Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Dopis Ústavním soudcům

Soudcům Ústavního soudu jsem zaslal dopis, ve kterém navrhuji, aby případné dovolání poškozených v H-Systému bylo spravedlivě rozhodnuté.

  Vážení soudci Ústavního soudu.

Trpím při zprávách o nespravedlnostech našeho soudnictví. Trpím při sděleních, které mi občas posílají neznámí občané.

Soudní řešení H-Systému je ukázkou toho, jak problematická je úroveň naší justice.

Po dlouhých peripetiích soud odsoudil pana Smetku jako organizátora promyšleného podvodu. Svůj trest si odpykal. Logicky měl být odsouzen k úhradě veškerých škod, které vznikly občanům, kteří se v dobré víře do H-Systému přihlásili. Měl být odsouzen k úhradě všech soudních výloh, které předložila žalující strana.

V Ústavě ČSR z roku 1920 bylo následující přikázání soudcům:

§ 94 (2) Nikdo nesmí býti odňat svému zákonnému soudci.

Předpokládám, že obdobný předpis platí i v naší současné legislativě. Chápu nařízení jako pojistku toho, aby byl pachatel trestán i s ohledem na svou předcházející činnost. V případě H-Systému se naopak může stát, že budou nezákonně potrestaní bezúhonní občané.

Podle informací z tisku byl pan Smetka také členem družstva, které se v současnosti domáhá spravedlivého rozdělení případných zisků.

Domnívám se, že rozhodování Nejvyšším soudem bylo v rozporu s nařízením: „Nikdo nesmí být odebrán svému zákonnému soudci.“

 

Vážení soudci Ústavního soudu.

Doufám, že vaše rozhodnutí alespoň částečně zabrání trestání bezúhonných občanů a zruší trest vyslovený Nejvyšším soudem. Logicky by měl být spor vrácený soudci, který p. Smetku odsoudil.

 

I když se poškození k vašemu soudu nedovolají, měli byste převzít část odpovědnosti za současný stav justice.

 

S pozdravem

Ing. Karel Januška, ID: uiz6ad

 

 

 

 

 

 

Autor: Karel Januška | neděle 29.7.2018 10:00 | karma článku: 21,77 | přečteno: 1012x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Karel Januška

Úvaha staříka nad hrobem

Pravda a spravedlnost jsou morální hodnoty které určují, v jakém státě občané žijí. Stabilní jsou státy, ve kterých je pravda a spravedlnost nejvyšší hodnotou. Získání peněžních výhod je cílem našich současných politiků.

24.8.2021 v 9:22 | Karma: 6,11 | Přečteno: 249x | Diskuse | Společnost

Karel Januška

Spravedlivé soudy

Rovnost občanů před zákonem (před mocí soudní) je tisícileté pravidlo. I v diktaturách by měly být dodržené zásady spravedlivého rozhodnutí soudu.

1.8.2021 v 5:09 | Karma: 9,94 | Přečteno: 298x | Diskuse | Společnost

Karel Januška

Případ Janoušek

Krátce po druhé světové válce byla v Paříži přijatá Všeobecná deklarace lidských práv. Všem občanům zaručuje stejná občanská práva. Soudcům přiděluje nejvyšší moc. Tisíciletá zkušenost potvrzuje správnost takových zásad.

26.7.2021 v 4:01 | Karma: 14,03 | Přečteno: 837x | Diskuse | Společnost

Karel Januška

Volby a naděje

Moderní stát musí využívat všech prostředků, aby pro občany zajistil příjemný a pohodlný život. Omezení, která stát ukládá občanům, nesmí porušovat základní občanská práva.

16.7.2021 v 15:36 | Karma: 8,78 | Přečteno: 188x | Diskuse | Společnost

Karel Januška

Rozděl a panuj

Justiční marasmus nebere konce. Obecné zákony přírodních a technických věd pro zákonodárce neplatí. Postupně máme vlády rozkradačů státu, lékařských specialistů, obchodníků s virtuální měnou.

24.6.2021 v 4:31 | Karma: 10,13 | Přečteno: 255x | Diskuse | Osobní

Nejčtenější

Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?

Dárkyně krve
15. května 2026  10:19

Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...

Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?

David Tomášek a Lukáš Dostál po vyhraném zápase s Norskem na hokejovém MS v...
vydáno 12. května 2026

Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...

Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí

Len je považován za supermateriál. Látka se na slunci méně zahřívá a má...
15. května 2026

V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...

Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?

Myslitel od Martina Janeckého z výstavy PLEJÁDY SKLA 1946-2019
15. května 2026  15:30

Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...

Levnější doprava pro lidi nad 70 let? Další pražská radnice spustila Senior taxi

ilustrační snímek
9. května 2026  12:23

Od začátku května mohou senioři z Praha 14 využívat novou službu Senior taxi. Lidé nad 70 let...

MS hokej 2026 ONLINE: Česko proti Slovinsku nenavázalo na výhru s Dánskem

Hlavní trenér České hokejové reprezentace Radim Rulík při tréninku.
16. května 2026  23:01

Čeští hokejisté v sobotu večer na mistrovství světa nastoupili k druhému zápasu základní skupiny....

MS v hokeji 2026 ve Švýcarsku: Program, složení skupin, s kým hrají Češi a kde sledovat zápasy?

Finále MS v hokeji Švýcarsko - Česko 0:2. Hokejisté slaví zlaté medaile. (26....
16. května 2026  22:54

Začalo mistrovství světa 2026 ve Švýcarsku. Šampionát nabídne atraktivní program, silné skupiny i...

Klicperovo divadlo uvedlo premiéru romantické komedie Láska na první pohřeb

ilustrační snímek
16. května 2026  20:12,  aktualizováno  20:12

Klicperovo divadlo v Hradci Králové dnes uvedlo premiéru nové hry Tomáše Dianišky Láska na první...

Nejlepší pivo měl Nepál, bez kávy ani krok. Vagabundi finišují čtyřletou túru z Bali

„Vagabundi na cestách“ v sobotu odpoledne překročili českou hranici v Přední...
16. května 2026  21:42,  aktualizováno  21:42

Vagabundi na cestách. Nebo také profesionální chodci z Beskyd. Tak si říkají sedmadvacetiletí Roman...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 653x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným. 

 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.