Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Rath a Zaorálek: Zelené karty a zelené mozky

Rathovi se prudce zhoršila rathanoia. Ba co víc, nakazil kolegu Zaorálka. Oba spolu po projednávání zákona o zelených kartách tvoří populistickou dvojku. Je načase, na nové komické duo po Sládkovi s  Grebeníčkem čekáme už dost dlouho.

 

Populistické hody                                                                                                                                      

Koalice ve sněmovně prosadila návrh novely zákona o zaměstnanosti, kterou předložil ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas, o tzv. zelených kartách. Ty mají umožnit zaměstnávání cizinců v ČR legální cestou. Nejde zdaleka jen o levnou pracovní sílu, jak o tom informovala některá obvykle špatně informovaná  média. Zelené karty mají ulehčit vstup na český pracovní trh i odborníkům, kterých se u nás nedostává.

V poslanecké sněmovně při projednávání tohoto zákona propukly skutečné populistické hody v podání komunistů a sociálních dmeokratů. Copak komunisti, od těch normální lidi očekávají uhozený přístup k věcným záležitostem jaksi automaticky. Občasně populistické jsou pak všechny parlamentní strany. Co si však dovolili sociální demokraté, připomíná snad jen Sládkovce a komunisty s jejich užvaněnými předsedy.

 

Citace z projevu Davida Ratha                                                                                                                 

  • Vláda Mirka Topolánka otvírá Českou republiku přílivu lidí z Afriky a Asie. Pochlubte se s tím! Dejte si to na billboardy!
  • Bude to mít důsledky v nárůstu výskytu tuberkulózy, v nárůstu výskytu AIDS, v nárůstu možná i dalších onemocnění.
  • Místo přílivu mozků, tedy vědeckých kapacit, usiluje vláda o "příliv svalů", tedy nekvalifikovaných levných pracovních sil, které navíc vezmou práci českým občanům.

 

Citace z projevu Lubomíra Zaorálka                                                                                                        

  • Jsem přesvědčen, že Česká republika by se měla vyhnout chybám, ke kterým došlo v ostatních zemích západní Evropy. Mám na mysli to, co se stalo ve Francii a v Německu. Země, ve kterých vznikla poměrně rozsáhlá ghetta obyvatelů Turků, Arabů. Vznikla tam celá předměstí, ve kterých jsou dnes poměrně velké dramatické sociální problémy. Ve Francii jsou zapalována auta. Ty země viditelně obtížně hledají schopnost si s přívalem těchto nových etnik, kultur, národů poradit.

 

Ke lžím stínového ministra zdravotnictví ČSSD Davida Ratha                                                             

Vláda tím otevírá příliv lidí z celého světa, nejen z Afriky a Asie. Všichni takto nově příchozí budou o zelenou kartu žádat ve své zemi a na výsledek žádosti počkají tamtéž. Uprchlíci procházejí povinně zdravotní karanténou včetně testů na Rathem zmiňované nemoci, pochybuji, že by se to majitelů zelených karet a jejich rodinných příslušníků netýkalo. Nikoli všichni žadatelé zelenou kartu dostanou, nejde o nárokovou záležitost, ale, z hlediska státu, výběrovou. Novela umožňuje i příchod odborníků, pokud ti o to budou stát. Zelené karty neseberou českým občanům práci, umožní zaměstnat cizince pouze na těch místech, která se nepodaří úřadům práce obsadit do třiceti dnů občany ČR a EU.

 

K hlouposti stínového ministra zahraničí ČSSD Lubomíra Zaorálka                                                     

Zaorálek je znalostmi o této problematice panensky neposkvrněn, stejně jako Rath:

Příliv migrantů nelze zastavit žádnou demokratickou cestou, pouze snížit a regulovat. Pomohly by, možná, jen ostnaté dráty na hranicích a pohraničníci se samopaly připravenými ke střelbě. To už tu ovšem bylo, že. Pohyb lidí po celém světě se každoročně zvyšuje především kvůli nárůstu ozbrojených, násilných konflitků a ze sociálně-ekonomických důvodů (bída, nedostatek vody, nemožnost uplatnění se doma apod.).

Přesto počet uprchlíků - žadatelů o azyl v ČR v posledních letech oproti předešlým klesá, protože neleží na vnější hranici EU: uprchlíci musejí požádat o azyl v první zemi EU, na jejíž půdu vstoupí, pokud tak neučiní, jsou do oné země vráceni (až na výjimky). Afričanů je u nás naprosté minimum. Neženou se k nám, protože jednotlivé africké komunity tu téměř neexistují, narozdíl od bývalých evropských koloniálních států, které měly Afriku rozparcelovanou. Asiatů, včetně Vietnamců a Číňanů, je u nás podstatně méně než v zemích západní Evropy. A, abychom předešli námitkám sociálních demokratů a dalších xenofobů, není nic známo o tom, že by nějak žili na úkor druhých co se týče "krádeže zaměstnání českým občanům" či pobírání sociálních dávek. Naopak: jsou pracovití a sami někdy české občany zaměstnávají.

 

Více legálních = méně nelegálních cizinců

Vláda v tomto případě zvolila možnost kontroly, respektive regulace přílivu ekonomických migrantů. Není pochyb o tom, že zavedením zelených karet (v kombinaci s dalšími předpisy a represivním přístupem vůči převaděčským, zaměstnavatelským i "klasickým" mafiím) se u nás zvýší počet legálně pracující cizinců, tudíž i podstatně klesne počet cizinců zaměstnaných a pobývajících zde nelegálně. S tím klesne i korupce v cizinecké policii a na úřadech a moc "zaměstnavatelských mafií", které migranty nutí dělal otrockou práci, vydírají je a okrádají je o část mzdy či rovnou o celou výplatu. Nepřímým efektem by mělo být snížení kriminality cizinců - legálně zaměstnaní, vydělávající a daně platící cizinci mají jistě méně důvodů (například) ke krádežím či k ditribuci drog, než do kouta zahnaní a mafiánům napospas vydaní lidé.

 

Jean-Marie Le Rath                                                                                                                                   

"Nebudu komentovat nic z toho, co tady řekl pan poslanec Jean-Marie Le Rath, a co bylo spíše skrytou, ne-li velmi otevřenou xenofobií," reagoval Nečas v narážce na francouzského ultrapravicového politika Jean-Marie Le Pena známého nesnášenlivostí k přistěhovalcům. Ministr práce použil tento příměr právem. Rath i Zaorálek svým štvaním proti cizincům připomínají více karikaturu lampasáckých zupáků, jimž se odedávna přezdívá zelené mozky, než politiky se sociálním cítěním - jak o sobě hrdě socdemáci prohlašují. Nedávno jsem psal o Rathově rathanoi, což se nyní potvrdilo. Ba co víc, rathanoia se, jak vidno, šíří sociálně demokratickým poslaneckým klubem rychleji než Rathem obávaná tuberkulóza.

Díky Petrovi Nečasovi koalice po delší době zabodovala. ODS by si opravdu měla zelené karty na billboardy dát - není se za co stydět, právě naopak.

 

 

 

 

Infromace z iDNES.cz: Cizinci k nám zavlečou tuberkulózu a AIDS, strašil ve Sněmovna Rath

 

Autor: František Kostlán | sobota 23.8.2008 7:30 | karma článku: 41,59 | přečteno: 6172x
  • Další články autora

František Kostlán

Manifest: Společně proti rasismu a neslušnosti

Dělat něco proti rasismu a neslušnosti pokládám za přirozené. A patří k tomu i různá prohlášení, k nimž se připojují občanská sdružení i jednotlivci. V poslední době se v tomto směru začínají více než dříve angažovat i lidé z menšin.

3.11.2009 v 9:30 | Karma: 12,96 | Přečteno: 3068x | Diskuse| Společnost

František Kostlán

ČSSD založila odnož Hamásu. Dohlížel na to tajemný muž s bradavicí

Úřad pro nápravu nesmyslů v politice oznamuje, že palestinská mise předsedy sněmovny Miloslava Vlčka z ČSSD se ve skutečnosti neodehrála, jak tvrdí. Jak řekl onen moudrý rabín na smrtelné posteli: "Všechno je jinak."

17.6.2009 v 9:30 | Karma: 24,85 | Přečteno: 3425x | Diskuse| Politika

František Kostlán

Lehce zrůdný Václav Havel

Václav Havel dlouhodobě kritizuje ekonomickou filozofii růstu. A dlouhodobě se též staví proti podpoře automobilismu včetně výroby aut samých. Tentokrát to však se způsobem kritiky hodně přehnal.

19.5.2009 v 13:50 | Karma: 43,72 | Přečteno: 24036x | Diskuse| Politika

František Kostlán

Přiznání blogera: Píšu jenom kvůli karmě

Vonehdá běžela ta blogerská debata vo karmě - jestli jako má ňákej smysl a ták. Já tedy musím říct, že já píšu jenom kvůli karmě. Nebejt toho, tak by mě to vůbec nebavilo. Život bez karmy je normálka otrava.

18.5.2009 v 9:00 | Karma: 22,55 | Přečteno: 2711x | Diskuse| Ostatní

František Kostlán

Prezident Václav Klaus se zasadil o cenzuru

Česká televize opět předvedla, nakolik je poplatná politikům a jejich přáním (čti: nařízením). Z archivu pořadu 168 hodin stáhla záběry, na nichž se prezident Václav Klaus protahuje před odvysíláním novoročního projevu. (Info: iDNES.cz.)

7.1.2009 v 7:30 | Karma: 30,29 | Přečteno: 3443x | Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Komentátor Schmarz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Střelba na fakultě: Pachatel se „uvařil sám v sobě“, zjistila znalkyně

20. června 2024  10:45,  aktualizováno  14:28

Policie komentuje výsledky prošetřování zásahu na FF UK. Policejní prezident Martin Vondrášek...

V Jizerských horách hořel dům. Požár vypukl v kůlně, hasiči použili i žebřík

20. června 2024  12:51,  aktualizováno  14:11

Mohutné plameny šlehaly z domu v Horním Kořenově v Jizerských horách. Požár vypukl v kůlně, hasiči...

Pavel ve středu na Hradě přivítá prezidenta Pellegriniho. Symbol usmíření, zní

20. června 2024  14:03

Prezident Petr Pavel na Pražském hradě ve středu přivítá nového slovenského prezidenta Petera...

Muž upoutal pozornost policisty. Při zásahu se u něj našly zbraně i munice

20. června 2024  13:57

Čtyřiadvacetiletý muž z Ústeckého kraje se choval podezřele. Toho si všiml policista, který si o...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 96
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3819x
Nezávislý publicista, hudebník, spisovatel, spoluautor knihy Příchozí, o životě migrantů. Narodil se 1954 v Praze, kde i žije. Před listopadem 89 pracoval v dělnických profesích, poté hlavně jako novinář a publicista. Byl mj. šéfredaktorem Českého deníku, šéfredaktorem časopisu Parlament, komentátorem Lidových novin a ČRo Regina, televizním dramaturgem diskusních pořadů. Je členem několika občanských sdružení zabývajících se lidskými právy, menšinami a životem dětí v dětských domovech.

===============================================
PRO NABÍDKU ČLÁNKŮ V BLOGU KLIKNĚTE, PROSÍM, NA MOU FOTOGRAFII, VISÍCÍ NAD TÍMTO SDĚLENÍM NAHOŘE.
===============================================

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám