To tedy hodně přeháníte. Šlo o medvěda, který napadl lidi. U takových je vždycky riziko, že se to bude opakovat. Kromě toho začínají být medvědi na Slovensku přemnožení a je jen otázkou času, kdy bude potřeba je regulovat. To se běžně děje s každou přemnoženou zvěří.

Foto

Preháňate vy. A aj zavádzate.

Pravda je taká, že napriek celoročnej ochrane, sa medvede na Slovensku legálne lovia a to na základe výnimiek buď formou regulačného lovu alebo formou lovu ochranného. Oficiálnym cieľom regulačného lovu je udržať stav medvedej populácie na prijateľnej úrovni. Ročne sa vydávajú výnimky na lov 60 až 80 medveďov, čo predstavuje odhadovaný prírastok populácie (10%). Už niekoľko rokov poľovníci však neulovili ani polovicu z povoleného počtu medveďov.

JH

J30a71n 83H92a12r77v67a57n

3. 4. 2024 10:27

Velmi správně! Pouze my tady v Česku víme co mají Slováci dělat s přemnoženými medvědy, jakou mají mít vládu, ..., prostě všechno lépe než oni.

A za tyhle rady jsou nám velmi vděční a máme sympatie úplně všech.

OS

Tak přemýšlím, co té přírodě bude škodit víc. Jeden zastřelený medvěd hnědý v oblasti, kde jsou evidentně přemnožení nebo jeden developerský projekt, který zabere stovky metrů čtverečních původně orné půdy prodaný za neskutečně předražené ceny budoucím obyvatelům králíkárny, obvykle bez dalšího sociálního příslušenství jako jsou školky, školy, obchody, parkovací místa a podobně. Tak nevím.

PK

A pokud medvěd zabije člověka (což se již na Slovensku stalo) tak to ospravedlnitelné je? Pokud byste si měl vybrat mezi tím být zabit medvědem, nebo zabít medvěda, jak byste volil? Dovolím si proto vyjádřit pro vás zcela kacířskou mysšlenku, že naši předkové moc dobře věděli, co dělají.

Foto

Zabitím medvěda eskalujete agresi. Kdo chce mír s medvědy, ten je nezabíjí.

Foto

Podle dokumentu

https://web.nlcsk.org/stanovisko-narodneho-lesnickeho-centra-k-situacii-s-medvedom-hnedym-na-slovensku/

je medvědů na Slovensku poměrně hodně (kolem 3000).

Je ale samozřejmě na diskusi, kdy je druh ohrožený a kdy už přemnožený.

PK

Tak pokud je tam skutečně 3 000 medvědů a budeme počítat teritorium jednoho medvěda 50 - 100 km2, tak mě vychází, že je silně přemnožený.

MK

Medvědi jsou na Slovensku díky nesmyslné, aktivistické ochraně totálně přemnožení. Asi nesledujete poslední zprávy, že.

Foto

Nic proti tomu, když lidé mají rádi zvířata. Ale když je mají raději než lidi, tak tomu nerozumím.

Foto

Ekologovo dilema: zastřel bobra, zachráníš strom.

JK

Asi Vás měli poslechnout a zkusit medvědovi domluvit. Třeba by dal na dobré slovo???

Foto

To sú dezinformácie a vôbec to nie je vtipné

  • Počet článků 174
  • Celková karma 18,41
  • Průměrná čtenost 4141x
RNDr. Evžen Korec, CSc. (* 1956)

Vystudovaný biolog, spoluautor 11 patentů v oblasti molekulární biologie a genetiky. Z původní kariéry vědce však zamířil k podnikání. Dnes je generálním ředitelem a majitelem developerské společnosti EKOSPOL, jednoho z největších stavitelů bytů v České republice. Je autorem publikace mapující zajímavosti o pozemcích ve světě i v ČR Pozemky ukrývají poklady, unikátního průvodce koupí bytu, Koupě bytu pod lupou a úspěšné knihy o investování do nemovitostí Co je v domě, není pro mě! V roce 2015 se stal ředitelem a majitelem ZOO Tábor, která se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů zvířat. O jedinečném příběhu znovuotevření ZOO Tábor vypráví jeho kniha Jak jsem zachránil ZOO v Táboře. Dále je spoluauterm knih Noční život v ZOO Tábor a Jak prodloužit život vašeho psa. Je obdivovatelem Henryho Forda. Má manželku a syna. Evžen Korec je velkým milovníkem zvířat, přírody, inteligentního humoru a smaženice.