Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

S křupany se nebavím a vyhrůžek se nebojím

Včerejší můj článek o nakládání tanků do ukrajinského velkokapacitního letadla Mrija vzbudil u řady čtenářů emoce a psali mi na mou e-mailovou adresu. Kromě těch, kteří se situací kolem ukrajinského konfliktu, regulérní občanskou válkou s prvky genocidy, zabývají podrobně a psali příznivé hodnocení, se ozvali i sluníčkáři, pravdoláskaři a především podržtaškové, kteří jsou tak loajální s konáním naší vlády, že jim můj článek řádně zvedl hladinu adrenalinu. Pravda, těch příznivých ohlasů bylo více, ty nepříznivé se však vyznačovaly jedním společným aspektem, sprostým urážením a neskutečným křupanstvím.

Pokud někdo napsal nesouhlasný e-mail, ale byl veden slušně a věcně, odpověděl jsem v rámci možností, na ty druhé, sprosté, jsem nereagoval. Dokonce mi kdosi v mailu tykal, aniž bychom se znali, aniž bych komukoliv tykání dovolil a navíc mi dost vážným způsobem vyhrožoval. Všem podobným vyhrožovatelům musím říci, že jsem již byl v mé novinářské praxi kvůli článkům přepaden, boxerem mi byly vyraženy zuby a dokonce po mně stříleli. Platné jim to nebylo nic, ve své práci, odhalování všech svinstev, jsem pokračoval a stejně tak budu pokračovat i nyní.

A teď k obsahu článku. Psal jsem o nakládání tanků do ukrajinské Mrije. Srovnejme si tedy fakta, známá fakta. Před čtrnácti dny prohlásil mluvčí ukrajinského ministerstva obrany, že pravidelné, vládní ukrajinské armádě, docházejí těžké zbraně, především tanky, takže Ukrajina musela sáhnout ke zprovozňování tanků trofejních. Toto bylo uvedeno v v mainstreamu, tedy ve vládní hlásné troubě. Následně nato slíbí ministr obrany ČR, že republika poskytne ukrajinské armádě deset tisíc kusů zimní výstroje. Přitom se nikdy nikde neobjevila v mainstreamu jediná fotografie nakládání této výstroje do letadel, zato se objevila fotka nakládání tanků do ukrajinské Mrije.

Teprve dnes, až po zveřejnění mého článku s fotografií se probudila idnes a uveřejnila, že se jedná o zásilku tanků, modernizovaných T 72 a další těžkou výzbrojí, do republiky Mali. Provoz Mrije je tak drahý, že naše armáda její služby při přepravě vojáků a vojenského materiálu do Afghánistánu musela odmítnout a musela využít několika letů našich totálně předražených letadel Casa. Pochybuji, že by Mali na Mriju peníze měla. Po informacích z ukrajinských oficiálních pramenů o nedostatku tanků, by věřil tomu, že ukrajinská Mrija veze tanky do Mali, snad jen duševně omezený nebo naprosto neznalý člověk. Dokonce se ke mně dostala informace, že Mrija s tanky jaksi omylem přistála v Kyjevě, ale ověřeno to nemám.

Dalšími výtkami prošpikoval sprostý e-mail jakýsi človíček, který neumí nic jiného, nežli urážet, který mi napsal, že kálím do vlastního hnízda, když kritizuji ČSSD za servilitu k USA a podporu fašistické vlády na Ukrajině. Je vidět, že tento člověk myslí doslova a do písmene stalinisticky, pravděpodobně je příliš mladý, nicméně myšlení má podobné či totožné, jako někdejší svazáci.

Zřejmě mu nedošlo, nebo mé předešlé články nečetl dosti pozorně, neboť jsem v nich upozorňoval, že jsem celoživotní pacifista a odmítám řešení jakéhokoliv konfliktu válkou, násilím a v případě ukrajinské vládní armády dokonce zvěrstvy, za které by měla být stíhána soudem v Haagu. Doklady o zvěrstvech páchaných na etnických Rusech na východě Ukrajiny jsou ve velkém množství na internetu.

Pokud vláda a je zcela lhostejné, že to je vláda ČSSD podporuje snahy USA, EU a NATO rozdmýchat ozbrojený konflikt s Ruskem, který by mohl, a pravděpodobně i přerostl, do konfliktu světového, vzhledem k existujícím smlouvám mezi státy, pak je to něco, co tolerovat nemohu a ani nechci a nebudu. Fakt, že jsem členem stejné strany, na mém postoji vůbec nic nemění. S válkou, násilím a zabíjením, zbytečným zabíjením, se nikdy nesmířím. Pokud by můj postoj ČSSD vadil, tím, že ji servilně nepodporuji ve všem, ale pouze v něčem, pak jsem ochoten z této strany vystoupit. V demokratické společnosti je přece zcela běžné, že existuje rozdílnost názorů v jednom uskupení a je pouze otázka, jak si to členové srovnají mezi sebou. Já však ze svého odmítání podpory agresivní politiky USA a jejich nohsledů neustoupím.

Nikdy v životě jsem neustupoval nátlaku, naopak, čím více na mne byl vytvářen, tím více jsem se zatvrdil, a naprosto stejně to platí i v tomto případě. Já prostě válku odmítám, odmítám přítomnost cizích vojsk u nás, stejně jako odmítám přítomnost našich vojsk v cizích zemích, nota bene ve prospěch naprosto někoho jiného, v tomto případě USA. Nebo někoho z občanů ČR Iráčané, Kosované, Srbové či Afghánci vojensky napadli? Vyhlásili nám válku? Nevím o tom, tak proč naši vojáci v jejich zemích válčí? Vždyť je, ale ani vojáky ostatních států, v těchto zemích nikdo nechce. A proto musím naše vojáky v cizích zemích považovat za žoldáky, a na tom nic nezmění ani názor prezidenta Zemana, jehož si v ostatních záležitostech vážím. V tomto případě však mám názor diametrálně odlišný a nehodlám na něm nic měnit.

Poznámka: Tento blog bude čten živě autorem, dnes (v sobotu 31.1.2015 po 15:41 hod) na rádiu Svobodný vysílač CS Autorovi bude možno zavolat do vysílání, tel: 731 908 213 , Skype: studio_kladno_svcs

Autor: Vladimír Kapal | sobota 31.1.2015 15:30 | karma článku: 34,71 | přečteno: 2626x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21277x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5560x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4707x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky