | Karma: 11,47 | Přečteno: 211x | Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog DI.

Krizi identitiy mohou v dnešním otevřeném světě prožívat i velké domácí spotřebiče. V jejich případě ovšem pochybuji o vlastním vstřícném postoji.

19.6.2024 v 22:00 | Karma: 12,42 | Přečteno: 220x | Ona
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Ukrajina statečně vzdoruje agresorovi, uvítal Fiala vládu napadené země

16. července 2024  5:50,  aktualizováno  11:40

Na společné jednání s českou vládou přijeli do Prahy členové vlády Ukrajiny. „Ukrajina statečně...

Europoslanci volí předsedkyni. Ve čtvrtek rozhodnou o šéfce Evropské komise

16. července 2024  8:53,  aktualizováno  11:25

Přímý přenos Volba nové předsedkyně europarlamentu, čtrnácti místopředsedů a především rozhodnutí o šéfovi či...

Pražské letiště mzdy zvýší napřesrok. Zatím nabídlo desetitisícovou odměnu

16. července 2024  11:24

Stávková pohotovost na pražském letišti po úterním jednání nekončí. Vedení se s odbory dohodlo, že...

Pohraničníci v roce 1956 zastřelili rybáře, syn se domáhá soudní rehabilitace

16. července 2024  11:10

Okresní soud v Břeclavi dnes projedná případ rakouského rybáře Waltera Wawry, kterého v roce 1956...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  • Počet článků 526
  • Celková karma 13,07
  • Průměrná čtenost 322x
Zážitky a postřehy matky tří dětí na cestě z moravské metropole do obce Omice. Co můžete očekávat, pokud opustíte panelákový byt a vrhnete se do rekonstrukce kouzelného staršího domu za městem a péče o rozlehlou zanedbanou zahradu.

Seznam rubrik