Městská hromadná poprava
Aby toho nebylo dost, silničáři si vyčíhnou trasu, kde jezdí studentů nejvíc, a oblíbenou silnici rozvrtají. Doprostřed ulice po celé její délce umístí "těžkotonážní" stroje, postávají, pokuřují a debatují. Kolem 15 hodiny stroje opustí. V Brně je to tradičně ulice Kotlářská a trolejbus č. 25, který jako jediný míří přes město do největšího kampusu Masarykovy university v Bohunicích.
Zastávka připomíná ragbyový zápas. Slabší jedinci zůstávají na střídačce, dokud neodchytí některý zbloudilý, neplánovaný spoj.
Napadá mě, proč se ve skutečnosti MHD označuje jako „hromadná“. Prostředky na jedné štrece se přepravují zásadně pohromadě, tj. v kusech dva až tři těsně za sebou. A pak dlouho nic. Zřejmě se na silnici samy bojí.
Uvnitř trolejbusu je radost pobývat.
Puberťáci se beztrestně lepí na své i cizí protějšky, pohlaví volitelné. Končetiny čouhající z oken si mohou pohladit bagr nebo osahat parní válec. Trolejbus se pohybuje přískoky, takže lze využít klidové fáze k libovolným aktivitám.
Úctyhodné šediny mlátí kolem sebe holí ve snaze probojovat se k sedadlu, z něhož shazují všechny věkové kategorie včetně vrstevníků, mlátíce o stůl výčtem chorob.
Pracující lid středního věku je v nevýhodě. Není tak starý, aby ho kdokoli pustil sednout, a není ani tak mladý, aby mohl předstírat např. těhotenství. Houpá se na tyči ve snaze nebýt obviněn z pedofilie. Či gerontofilie. Sadismu, rasismu a přenosných chorob.
Matky s kočárky se perou s invalidy o místo na plošině. Děti hlasitě fandí maminkám. Od nesmělého „ďá ďá ďá“ přes důraznější „né né né“ až po nesmlouvavé „vypal ****“.
Pobyt zpestřují domácí mazlíci. Drobnější jsou úzkostně svíráni v náručí a v depresi kňučí. Větší se snaží odstranit košík otíráním o dav kolem, občas některý radostně zavyje. Lze odtušit, že se mu to podařilo.
Revizoři jdou ve špičce na kafe, což je jediný plus celé situace.
Opravdoví hrdinové tohoto boje se skromně skrývají za volantem.
*
V DPMB se každé září znovu diví.
Jak je možné, že v létě doprava probíhala plynule, přestože změnili na prázdniny trasu úplně všech tramvají? (některé nahradili busy, zamaskovali je písmenem „X“ a vyslali úplně jinam).
Kde se v Brně najednou vzalo tolik lidí?
Proč jich polovina míří právě do Bohunic a okolí? Vždyť tam není nic jiného než centrální hřbitov, největší špitál a jakési koleje. A tři taková ošklivá velká sídliště.
A jak oni k tomu přijdou?
Pořídili přeci novou šalinu „Majdu“ na trase Bystrc – Řečkovice!
Iveta Klimečková
Hrůza padesátek, vůně šedesátek, sedmdesátky v řetězech a zkáza Mordoru
Nepíšu o postklimakterickém údělu žen, jak by se mohlo na první pohled zdát. V posledních době zde všichni melou o tom, jestli za komanče bylo líp nebo hůř. Je to nesmysl, každá léta byla jiná (zaokrouhluju na hlavní vlny).
Iveta Klimečková
Pět základních typů žen podle kabelek
Znáte ten způsob zavěšení kabelky na vztyčeném předloktí? Pokud loket patří mladé dámě s pootevřenými rtíky, je to jaksi součástí image a pán bůh s námi a zlé pryč.
Iveta Klimečková
Bajka o ministerstvu
Jedno průměrné ministerstvo bylo takhle po ránu osvíceno myšlenkou: „Naučím české pitomce kriticky myslet. A vytvořím k tomu parádní instituci,“ pokračovalo volně ve svých úvahách.
Iveta Klimečková
Panika v obci
Představte si obec s počtem obyvatel 499. Na náměstí vedle bývalé márnice (nyní hasičárny) stojí hospoda.
Iveta Klimečková
Svět se zbláznil
Hyacint vodní útočí, veverka popelavá znásilňuje evropskou a medvídek mýval ohrožuje posledního mohykána na Oravě. Do Evropy se valí hordy hladových a zoufalých uprchlíků.
| Další články autora |
Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží
Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...
Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?
Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...
Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty
Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...
Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky
O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...
Pražský autobusák, který zmizel z mapy. Pankrác nahradily kanceláře a metro zůstalo
Film Florenc 13.30 z roku 1957 proslavil nejen herce, především Josefa Beka v roli řidiče autobusu,...
Při tvorbě parfémů spojuje chemii, hudbu i historii. Každá vůně má říkat příběh, míní
Nejdřív musely smrdět, aby nyní mohly vonět. Markéta Pekárková se tomu dnes směje, ale první roky...
Rekonstrukce benešovské knihovny míří k závěru, dočasné prostory se uzavřou
Rozsáhlá rekonstrukce městské knihovny v Benešově míří k závěru, čtenářům by se měla otevřít v...
Na Znojemsku se čelně střetly dva autobusy, na místě je 40 zraněných
Dva autobusy s cestujícími se srazily v sobotu okolo 09:30 u Oleksovic na Znojemsku. Při nehodě se...
Za tragickou srážku vlaků v Pardubicích může i chyba ministerstva
Za tragickou srážku vlaků v Pardubicích v roce 2024 může kromě strojvedoucího i systémové pochybení...
- Počet článků 98
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1174x
Seznam rubrik
- Můj milý deníčku
- Příběh z brněnského podzemí
- Z deníku pravého muže
- Jen tak
- U nás v Kocourkově
- Toxický odpad
- Sado Maso
- Nuda v Brně
- Hyde park
- Osobní
- Nezařazené



















