EU klimatickým alarmismem jen zničí sama sebe

Podle klimatických alarmistů i současného vedení EU je potřeba skoncovat s produkcí CO2 co nejdřív. Jinak se prý klima nenávratně změní. Já si to nemyslím.

 

Vzhledem k tomu, že množství tohoto plynu v atmosféře kolísá po celou dobu existence planety, jde s největší pravděpodobností o nesmysl.

Protože před miliony let se zde žádný oxid uhličitý vytvořený lidmi vůbec nevyskytoval. Leč klima se stejně měnilo. Stále je tak k diskuzi otázka, jak velký vliv má na současné děje lidská činnost.

Další vážný rozpor se současným přístupem špiček z EU představuje fakt, že dnes vypuštěný oxid uhličitý bude v atmosféře přibližně sto let. Někde se uvádí, že kratší dobu, asi 50 let. Nemá teď smysl hledat, kdo má pravdu a proč, protože obě tvrzení znamenají, že současné množství CO2 bude v atmosféře ještě dlouho. A pokud opravdu za nynější vývoj klimatu může námi vypuštěné CO2, nezastavíme započaté změny následující desítky let. Ani kdybychom přestali jakýkoli CO2 vypouštět a to okamžitě.

Nemohu si pomoci, ale zcela nekompromisně to ukazuje, jak nesmyslné jsou unijní pokyny ke snížení emisí do roku 2030 a dosažení nulových v roce 2050. Prakticky všechny ostatní země na světě totiž nic takového nepodnikají. A celkové množství emisí vesele a nerušeně roste. Není právě kvůli tomu enormně nákladná, (r)evolučně rychlá a technologicky nezajištěná snaha EU nesmyslná? Jestli za vývoj klimatu může lidmi vypuštěný oxid uhličitý, bude se klima kvůli emisím většiny zemí světa měnit i nadále. Což ovšem ekologičtí soudruzi a soudružky, včetně těch mezi politiky, odmítají pochopit.

Podle všech hlavounů EU si máme zlikvidovat hospodářství právě proto, aby se změna klimatu zastavila a klima se vrátilo zpět. Jako prakticky jediní na světě máme obětovat všechno, co jsme dosud vybudovali. To, že se USA nyní pouští do stejné akce, na nesmyslnosti takové destrukce nic nemění.

Nejsem žádná odbornice, ale nevychází mi jednoduchý výpočet. Jestliže zhruba 800 milionů lidí přestane vytvářet oxid uhličitý a dalších sedm miliard lidí jeho produkci zvýší, bude výsledek nula? Nebude. Takže Evropskou komisi s jejím klimatickým balíčkem a zákazem výroby automobilů se spalovacím motorem a tak dále, můžeme klidně poslat k šípku. Protože když vyhrajeme tenhle "grýndýl" závod, nikomu a ničemu to nepomůže.

Daleko rozumnější by podle mne bylo postupně omezovat obecně znečišťování a současně soustředit lidské odborné kapacity na vývoj nových, stabilně fungujících technologií, nezatěžujících životní prostředí. V klimatu měnícím se z jakéhokoli důvodu je budeme určitě potřebovat. Pokud by státy EU přestaly nesmyslně vyhazovat peníze za současné zelené nápady, bylo by na takové výzkumy peněz dost a dost.

 

Autor: Kateřina Kešnerová | pondělí 26.7.2021 9:00 | karma článku: 36,37 | přečteno: 890x