Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kdo onanuje, není úspěšný

Nemíním nyní rozebírat onanii z hlediska biologického, na to jsou jistě povolanější experti. To, čemu říkám „onanie“ v přeneseném smyslu slova, je něco jiného. Zvláště příhodné je pro ni korporátní prostředí. 

Ukázkovou korporátní „onanií“ je třeba teambuilding. Tmelení pracovního kolektivu se při výjezdu do přírody zpravidla zvrhává v alkoholový rauš. Výše postavení – jinak samozřejmě řádní otcové od rodin – se v něm ocitají v ráži a „onanují“ před sličnými kolegyněmi nižší korporátní hodnosti. Od nich totiž nyní předpokládají i asistenci sexuálního rázu.

Jakmile se vrátí do města, „onanuje“ výše postavený zpoza skel svého kanclu. Všichni ostatní (včetně oné sličné kolegyně, co mu nakonec nedala, pročež je třeba ji vymyslet perné chvilky) bzučí ve svých překližkových úlech. Ne tak management. Ten, který open-space typ kanceláře prosadil. Skla vlastní kanceláře dodávají privilegovaný pocit moci nad bzučícím hejnem. Už zbývá jen „vyonanovat“ další nesmyslnou vnitrofiremní směrnici, která by včelkám ještě zřetelněji ukázala, kdo je tady pánem (čili realizovat vendetu za teambuildingové sexuální fiasko). Open-space je prostě onanií zrovna tak jako teambuilding.

A jako včely sdílí svůj žlutočerný pruhovaný stejnokroj, tak i pracovníci správné korporace musí být jednotně ošaceni. Dress-code je jen další „onanií“. Junior se, chudák, potí v povinné kravatě ve své překližkové kóji. Zato řídící senior si vychutnává dražší, lepší a méně poruchovou klimatizaci. Za její instalaci – speciálně ve svém kanclu – ostatně shrábl od dodavatele takovou provizi, že už samo pomyšlení na ni je v letních parnech příjemně konejšivé a chladivé.    

A mohli bychom jistě vymyslet další příklady korporátní „onanie“, nejen teambuilding, open-space a dress-code. Všem jim je vlastní nejen určitá trapnost, ukájení frustrací či prachsprostá zlomyslnost, nýbrž i neefektivita.

Napadlo mě to nedávno, když naše společnost získala „developerského Oscara“. EKOSPOL byl totiž loni mediálně zřetelně nejcitovanějším developerem. Nechci si tady honit triko, pardon, „onanovat“, nad tím, jak jsme dobří. Klíčová je pro nás ostatně přízeň samotných klientů. Jde mi jen o krátké zamyšlení. Domnívám se totiž, že jsme tohoto „Oscara“ získali právě proto, že se u nás korporátně „neonanuje“.

Vezměte se takovou tiskovou zprávu. V korporaci má řídící senior nejen fajnovou klimošku a sólo kancl, ale pod sebou i hejno včeliček, které zajišťuje takzvanou vnější komunikaci. Vlastní oddělení vnější komunikace je ještě dále hierarchizováno. To aby mohly větší včelky „onanovat“ před menšími. Tohle hejno není zrovna medonosné, ale čas od času nějakou tu tiskovku přece jenom vypotí. Načež ji čeká – tu zprávu – schvalovací proces čili pověstné „kolečko“. Korporátní „kolečko“ je jen další z „onanií“. Jednu tiskovou zprávu tak čtou třeba i desítky očí. Spíše však, než aby to zprávu optimalizovalo, nastává jistý chaos. V rámci „kolečka“, schvalovacího procesu, totiž mnohdy nejde o celkovou efektivitu práce či o dosažení optimálního výsledku, ale o vyřizování účtů a prosazování dílčích zájmů. Psala tiskovku ta, co mu nedala na teambuildingovém výjezdu? Bez vrácení k přepracování prostě projít nemůže, i kdyby byla napsaná sebelépe!

Korporátní „kolečko“ zabíjí efektivitu stejně jako jakákoli jiná „onanie“. U nás ve firmě žádná taková zdlouhavá „kolečka“ nevedeme. Stejně tak nevedeme teambuilding, open-space ani dress-code. S médii komunikujeme rychle, bez prodlení způsobeném nesmyslnou „onanií“. Myslím, že to je vedle tržní váhy, kterou nesporně máme, další zásadní důvod, proč jsme tak hojně citovaní. Jde to i bez „onanie“. A lépe.

Za přízeň děkujeme. Vážíme si jí.   

 

Autor: Evžen Korec | čtvrtek 20.3.2014 8:05 | karma článku: 20,93 | přečteno: 2159x
  • Další články autora

Evžen Korec

Z evropské přírody už zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

Pratur, zubr evropský či norek evropský. To je jen malý výčet původně i v českých zemích hojně rozšířených savců, které člověk vyhubil.

18.7.2024 v 10:47 | Karma: 11,83 | Přečteno: 410x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Evžen Korec

Medvědi na hrady nepatří. Plánované zrušení jejich chovů je dobrou zprávou

Příkopy a opevnění hradů sloužily v minulosti jako překážka chránící před dobyvateli. Nyní, kdy tuhle svou původní funkci dávno ztratily, se využívají různě.

8.7.2024 v 13:11 | Karma: 7,92 | Přečteno: 327x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Evžen Korec

Bruselské nesmysly komplikují lidem život a podkopávají evropskou ekonomiku

Nově zvolení europoslanci by měli usilovat o rozbití bruselského hnízda byrokracie, které podkopává konkurenceschopnost Evropy a komplikuje lidem život.

1.7.2024 v 20:02 | Karma: 33,64 | Přečteno: 805x | Diskuse | Politika

Evžen Korec

Myslivecký zákon podpoří týrání zvířat a nutí myslivce zabíjet více zvěře

Poslanci by měli odmítnout novelu mysliveckého zákona, která v předkládané podobě umožní týrání zvířat a povede ke zhoršení bezpečnosti v lesích.

19.6.2024 v 15:24 | Karma: 13,22 | Přečteno: 368x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Evžen Korec

Vražedné šílenství na Slovensku by měla řešit EU

Medvěd hnědý je celoevropsky chráněný a není možné ho bezdůvodně střílet, jak se tomu nyní děje na Slovensku.

18.6.2024 v 11:22 | Karma: 14,38 | Přečteno: 579x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

22. července 2024  9:36

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Obrovský mrak zakryl slunce. Část Yellowstonského parku uzavřela exploze gejzíru

24. července 2024  14:39

Hydrotermální exploze v úterý otřásla termální oblastí Buscuit Basin v americkém Wyomingu....

Pražské letiště má opět potíže. Hlásí technické problémy s informačními systémy

24. července 2024  14:22,  aktualizováno  14:33

Aktualizujeme Pražské Letiště Václava Havla se potýká s technickými problémy informačních systémů. Uvedlo to ve...

Za pašování kokainu dostal muž devět let, pomáhali mu dva automechanici

24. července 2024  14:32

Pět set korun za každý přivezený gram získával Tomáš Slovák, který se přiznal, že opakovaně pašoval...

Peterková své stoupence před soudem neochránila. Dostali podmínky a pokuty

24. července 2024  8:49,  aktualizováno  14:19

Za loňské vlámání se do soudní síně při líčení v případě bývalé novinářky Jany Peterkové padly...

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...

  • Počet článků 179
  • Celková karma 16,80
  • Průměrná čtenost 4041x
RNDr. Evžen Korec, CSc. (* 1956)

Vystudovaný biolog, spoluautor 11 patentů v oblasti molekulární biologie a genetiky. Z původní kariéry vědce však zamířil k podnikání. Dnes je generálním ředitelem a majitelem developerské společnosti EKOSPOL, jednoho z největších stavitelů bytů v České republice. Je autorem publikace mapující zajímavosti o pozemcích ve světě i v ČR Pozemky ukrývají poklady, unikátního průvodce koupí bytu, Koupě bytu pod lupou a úspěšné knihy o investování do nemovitostí Co je v domě, není pro mě! V roce 2015 se stal ředitelem a majitelem ZOO Tábor, která se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů zvířat. O jedinečném příběhu znovuotevření ZOO Tábor vypráví jeho kniha Jak jsem zachránil ZOO v Táboře. Dále je spoluauterm knih Noční život v ZOO Tábor a Jak prodloužit život vašeho psa. Je obdivovatelem Henryho Forda. Má manželku a syna. Evžen Korec je velkým milovníkem zvířat, přírody, inteligentního humoru a smaženice.