Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Multikulturalismus nemá alternativu

K multikulturalismu se váže mnoho ideologických nesmyslů, fám a mýtů. Některá nedorozumění plynou asi i z toho, co a kdo tímto výrazem vlastně myslí.

Ideologové, zleva i zprava, mají ve zvyku smysl výrazu multikulturalismus posouvat podle návodů z vlastoručně spáchaných brožurek, rozuměj "návodů na to, co si kdo má o světě a životě myslet, tak, aby to bylo správné." Četl jsem i moudře se tvářící knihy, úvahy a eseje na toto téma, od známých a prý moudrých lidí. Dočetl jsem se, že multikulturalismus je nemožný a neuskutečnitelný - autoři byli ze zemí, kde multikulturalismus více či méně dobře funguje již drahnou dobu. Když však odhodíme všechna ta přihlouplá ideologická klišé a konstrukce, které se tváří filozoficky, dostaneme se k podstatě věci: multikulturalismus je prostě pojmenování soužití lidí různých kultur.

V tomto dramatu jde o onu kdysi slavnou, leč dávno ve skladišti deponovanou a zaprášenou hru na pravici a levici, která se hodí ausgerechtnecht akorát k tomu, aby se mohl pohled na život oním ideologizováním zjednodušit až na dřeň - jinak by sotva šel na odbyt populismus hrubého zrna, k němuž neustále sahají politici, hlupáci, kteří sami sebe z neznámých důvodů označují jako vlastence i hlupáci u druhého břehu, kteří svou kulturu popírají.

Vlevo hleď…!                                       
"Levičáci" by nejraději rozpustili vlastní kulturu v amorfním boršči, jehož chuť se nedá předem odhadnout - neuvědomují si, že ochutit tuto jinak výtečnou krmi všemi dostupnými kořeními najednou znamená, že nebude k jídlu. Nepočítají s tím, že s takovou všehochutí se lze jen těžko identifikovat. Oni sami se identifikují s ideologií, žádnou kulturu vlastně ani nepotřebují. Takže bacha: kostel na návsi a naproti němu hospoda – to je vlastně původně indonéský patent. Levičáci ovšem nejsou tolik nebezpeční - i oni totiž ten boršč pojídají, takže jim vlastní kořen může časem napovědět něco chuťově vytříbenějšího.

Vpravóóó zatočit, …chodééééém chod!                                       
To "pravičáci" jsou opravdu tvorové hodní politování. Takový pravičák klidně ufikne hlavu každému, kdo vyčuhuje nad jejich modlu - oni si totiž vytvořili z vlastní kultury zlaté tele, kterému jakýkoli zásah zvnějšku může ubrat na lesku nebo, nedej Bože, srazit paroží. O vzájemném obohacování kultur před nimi nehovořte, mohli byste, coby vlastizrádci (totiž pardon: kulturozrádci) dojít úhony. Ani jedno z toho samosebou není nic nového. Co paměť sahá, kultury se vzájemně obohacovaly, a zároveň se vždy našlo dost primitivů, kterým byl jejich slepicemi podělaný a plevelem zarostlý dvorek dost velký na to, aby to vytrvale popírali. Takže pozor: antickou filozofii jsme si neuchovali díky Arabům, kteří svého času drželi evropskou kulturu na úrovni - evropské kulturní, myšlenkové bohatství přenesli přes raný i dospělejší středověk Češi, jmenovitě jistý Jára Cimrman.

Soužití lidi z různých kultur se nedá vyhnout                                       
S multikulturalismem se to má takto: Soužití lidi z různých kultur se nedá vyhnout! A to ani kdybychom to chtěli. (A proč bychom to vlastně chtít měli.) Vyhnout se tomu nelze žádným demokratickým způsobem! Ani v České republice ani jinde v Evropě! Kdokoli může tvrdit něco jiného, realita však dává za pravdu zastáncům multikulturalismu (v pojetí neizdeologizovaném).
Stokrát se někteří politici a úředníci ministerstva vnitra mohou (pomyslně, prostřednictvím xenofobie, populismu a zákonů z toho vycházejících) snažit obehnat naše hranice desetkrát dokola ostnatým drátem, není a nebude to nic platné. "Vyrobí" tím jen další cizince, kteří na našem území pobývají ilegálně. Ostatně celou tu slavnou represi, praktikovanou českým ministerstvem vnitra vůči příchozím (migrantům, uprchlíkům), "zdobí" nejvíc právě onen nárůst nelegálů a z toho plynoucí stoupající počet obětí kriminality mezi cizinci i počet těch cizinců, kteří se kvůli svému postavení dopouštějí trestných činů - jednoduše řečeno: které díky hloupé politice českého ministerstva vnitra "spolkne nějaká ta mafie". Takže ti, kteří si stěžují na kriminalitu cizinců, ať se laskavě obrátí na některé naše vnitráky z odboru azylové a migrační politiky a z cizinecké policie, aby konečně začali používat ten orgán, kde normální lidi mají mozek.

K tomu musíme dodat, že podle statistik ministerstva vnitra okolo 95 procent kriminality na našem území mají na svědomí Češi, nikoli cizinci, jak by to snad mohlo vypadat podle toho, jakým způsobem informují o cizinecké problematice česká média (většina z nich).
Česká republika je již dlouho cílovou zemí uprchlíků, především těch, kteří nemají příbuzné či známé v jiných státech EU. Vnitro z nich dílem svou politikou činí ony nelegály, dílem je vyhání k sousedům a dál do Evropské unie - ať si tam s nimi poradí sami. Mnozí z těchto "bezprizorních" cizinců se přelévají tam a nazpátek napříč EU, včetně ČR. A z některých z nich se stávají potencionální či skuteční zločinci,  tentokrát již na mezinárodní úrovni. Opět: „DÍKY" moc za to, čeští vnitráci!

Totalita, nebo multikulturalismus                                       
Ve skutečnosti existuje jediný způsob, jak zabránit soužití lidí různých kultur: totalitní stát, hranice obehnané skutečným ostnatým drátem, na každých sto metrech strážní věže… A samozřejmě bychom museli odsud vyhnat všechny ne-Čechy, kteří zde již žijí, a napařit každému, kdo je ukrýval, nejméně deset let koncentráku pro výstrahu ostatním multikuturalistům.
Jinak řečeno: pokud se nechceme vrátit k nějaké formě totalitního režimu, nemá multikulturalismus (nezideologizovaný zleva ani zprava) žádnou alternativu. Budeme jej, nad jakoukoli pochybnost, sami prožívat - a to v ještě větší míře než dosud. A bez ohledu na to, jestli se to komu líbí, či nelíbí. Kdo chce diskutovat o tom, že soužití lidí různých kultur lze zabránit i jinak, ať si prosím ušetří čas do toho vložený. Neplodné, nic neříkající a neřešící diskuse opravdu nejsou mým koníčkem. A vyvracet někomu nesmysly nehodlám, z toho už jsem opravdu dávno vyrostl.

Měli bychom naopak začít diskutovat o způsobu a formě onoho soužití (o tom bude můj příští článek na toto téma), to je pro nás důležité, nikoli pokřikování šovinistických pitomostí. A také o tom, proč vlastně někteří z nás mají potřebu onomu multikulturalismu bránit, co vlastně ve skutečnosti mají proti příchozím a proč (tím nemyslím jejich pseudointelektuální bláboly, ale skutečný důvod jejich xenofobie).


Douška: Odvážní anonymové                                         
Levičáci i pravičáci bez neustálého poštěkávání a vystavování vlastního libida na odiv ostatním žít neumějí: mají svoje ideologie coby náhražku víry v Boha, kterou jsme ve velké většině poztráceli cestou na historickém vandru. A jako správní náhražkoví náboženští fanatici dneška mají potřebu přetavit svou jedinou a nezpochybnitelnou pravdu do nějakého toho útoku či alespoň atáčku, když už třaskaviny došly: vybouřit vlastní emoce, pseudovědecky a pseudointelektuálně je zdůvodnit a k tomu pokaždé dodat, že ten druhý (rozuměj kdokoli s jiným názorem) je blbec. Když takovýmto fanatickým primitivům hrajícím si na intelektuály odepisuji jejich řečí a jejich argumenty v rámci známého "na hrubý pytel patří hrubá záplata", tak se jim to jaksi nelíbí, nadávají a rudnou vzteky, což je - zvláště u pravičáků - pěkné faux pas. Bůh ví proč rudnou, vlastní slova (i, s odpuštěním, „myšlenky“) by jim snad měla být sympatická. Nebo snad ne?
Mám však tyto lidi, kteří využívají své blogy i internetové diskuse jako místo pro vlastní terapii, upřímně rád. Oni se mi s těmi nejlepšími úmysly budoucích sebevražedných atentátníků snaží napravit moji paličatou multikulturní palici. A vedle dobráckého domlouvání, začínajícím milým pozváním na vršek nejbližšího kandelábru, mi přitom jdou zářným příkladem. Hrdě se hlásí k odkazu svých předků statečným postojem, rázně vyslovovaným pod krásnými anonymními pseudonymy. Buď vzdána čest jejich odvaze.

 

 

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: František Kostlán | sobota 29.11.2008 9:20 | karma článku: 28,06 | přečteno: 5399x
  • Další články autora

František Kostlán

Manifest: Společně proti rasismu a neslušnosti

Dělat něco proti rasismu a neslušnosti pokládám za přirozené. A patří k tomu i různá prohlášení, k nimž se připojují občanská sdružení i jednotlivci. V poslední době se v tomto směru začínají více než dříve angažovat i lidé z menšin.

3.11.2009 v 9:30 | Karma: 12,96 | Přečteno: 3068x | Diskuse| Společnost

František Kostlán

ČSSD založila odnož Hamásu. Dohlížel na to tajemný muž s bradavicí

Úřad pro nápravu nesmyslů v politice oznamuje, že palestinská mise předsedy sněmovny Miloslava Vlčka z ČSSD se ve skutečnosti neodehrála, jak tvrdí. Jak řekl onen moudrý rabín na smrtelné posteli: "Všechno je jinak."

17.6.2009 v 9:30 | Karma: 24,85 | Přečteno: 3424x | Diskuse| Politika

František Kostlán

Lehce zrůdný Václav Havel

Václav Havel dlouhodobě kritizuje ekonomickou filozofii růstu. A dlouhodobě se též staví proti podpoře automobilismu včetně výroby aut samých. Tentokrát to však se způsobem kritiky hodně přehnal.

19.5.2009 v 13:50 | Karma: 43,72 | Přečteno: 24036x | Diskuse| Politika

František Kostlán

Přiznání blogera: Píšu jenom kvůli karmě

Vonehdá běžela ta blogerská debata vo karmě - jestli jako má ňákej smysl a ták. Já tedy musím říct, že já píšu jenom kvůli karmě. Nebejt toho, tak by mě to vůbec nebavilo. Život bez karmy je normálka otrava.

18.5.2009 v 9:00 | Karma: 22,55 | Přečteno: 2711x | Diskuse| Ostatní

František Kostlán

Prezident Václav Klaus se zasadil o cenzuru

Česká televize opět předvedla, nakolik je poplatná politikům a jejich přáním (čti: nařízením). Z archivu pořadu 168 hodin stáhla záběry, na nichž se prezident Václav Klaus protahuje před odvysíláním novoročního projevu. (Info: iDNES.cz.)

7.1.2009 v 7:30 | Karma: 30,29 | Přečteno: 3443x | Politika
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

Řidič prorazil všechny pneumatiky, nadýchal a měl i pozitivní test na drogy

29. května 2024  14:11

Všechny čtyři pneumatiky svého vozu prorazil řidič, který najel na středový ostrůvek a chodník v...

V Dillí naměřili rekordních 52,3 stupně. Šetřete vodou, nabádají úřady občany

29. května 2024  11:04,  aktualizováno  14:03

Meteorologové v indickém hlavním městě Dillí ve středu naměřili rekordní teplotu 52,3 stupně....

Prima chystá českou verzi show Who is Asking. Moderovat bude Dejdar

29. května 2024

Skupina Prima přichází s českou verzí vědomostní televizní soutěžní show Who is Asking? Soutěž...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla znalcům

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

  • Počet článků 96
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3819x
Nezávislý publicista, hudebník, spisovatel, spoluautor knihy Příchozí, o životě migrantů. Narodil se 1954 v Praze, kde i žije. Před listopadem 89 pracoval v dělnických profesích, poté hlavně jako novinář a publicista. Byl mj. šéfredaktorem Českého deníku, šéfredaktorem časopisu Parlament, komentátorem Lidových novin a ČRo Regina, televizním dramaturgem diskusních pořadů. Je členem několika občanských sdružení zabývajících se lidskými právy, menšinami a životem dětí v dětských domovech.

===============================================
PRO NABÍDKU ČLÁNKŮ V BLOGU KLIKNĚTE, PROSÍM, NA MOU FOTOGRAFII, VISÍCÍ NAD TÍMTO SDĚLENÍM NAHOŘE.
===============================================

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám