Diskriminace organizovaná státem
Ten tolikrát rozebíraný volební zákon si vytvořily právě strany s větším počtem voličů. To je ta zastupitelská demokracie. V jednom příspěvku jsem ji nazval jako stranická demokracie. Podle mne je to krok zpátky k feudalismu s tím rozdílem, že ve feudální společnosti vládli feudálové rodem a dnes se volí ve volbách zástupci. Lid má právo volit a potom už jen jako ve feudalismu držet ústa. Volení zástupci si přece nebudou nekompetentními občany omezovat své kompetentní a tím jediné správné rozdělení poslaneckých křesel. Je nemyslitelné, aby „ulice“- občané kafrali do jejich jedině správného rozhodování. Taky proto je nežádoucí zavedení referenda, které je podle kompetentních cesta do pekel a podle mne omezování moci politických stran.
V minulosti, pokud se objevoval stejný názor jaký mám já zástupci-poslanci 5ti % hranici zdůvodňovali vznikem „nekvalifikovaného složení parlamentu“. Vidím to tak, že skutečnost více stran v parlamentu by jím neumožňovala rozebírat si pětinu křesel pro své vyvolené. Taky by vládnoucí strana musela přesvědčit o správnosti své vlády i zástupce malých stran. Při přidělování křesel by neměl být problém zohlednit počet hlasů.
Malé strany zřejmě zatím nemají snahu se domluvit na nějaké asociace občanů (AO). Domnívám se, že tady funguje Cesarovský pocit. Údajně Cesar prohlásil „Raději v provincii první než v Římě druhý“. Hrají roli osobní ambice definovány „raději předseda pidistrany než jen člen výboru velké strany“? Přitom asociaci jako sdružování, sdružení, volné spojení by nesvazovala stranická disciplína a při možnostech internetu by byla schopna konkurovat velkým stranám. Kdyby se domluvily malé strany a dobrovolníci na počátek přes internet (třeba pomocí blogů) propagovali AO byla by velká pravděpodobnost po volbách financovat kancelář.
Když si dvouprocentní menšina LBGT pískne potom korektní politici neví co by. Dvacetiprocentní menšina by podle stran a vlády měla držet ústa.
Vavřinec Karst
Uvažuje armáda České republiky (AČR) o napadení nějakého státu?
Podle nákupů drahých tanků a letadel by někdo mohl o tom uvažovat. Pokud AČR nemá v úmyslu někde útočit potom ministerstvo obrany velkoryse vyhazuje peníze daňových poplatníků
Vavřinec Karst
Za zadlužení státu odpovídají voliči vládních stran
Dříve jsem si myslil, že za zadlužení státu odpovídá vláda a tím i vládnoucí strana. Dnes už vím,že za zadlužení odpovídají voliči vládních stran.Vládu totiž sestavuje premiér, zpravidla předseda strany která má nejvíce poslanců.
Vavřinec Karst
Sliby se slibují, blázni se radují
Blíží se volby a období před volbami bych nazval “Čas slibů a vábení” . Strana, která nejvíc naslibuje má šanci vyhrát volby. Hodně voličů neuvažuje, zda jde o sliby splnitelné. Nejvíce se slibuje, že bude líp.
Vavřinec Karst
Uvažuje Česko o napadení nějakého státu?
Podle vyzbrojování české armády by si to mohl někdo myslit. Tanky jsou primárně útočný a odstrašující prostředek. Stejně jako letadla F35. Je 80 let po druhé světové válce a válčí se jinak, což na ministerstvu obrany asi nevědí.
Vavřinec Karst
Dvoudenní demokracie
Dva dny demokracie neboli volby do parlamentu budou co nevidět. Svobodně budeme volit zástupce pro zastupitelskou demokracii. Dva dny voliči a potom ulice nebo dav, který nemá nárok vyjádřit se při referendu.
| Další články autora |
Vánoční strom na kruháči na pražském Žižkově. Gerilová akce místních se proměnila v oficiální výzdobu
Děkuji touto cestou neznámému, který nám opět ozdobil kruháč Ambrožova/Šrámkové krásným vánočním...
Pražané rozhodli: Oblíbeným místem v MHD je také „záchod“. Proč ho cestující milují?
Pohodlí, prostor, soukromí, otočení v prostoru prostředku hromadné dopravy, ale i výhled. To vše...
Kde mají nejlevnější burger? Porovnali jsme pět největších fastfoodů v Česku
Už za pár dní rozvíří vody českého fastfoodového rybníčku příchod nového, dlouhé měsíce očekávaného...
VyVolení slaví výročí. Dvojnásobný vítěz Vladko Dobrovodský už není v Česku
Ve čtvrtek 11. prosince 2025 si připomeneme významné výročí české televizní historie. Bude to totiž...
Cestující mezi Prahou a Středočeským krajem ušetří. Praha sníží počet tarifních pásem
Od 1. ledna čeká cestující změna v tarifu PID. Území Prahy se nově bude počítat jako tři pásma...
Muzeum v Chrudimi zahájilo výstavu historických závodních motocyklů
Více než dvě desítky závodních motorek ukáže výstava Historické závodní motocykly – minulost a...
Policisté na Zlínsku pátrají po dvanáctiletém chlapci z Halenkovic
Policisté na Zlínsku pátrají po dvanáctiletém Markovi Hejkalovi z Halenkovic. Ve čtvrtek ráno odjel...
Plzeň chce investovat 5,2 mld. Kč, meziročně o 16 pct více proti letošnímu plánu
Plzeň plánuje v příštím roce investovat 5,2 miliardy korun, o 16 procent více proti letošnímu...
Sokolov má novou starostku, poslankyně Oulehlová nahradila hejtmana Kubise
Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis dnes rezignoval na funkci starosty Sokolova, v čele města ho...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 174
- Celková karma 15,92
- Průměrná čtenost 1086x



















