Together Forever
Jedna kratičká ceremonie, kterou lze tak snadno považovat za show. K významným krokům to asi patří.
Navzdory mému přesvědčení mě zpráva o Kajčině zasnoubení mírně zasáhla. Vlastně nevím proč. Že má chlapa, to mi nikdy nevadilo. Ona neumí být sama, já neumím být ve vztahu. Zasnoubením se toho moc nemění, říkala jsem si. V podstatě má jen ten prstýnek. Přípravy na svatbu nás ale dost odcizily. Poslední dobou obě prskáme kvůli blbostem. Ať už je to jsou moje úspěchy nebo Kajčina paranoia z nich.
A teď je to tady. Ženich Jára přichází po červeném koberci. Skoro bych ho nepoznala. Nemá na sobě ani řidičskou uniformu, ani rifle, ani sportovní kraťasy, prostě nic, v čem ho znám. Oblek mu sice sluší, ale nesedí mi k němu.
Malá holčička v bílých šatičkách nese košíček květin. Ta z toho ani nemůže mít rozum, stejně jako chlapeček v miniaturním obleku. Za nimi už přichází do altánu nevěsta. Kajce bílá neskutečně sluší. Totiž, sluší jí šaty poseté korálky. Bílou jako takovou obě svorně nesnášíme, jelikož ji nosíme dennodenně.
"...berete si ... dobrovolně?" "Ano!" "Ano!" zazní z obou stran. Při polibku už brečím jako želva. Zas to někomu vyšlo, jak sladké a dojemné. Zároveň mě zamrzí, že já sama o tu show se sebou v hlavní roli přijdu.
"Pojď už!" probere mě ze sladkobolných úvah. Altán se vyprázdnil, jen já tu sedím a fňukám jak malá sama nad sebou. Nevěsta Kajka je nesvá. Jednak na sobě většinou nedávám nic znát a pak, to ona mě sem pozvala, samotnou bez doprovodu. A já ještě zdržuju a dělám divadlo!
"Promiň, svatby mě trochu dojímaj," snažím se to zamluvit. Nejsem si jistá, zda mi to věří. Jednou rukou mě táhne z lavice, za druhou táhne Jára ji. Pokusím se vrátit do reality, zvednu se a vyjdu z altánu před novomanžely. Venku graduje napětí. Jen co se zamíchám do davu, třeskne rozbitý talíř. A než se otočím, Kajka s Járou už dostávají rýžovou sprchu. Oba se očividně baví, stejně tak všichni pozvaní.
Já se bavím jen do té doby, než si uvědomím prohnanost mé kamarádky. Nikdo jiný by mě neposadil vedle nezadaného sympatického frajera. Vím, že okolí má s mým rodinným stavem problém, možná Kajku někdo v práci nebo ve škole zaúkoloval. Pavel je ale fajn. Po pár skleničkách padají zábrany a společně mizíme ve tmě večerního parku... Těm dvěma hrdličkám to je jedno, užívají si svůj velký den.
TENTO PŘÍBĚH JE SMYŠLENÝ.
Klára Tůmová
Zatočí nebo vytvoří? Záleží na věku.

Výsledek se dostavil brzy. Již po pár dnech jsem zírala do zrcadla na obličej jakési pokročilé puberťačky. Co to zase je? Loni jsem dosáhla věku, kdy naše babičky navlékly šatovou zástěru a počaly se těšit na vnoučata...
Klára Tůmová
Turistou v rodném městě - na válečné stezce

Možnost pěšího dojití má i při denní porci 30+ kilometrů jisté hranice. A tak časem dojde i na stezky naučné, méně známé, ale nikoli méně zajímavé.
Klára Tůmová
Letošní poprvé

Po loňských "silných zážitcích" začala tentokrát outdoorová sezóna v obvyklém až lehce časnějším termínu. Cíl byl jasný. Místo, kde jsme byli naposledy v době počínajícího šílenství a zákazů.
Klára Tůmová
V Praze je...

..blaze? Draze? Nebezpečná džungle, do které neradno je se pouštět? Samá voda! V hlavním městě je především pořádně veselo.
Klára Tůmová
Turistou v rodném městě - po stopách Keltů

Závist, Šance... Známá místa, oblíbené cíle výletů, ač tam v současnosti historii připomínají jen naučné cedule a občasná možnost si něco starodávného vyzkoušet.
Další články autora |
„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky
Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze
Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
Americká letadlová loď uhýbala palbě, při manévru utopila stíhačku za miliardu
Posádka americké letadlové lodi USS Harry S. Truman, která operuje nedaleko pobřeží Jemenu, si...
Co to je za čilého staříka? Otec Izraele se postavil na hlavu a ukázal železnou vůli
Seriál Na pláži v Tel Avivu můžete narazit na podivuhodnou sochu: břichatého staříka v plavkách stojícího...
Můžou za to větrníky a soláry? Blackout ve Španělsku provázel i výpadek informací
Premium Nic podobného ve Španělsku dosud nezažili. Pondělní blackout uvěznil desítky milionů lidí ve...
Chtěla jsem do politiky, ale zklamala mě. Aktivistka Haškovcová o klimatu i Gretě
Premium Rozárie Haškovcová je ve svých 22 letech jedním z nejsilnějších hlasů šířících osvětu o změnách...
Znáte Labubu? Jak se čínský zubatý skřítek zakousl do lidských srdcí i recese
V nekonečné řadě postaviček přicházejících z Asie jsou panenky jménem Labubu nejnovějším...

Nabízíme Vám byt 2+kk v novém projektu Obytný soubor HODINÁŘKA 2, PŘELOUČ
Edvarda Beneše, Přelouč, okres Pardubice
4 490 000 Kč
- Počet článků 729
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 455x
twitter.com/tumovaklara
rysan.estranky.cz
Seznam rubrik
- Kočkování a psení
- Fotohrátky
- Hokusy pokusy
- Převážně vážně
- Toulavý boty
- Bulharsko 2012
- Sicílie 2013
- Benelux 2014
- Montenegro 2015
- Švýcarsko 2016
- Osobní
- Nezařazené