Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Přiznání blogera: Píšu jenom kvůli karmě

Vonehdá běžela ta blogerská debata vo karmě - jestli jako má ňákej smysl a ták. Já tedy musím říct, že já píšu jenom kvůli karmě. Nebejt toho, tak by mě to vůbec nebavilo. Život bez karmy je normálka otrava.

Tedy abych byl přesněj, myslim tu karmu pod článkama, kterou nám blogerům dávaj lidi za dobrej článek na blogu, né tu karmu na plyn, co vohřejvá vodu a už vůbec ne takovou tu indickou nebo jakou.

Já už jsem normálka po tý karmě celej běsněj, jako bych na ní byl závislej a ták. Nemyslim teda tak, jako některý lidi bejvaj závislý na drogách, to né, ale asi tak, jako sem závislej na klobáse. To byste normálka nevěřili - já jdu a koupím si třeba dvě nohy paprikový klobásy, takový tý skvěle prouzený. Přídu domu, jednu nohu hned hodim do kastrolu, ohřeju jí, vezmu si k ní dva chleby, sednu před bednu a žeru. Ale jak: napřed normálka zblajznu ty dva chleby, který si namáčím do hořčice, a potom tu samotnou klobásku, hezky pomalinku, pomaloučku si jí vychutnávám, vočichávám, nechám téct po bradě klobásovej opak jedu.

A jak tuhle nohu dojim, tak hned v tu ránu myslim na tu druhou, co se nenápadně krčí ve druhym fochu vod zhora, ta mi prostě nedá pokoj, dotírá a otravuje a připomíná se mi tak dlouho a vytrvale, že normálka musim jít a nastudeno jí zbaštit bez chleba. K tomu si teda dám ředkvičky, abych neměl špatný svědomí, že furt žeru jenom uzeniny. To je prostě marný, dokud ta druhá noha straší v lednici, nic do mě není. Tuhle mi kámoš normálka vykládal vtipy a ták, ale já sem byl jako z kamene, páč z lednice na mě volala koňská čabajka tak úpěnlivě, až jsem vydatně slinil. Kámoš myslel, že se mi tak líbí ti vtipy, ale mě mozek zastřelo pomyšlení na tu nádhernou uzeninovou vůni.

A s karmou to mám normálka úplně stejný. Já třeba napíšu článek a teď si to vošahávám a vočichávám, kdy ho mám jako pustit do světa, co je pro vysokou karmu lepší: V devět ráno, nebo v šest večer? Tak si to jako zkouším a ták, a to už je tedy vážně sranda. Vono přeci na těchhle laboratorních pokusech, při kterejch se jako zjišťuje co a jak vokolo vkládání článků, grafiky a ták záleží vo moc víc, než na obsahu toho článku, to ví každej malej bloger. Z obsahu článku teda musí přímo trčet nějaký to populární slovo, to jo. Jak tam chybí výraz SEX nebo PAROUBEK, tak prostě na ňákou výživnou karmu nemáš nárok. To samý se týká dýlky článku. Hele - a maximum je dvacet řádků... a hlavně žádnou myšlenku, to by se na to každej vykvajznul. Co taky s tim, že jo?

Na večer už ale články na blog nedávám, protože pak se každou hodinu budim a běžim se dívat, vo kolik mi vylezla karma nahoru. Vy mi to asi nebudete věřit, ale jednou sem normálka nahodil přerušovanej sex, protože sem dal na blog suprovej článek, kterej si zasloužil karmu nejmíň 50, a několikrát jsem si odskočil k monitoru. Ta vám řvala... myslim žena, ne karma.

Po takový noci sem ráno celej nevyspalej, du si zapnout počítač, mrknu na titulku a tam zas poutaj ty víajpáky Polaneckýho, Tydlitátovou a to Palloto a Bango. To bych normálka vopravdu vraždil. Tak snad mi prskli článek aspoň na titulní stranu blogu do výběru nahóru, doufám tiše, kliknu a co nevidím: i tam normálka zase poutaj takový kraviny jako dycky, naprosto vo ničem, namísto mýho, naprosto zásadního článku, o jehož důležitosti normální, rozumnej člověk prostě nemůže pochybovat.

Články ovšem nedávám na blog už ani ráno, páč zase nestíhám v rachotě - pořád sleduju jak roste karma mně, jak jinejm blogerům... a někdy to už vážně nevydržím a rozbrečím se jak malej harant, když vidim ty lidi, co to čtou, jak dávaj karmu zase tomu neskonalýmu pitomci, kterej normálka vysmahne každej den pět článků vo ničem jako nic.

Takže já dávám teďka články na blog jen těsně předtím, než vypadnu z rachoty, o to víc se těším domů. Trochu mě sice brzdí stará - že prej si chce povídat nebo co - ale to hned zfouknu a mažu zapnout počítač. Tak kam mi zase karma vylezla? A do prdele, svět všivej, život všivej, to má bejt ňáká spravedlnost, dyk to je úplnej výsměch inteligenci, že se na to...

Článek převzal server Názorně.cz

Tento článek jsem už jednou na blog dal, potom mi byl stažen redakcí do soukromých, na což jsem si vydatně (a oprávněně) stěžoval. Po změně kodexu ohledně psaní o karmě apod. mě redakce blogů idnes.cz z tohoto důvodu vyzvala, abych článek vložil znovu.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: František Kostlán | pondělí 18.5.2009 9:00 | karma článku: 22,55 | přečteno: 2711x
  • Další články autora

František Kostlán

Manifest: Společně proti rasismu a neslušnosti

Dělat něco proti rasismu a neslušnosti pokládám za přirozené. A patří k tomu i různá prohlášení, k nimž se připojují občanská sdružení i jednotlivci. V poslední době se v tomto směru začínají více než dříve angažovat i lidé z menšin.

3.11.2009 v 9:30 | Karma: 12,96 | Přečteno: 3068x | Diskuse| Společnost

František Kostlán

ČSSD založila odnož Hamásu. Dohlížel na to tajemný muž s bradavicí

Úřad pro nápravu nesmyslů v politice oznamuje, že palestinská mise předsedy sněmovny Miloslava Vlčka z ČSSD se ve skutečnosti neodehrála, jak tvrdí. Jak řekl onen moudrý rabín na smrtelné posteli: "Všechno je jinak."

17.6.2009 v 9:30 | Karma: 24,85 | Přečteno: 3424x | Diskuse| Politika

František Kostlán

Lehce zrůdný Václav Havel

Václav Havel dlouhodobě kritizuje ekonomickou filozofii růstu. A dlouhodobě se též staví proti podpoře automobilismu včetně výroby aut samých. Tentokrát to však se způsobem kritiky hodně přehnal.

19.5.2009 v 13:50 | Karma: 43,72 | Přečteno: 24036x | Diskuse| Politika

František Kostlán

Prezident Václav Klaus se zasadil o cenzuru

Česká televize opět předvedla, nakolik je poplatná politikům a jejich přáním (čti: nařízením). Z archivu pořadu 168 hodin stáhla záběry, na nichž se prezident Václav Klaus protahuje před odvysíláním novoročního projevu. (Info: iDNES.cz.)

7.1.2009 v 7:30 | Karma: 30,29 | Přečteno: 3443x | Politika

František Kostlán

Ať zije nová, recyklovaná vláda! Ať žije škatule number one!

Konečně nám naši zaměstnanci ve vládě a parlamentu ukázali kvalitní politickou kulturu. V pár vládních křeslech má dojít ke hře Škatulata hejbejte se, což je k ukázce následováníhodného příkladu ta nejlepší příležitost. Pojďme si udělat recyklační analýzu.

6.1.2009 v 11:35 | Karma: 33,24 | Přečteno: 5449x | Politika
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

Posílili jste národní hrdost, řekl Fiala mistrům světa. Dostal dres a medaili

29. května 2024  8:12,  aktualizováno  13:45

Premiér Petr Fiala uvítal v Kramářově vile hokejové mistry světa. Poděkoval jim za zisk titulu. „Je...

Senát rozhodne o nové definici znásilnění i výši příspěvku na péči

29. května 2024  8:20,  aktualizováno  13:34

Změnu vymezení znásilnění v trestním zákoníku ze silou vynuceného na nesouhlasný pohlavní styk bude...

V Dillí naměřili rekordních 52,3 stupně. Šetřete vodou, nabádají úřady občany

29. května 2024  11:04,  aktualizováno  13:30

V indickém hlavním městě Dillí naměřili nový teplotní rekord 52,3 stupně Celsia. Za tento týden...

Na hřbitově v Petrohradu přibyla nová socha. Je to Prigožin s náhrobkem

29. května 2024  13:19

Zesnulý ruský oligarcha a šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin se v Rusku dočkal...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 96
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3819x
Nezávislý publicista, hudebník, spisovatel, spoluautor knihy Příchozí, o životě migrantů. Narodil se 1954 v Praze, kde i žije. Před listopadem 89 pracoval v dělnických profesích, poté hlavně jako novinář a publicista. Byl mj. šéfredaktorem Českého deníku, šéfredaktorem časopisu Parlament, komentátorem Lidových novin a ČRo Regina, televizním dramaturgem diskusních pořadů. Je členem několika občanských sdružení zabývajících se lidskými právy, menšinami a životem dětí v dětských domovech.

===============================================
PRO NABÍDKU ČLÁNKŮ V BLOGU KLIKNĚTE, PROSÍM, NA MOU FOTOGRAFII, VISÍCÍ NAD TÍMTO SDĚLENÍM NAHOŘE.
===============================================

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám