Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Ruští špioni manipulují veřejným míněním

Ruští špióni operují na našem území mnohem více než před několika lety. Ovlivňují veřejné mínění proti našim americkým spojencům a radaru. Skrytě a s prakticky neomezenými prostředky. O to víc by si měl každý z nás dát pozor, zda nepodléhá právě této manipalaci.

Návrat ruských velmocenských ambicí provází i snaha o získání opětného vlivu ve východní a střední Evropě. Dnes je již jasné, že ruští politici udělají vše, co je v jejich silách, aby se i Česká republika chovala tak, jak si oni představují. V politice to znamená prosazování sociální demokracie a její (budoucí) vládní spolupráci s komunisty. A někteří koaliční politici svými kauzami či neodpovědným jednáním dělají vše pro to, aby se Rusům povedlo, co si usmysleli.

Rusko, alespoň prozatím, nemůže obsadit Českou republiku jako Gruzii, to ovšem neznamená, že má ruce složené v klíně. Existuje několik způsobů, kterými ruští vrcholní politici, většinou bývalí KGBáci (členové tajné služby FSB, dříve KGB), útočí na suverenitu našeho státu. Tlačí na nás politicky a diplomaticky a výhrůžkami - viz otočení raket na ČR a pozastavování dodávek ropy do ČR. A, jak potvrzuje Bezpečností informační služba ve své zprávě za loňský rok, i cestou skrytou, za pomoci špiónů a agentů, ale i spolupracovníků z řad českých občanů.

Různá prohlášení ruského prezidenta Medveděva a premiéra Putina nejen k americkému radaru se nesou v duchu imperialistické politiky, která je ruským mocným vlastní již z dob carského Ruska a podle níž se řídil i car bolševický. Jde povětšinou o agresivní a arogantní výpady, které mají světu potvrdit nové ruské "velmocenské sebevědomí". Rusko, jak víme, má nástroje, jak na Českou republiku tlačit. A také jich využívá. Příště nám může zavřít kohoutky s ropou či plynem úplně a hodně nám znepříjemnit život. Může i "otočit rakety" směrem na nás (což je ve skutečnosti jen propagandistický blábol. Ruské rakety bezesporu míří i západním směrem stále, už jenom proto, že směr letu se může měnit i kdykoli po jejich vypálení).

Tyto argumenty by však nebyly natolik pádné, kdyby Rusové neměli na své straně alespoň část našeho veřejného mínění. Rusové se v tomto ohledu opravdu činí. Vedle svých "klasických" špionů  pravděpodobně "probudilo" i "špiony spící", tedy agenty, kteří zde žijí pod krytím normálním způsobem života třeba i několik desítek let, do doby, než je "velký bratr" začne potřebovat. Někteří z těchto spáčů mohou působit i ve vysoké politice, v médiích či na jiných místech, kde mohou něco ovilivňovat či odkud je jejich hlas dostatečně slyšet. BIS upozorňuje na to, že Rusové využívají (zneuživají) i občanskou sféru. Není jisté, že jde o iniciativu NE základnám, ale je to velmi pravděpodobné. Jiná, takto hlasitá, protiradarová iniciativa zde není. (Další důvody jsem popsal v předchozích článcích: Američani ano! Radar ano! - Část druhá: Tábor míru a Spolek Ne základnám: proruská krajní levice a hrubý antisemitismus.)

  • Rusové tu musí mít lidi, kteří křičí, že je zapotřebí s Ruskem dobře vycházet (rozuměj, podvolit se jeho "přáním"), protože jinak nám zavře kohoutky s ropou a plynem nebo na nás namíří rakety.
  • Rusko tu musí mít "své lidi", kteří pokřikují o americkém imperialismu, protože potřebuje zakrýt ten svůj.
  • A Rusko tu musí mít oporu v užitečných idiotech, kteří masírují společnost prohlášeními typu: Američané s Čechy a Poláky rozpoutávají radarem a raketovou základnou novou studenou válku a nové dostihy ve zbrojení, aby nebylo znát, že jsou to právě ruští mocní, kteří onu studenou válku rozpoutávají, aby mohli více zbrojit (k tomu potřebují zrušit některé mezinárodní úmluvy a smlouvy - a k tomu potřebují něco, čím by to mohli zdůvodnit). Rusko v posledních třech letech přichází s renovovanými či novými typy raket, jejichž vývoj ovšem trvá až několik desetiletí, a potřebuje jejich existenci nějak "legalizovat". Zbrojit chce Rusko právě proto, že - v duchu své KGBácké mentality - si svou velmocenskou roli nedovede představit jinak. I svou zahraniční politiku dělá převážně silově.
  • A konečně, Rusové zde potřebují i vlivné lidi, kteří budou veřejnost ohlupovat lživými výroky typu: "ČSSD je čistější než ODS" či "spolupráce s komunisty je normální".

V ODS, u lidovců i zelených je mnoho dobrých a čestných lidí. Na veřejnosti ovšem pochopitelně převažují průšvihy a kauzy. Nezazlívejme novinářům, že je zveřejňují (to je jejich práce), zazlívejme politikům, že je "vyrábějí". A ještě více je zazlívejme konkrétním politikům, kteří si neuvědomují, že oním nehorázným hrabáním pod sebe nahrávají i zásadnímu posunu české politiky směrem na východ. Jestli ve volbách zvítězí ti, kteří si zvou na návštěvu ruské generály a čínské komunisty, bude to mohem větší tragédie než jen pouhý pád některých současných ministrů. Uvědomit by si to měl konečně i premiér Topolánek a odvolat z funkcí všechny, kteří se nějak namočili v poslední kauze, která ukazuje na propojení mafie s politiky. Jedině takto má jeho strana šanci dohnat ve volbách své politické oponenty, kteří jsou schopni a ochotni Moskvu znovu povýšit na místo, kam čeští politici jezdí na kobereček.

 

Další články z mého blogu k tématu:

Gruzie: ruské KGBáky opět obhajují zrádci

Američani ano! Radar ano! - Část druhá: Tábor míru

Spolek Ne základnám: proruská krajní levice a hrubý antisemitismus

Kauza ODS ... ať je to ten nebo ten, praštíme ho koštětem

Íčko by měl být odstoupen

 

Autor: František Kostlán | čtvrtek 25.9.2008 14:41 | karma článku: 40,37 | přečteno: 6213x
  • Další články autora

František Kostlán

Manifest: Společně proti rasismu a neslušnosti

Dělat něco proti rasismu a neslušnosti pokládám za přirozené. A patří k tomu i různá prohlášení, k nimž se připojují občanská sdružení i jednotlivci. V poslední době se v tomto směru začínají více než dříve angažovat i lidé z menšin.

3.11.2009 v 9:30 | Karma: 12,96 | Přečteno: 3068x | Diskuse| Společnost

František Kostlán

ČSSD založila odnož Hamásu. Dohlížel na to tajemný muž s bradavicí

Úřad pro nápravu nesmyslů v politice oznamuje, že palestinská mise předsedy sněmovny Miloslava Vlčka z ČSSD se ve skutečnosti neodehrála, jak tvrdí. Jak řekl onen moudrý rabín na smrtelné posteli: "Všechno je jinak."

17.6.2009 v 9:30 | Karma: 24,85 | Přečteno: 3425x | Diskuse| Politika

František Kostlán

Lehce zrůdný Václav Havel

Václav Havel dlouhodobě kritizuje ekonomickou filozofii růstu. A dlouhodobě se též staví proti podpoře automobilismu včetně výroby aut samých. Tentokrát to však se způsobem kritiky hodně přehnal.

19.5.2009 v 13:50 | Karma: 43,72 | Přečteno: 24036x | Diskuse| Politika

František Kostlán

Přiznání blogera: Píšu jenom kvůli karmě

Vonehdá běžela ta blogerská debata vo karmě - jestli jako má ňákej smysl a ták. Já tedy musím říct, že já píšu jenom kvůli karmě. Nebejt toho, tak by mě to vůbec nebavilo. Život bez karmy je normálka otrava.

18.5.2009 v 9:00 | Karma: 22,55 | Přečteno: 2711x | Diskuse| Ostatní

František Kostlán

Prezident Václav Klaus se zasadil o cenzuru

Česká televize opět předvedla, nakolik je poplatná politikům a jejich přáním (čti: nařízením). Z archivu pořadu 168 hodin stáhla záběry, na nichž se prezident Václav Klaus protahuje před odvysíláním novoročního projevu. (Info: iDNES.cz.)

7.1.2009 v 7:30 | Karma: 30,29 | Přečteno: 3443x | Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

ANO vadí novela lex Ukrajina. Přicházejí totiž muži v produktivním věku

25. června 2024  6:10,  aktualizováno  18:25

Přímý přenos Hnutí ANO se staví kriticky k návrhu vlády Petra Fialy na další prodlužování dočasné ochrany...

Rusko zablokuje přístup k evropským médiím. Jourová: Nesmyslná odveta

25. června 2024  13:57,  aktualizováno  18:18

Rusko uvedlo, že v rámci odvetných opatření bude na svém území omezovat obsah více než 80 médií z...

První zásilka munice z české iniciativy už je na Ukrajině, informoval Fiala

25. června 2024  11:39,  aktualizováno 

Na Ukrajině bránící se ruské agresi už je dělostřelecká munice, kterou se podařilo nakoupit v...

Nechceme lynčovat, ale vysvětlit se to musí, řekl Havlíček k střelbě na fakultě

25. června 2024  17:57

Karel Havlíček (ANO) v pořadu 360° televize CNN Prima News kritizoval neochotu pětikoalice ustavit...

Rozdáváme dětský opalovací krém ZDARMA
Rozdáváme dětský opalovací krém ZDARMA

S přicházejícím létem je nutné myslet na ochranu pokožky, zejména u dětí. Přihlaste se do testování a vyzkoušejte dětský opalovací krém Cool Kids...

  • Počet článků 96
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3819x
Nezávislý publicista, hudebník, spisovatel, spoluautor knihy Příchozí, o životě migrantů. Narodil se 1954 v Praze, kde i žije. Před listopadem 89 pracoval v dělnických profesích, poté hlavně jako novinář a publicista. Byl mj. šéfredaktorem Českého deníku, šéfredaktorem časopisu Parlament, komentátorem Lidových novin a ČRo Regina, televizním dramaturgem diskusních pořadů. Je členem několika občanských sdružení zabývajících se lidskými právy, menšinami a životem dětí v dětských domovech.

===============================================
PRO NABÍDKU ČLÁNKŮ V BLOGU KLIKNĚTE, PROSÍM, NA MOU FOTOGRAFII, VISÍCÍ NAD TÍMTO SDĚLENÍM NAHOŘE.
===============================================

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám