Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Stáváme se cizinci ve vlastní zemi

Od počátku devadesátých let vypuklo šílenství prodeje všeho cizím společnostem. Nesmyslně jsme se zbavovali továren, výrobních družstev a především bank. Velice rychle k nám vtrhly velké a finančně silné obchodní řetězce, vytlačily malé české obchodníky, získaly si fakticky monopol a cpou do nás šílená svinstva.  

Nejenom, že všechny cizí společnosti platí daně dílem ve vlastních zemích a dílem v daňových rájích, ale nasazují k nám vedoucí pracovníky ze svých zemí. A tak není výjimkou, že český dělník, například v německé firmě, nedostává pracovní příkazy v češtině, ale v němčině a mnohdy se vyžaduje, aby se hovořilo pouze německy. A to v naší zemi.

Přijdeme si nakoupit do supermarketu, kam také jinam, když nic jiného u nás již téměř neexistuje, a ukrajinská pokladní na nás haleká, abychom jí přistrčili vozík až k sesli, na které dřepí a ona nám tam mohla dát první kus namarkovaného tovaru. Jako bychom si nemohli dát vozík, kam sami chceme, když už si ten šmejd, co nám prodávají, zaplatíme. Ale nehaleká na nás česky, ale jakousi rusko českou hatmatilkou.

Do Karlových Varů už ani nemá cenu jezdit, tam na nás česky už nemluví vůbec nikdo, dokonce nápisy na prodejnách jsou v azbuce. Potřebujeme si něco koupit večer, zajdeme do večerky, ale ouha, Češi asi nechtějí prodávat večer, takže všechny večerky jsou vietnamské. O tom, jak tito prodavači umějí česky, nemá ani smysl hovořit.

Vrchol všeho jsem však zažil v nádherném Českém Krumlově. Připravovali jsme výstavu a místní malířka nás zavedla do jakési jídelny, prý je zde oběd laciný. Bylo to strašné! Koruna kdysi na Václaváku byla proti tomuhle luxusní restaurací. Takže jsem odmítl buzeraci jakési pokladní, samozřejmě nikoliv česky, ale pro změnu slovensky. Malířka nás tedy zavedla do Čínské restaurace. Nádherný barokní dům, s původním stropem a staletími zčernalými nádhernými trámy, původní dubová podlaha z fošen, místy již vyšlapaná, na zdech zbytky polozničených původních fresek. Uvnitř vybavení v čínském stylu, docela příjemné. Úslužného Číňana tam však nenajdete. Restauraci provozují Vietnamci.

Což o to, jídlo bylo opravdu chutné, ale ta obsluha! Postarší Vietnamka neuměla česky ani deset slov, nám určila stůl. Podotýkám, bylo tam prázdno, v sále byla kromě nás pouze jedna rodina s dětmi a vietnamský mladý pár. Servírka nám však určila stůl uprostřed místnosti, sedli jsme si tam, kam jsme chtěli, samozřejmě. A nastaly problémy. Ač bylo v lokále pusto, čekali jsme na objednání více jak čtvrt hodiny. Pak přinesli současně polévku i druhé jídlo, takže než se vřelá polévka snědla, další pokrm vystydl. Objednali jsme i pití, nedostali jej.

Na jídlo jsme čekali více než půl hodiny. Říkal jsem Vietnamce, mimochodem, takhle protivnou Vietnamku ve kšeftě  jsem snad ještě neviděl. Říkal jsem, že spěcháme, „neumit césky,“ zněla odpověď. Opakoval jsem to anglicky, nic, bez odezvy. Německy, stejný výsledek. Rusky, totéž. Zkrátka Vietnamka se rozhodla, že nás bude ignorovat.

Zvedli jsme se, že odejdeme. Náhle se objevil asi kuchař, neboť měl zástěru, samozřejmě Vietnamec a přinesl nám polévku, sledován onou neuvěřitelně pitomou servírkou, která rovnou nesla příkrm. Jídlo bylo chutné, pravda. A pak přišlo k placení. Ta starší, protivná, neurvalá a hnusná Vietnamka nám napočítala i tři sodovky, které ale nepřinesla. A chtěla za ně osmdesát šest korun. Ohradili jsme se, „nebudu pocitat,“ utrousila přes rameno a odešla. Zvedli jsme se, nebudeš počítat, nebudeme platit. Opět přišel onen Vietnamčík, sdělili jsme mu, jaká je situace a že podle uvedených cen bychom měli platit určitou částku. Vzal kalkulačku a asi tři, čtyři minuty počítal, mazal a začínal znovu, aby nám poté sdělil, že chce přesně tutéž částku, kterou jsem mu zpočátku anglicky sdělil, domnívaje se bláhově, že když neumí česky, bude umět anglicky.

Přátelé, kdybyste někdy navštívili nádherný Český Krumlov, třeba kvůli otáčivému hledišti, neboť někdejším ministrem kultury Jandákem byla vyjednána výjimka od zbourání, pouze do roku 2015, poté už tam být nemusí, nikdy nechoďte do Čínské restaurace na náměstí. Je v prvním patře a je strašlivá. Doporučil bych nějakou restauraci u Vltavy, byli jsme během času ve třech a všude byla obsluha skvělá. A hlavně, byla ryze česká.

A tak si říkám, co by se muselo stát, aby se národ český probudil a všechny ty cizáky, kteří na nás jenom parazitují a vydělávají, vypráskal? Pokud by se v příštích volbách objevila nějaká politická strana, která by měla v programu, že bude usilovat o návrat české země původnímu obyvatelstvu, můj hlas dostane.

Autor: Vladimír Kapal | pondělí 4.8.2014 13:40 | karma článku: 35,64 | přečteno: 3027x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21280x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5561x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

V Praze je nová magnetická rezonance. Vyšetří od hlavy po patu

19. června 2024  16:25

Ve středu otevřela poliklinika Agel na Praze 2 nové pracoviště magnetické rezonance. „Jsme...

Státní úřady mají být v krajských městech, říká novopečený europoslanec Farský

19. června 2024  16:24

Přes čtyřiačtyřicet tisíc preferenčních hlasů získal při volbách do Evropského parlamentu právník a...

Zlatý středník odhalil letošní finalisty, postoupilo 171 prací

19. června 2024

Soutěž komunikačních projektů a firemních médií Zlatý středník zná finalisty 22. ročníku. Profesní...

Už dítě na pískovišti vnímá, že rodič nonstop kouká do mobilu, říká adiktolog

19. června 2024

Premium Experti stále hlasitěji hovoří o rostoucí zranitelnosti mládeže, která se potýká s úzkostmi,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4708x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky