Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Rakety by padaly na nás

Vzrůstající napětí mezi Evropskou Unií, Spojenými státy a NATO a Ruskem, v souvislosti s krvavou občanskou válkou na Ukrajině, neboť tam se o nic jiného nejedná, hrozí vypuknutím ozbrojeného konfliktu v Evropě a následnou válkou světovou. Nemá smysl si nic zastírat, tak to prostě je.

Mnoho lidí v republice se připojilo a stále více se jich připojuje k podpisu peticí proti zvyšujícím se sankcím proti Rusku a především proti hrozící světové válce. Přitom je mnoho lidí, převážně těch mladších, kteří na vlastní kůži nezažili to, co jsme my, starší, zažili v roce 68, protože události v Praze, především u rozhlasu, nic jiného nežli názorná ukázka války, byly, se přiklání k ozbrojenému napadení Ruska.

Tito lidé si vůbec neuvědomují, že dnes, v době raket, by se eventuální válka týkala i jich, nás všech, vždyť rakety létají daleko. Především naše město by bylo na programu cílů raket jedno z prvních.

 Ministerstvo obrany zrušilo staroboleslavská kasárna. Jenomže poblíž města byly ještě další tři vojenské útvary, umístěné v lesích poblíž města. Jedním z nich bylo velitelství vojenské policie, ale to bylo zřejmě zrušeno spolu s hlavními kasárnami. To, co je pro obyvatele města daleko nebezpečnější, byly další dva vojenské útvary. Tím prvním byly jednotky radiolokačního pozorování, podřízené přímo velení NATO.

Jako snad jediný novinář jsem měl před léty možnost tuto jednotku navštívit, pod přísným dohledem příslušníků vojenské kontrarozvědky si ji prohlédnout, pořídit fotografie a napsat několik článků. Samozřejmě vše pod kontrolou zmiňované kontrarozvědky, abych náhodou nevyzradil nějaké vojenské tajemství. Pravda, bylo to v době, těsně po vstupu naší země do NATO, a to ještě byla armáda navýsost otevřená. Dnes už to opět neplatí, už se zase nesmí do lesa, obnovilo se oplocení a podmínky se opět velice zpřísnily.

Druhou jednotkou, která zrušena nebyla, jsou rakeťáci. V lesích mezi Starou Boleslaví a motorestem U čtyř kamenů jsou odpalovací rampy. Kdysi tam byly sovětské SS 20, nyní je zařízení předěláno, aby bylo kompatibilní s výzbrojí vojsk NATO. Podle informací je toto zařízení udržováno stále v perfektním stavu. O tom, zda zde jsou rakety vojsk NATO, nevím, ale proslýchalo se, že by se odsud mohly vypouštět Tomahawky. Ale opět upozorňuji, ověřeno to nemám, armáda opět mlčí, jako tomu bylo před rokem 89.

V případě ozbrojeného konfliktu by na prvním místě byly oči nepřítele, tedy radiolokační zařízení. Proto jsem se tolik angažoval proti vybudování radaru USA v Brdech. Byla to, podle mne, pouze provokace, protože jsem na vlastní oči v lese u Staré Boleslavi viděl, co dokáží vojenské pozorovací satelity, viděl jsem snímek, do vlastnictví jsem ho samozřejmě nedostal, kdy jsem na plochu položil krabičku cigaret a satelit dokázal udělat takovou fotku, že z ní bylo možné přečíst název cigaret. A toto zařízení by bylo jako jeden z prvních cílů.

Stejně tak odpalovací rampy o kus hlouběji v lese. Kdo si myslí, že by se rakety vypálené v případné válce, strefily jenom do vojenských cílů, je naivka. Město by případnou válku odneslo jako jedno z prvních. Proto je tolik nutné vyjádřit svůj odpor proti eskalaci napětí na Ukrajině a všemi silami podpořit jeho řešení politickou cestou, nikoliv cestou ozbrojeného konfliktu.

Podepsal jsem již všechny petice proti případné válce, podepsal jsem petice proti sankcím EU na Rusko, nechci totiž umřít pod palbou raket za zájmy amerických bankéřů a jejich prachů, protože o nic jiného, nežli o peníze, se nejedná. Hlasy všech lidí by měly zaznít z celé Evropy jako jeden ohromný chór – nechceme válku, nechceme umírat, jako lidé na Ukrajině, odstraňme fašistickou vládu Porošenka a pojďme našimi hlasy zachovat v Evropě mír pro nás, naše děti i naše vnuky. Pokud bychom totiž byli lhostejní, mohla by válka opravdu vypuknout, a ta válka by jistojistě byla jaderná.

Autor: Vladimír Kapal | čtvrtek 4.9.2014 10:04 | karma článku: 32,64 | přečteno: 1912x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21282x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5561x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Voda mezi filharmoniky, desetitisíce lidí bez proudu. Bouřky zahltily hasiče

22. června 2024  8:39,  aktualizováno  10:44

Silné bouřky, které prošly odpoledne a večer přes Česko, se v noci přesunuly nad Moravu. Provázely...

Expert: Méně nálepek. Nazývat opozici bez důkazů dezinformátory je špatné

22. června 2024  10:05

Vysíláme Dezinformace se zneužívají v politickém boji. Ale nejen ve smyslu šíření lží, ale také v...

„Je to má vlast.“ Za Ukrajinu válčí i vojáci z řad vietnamské komunity

22. června 2024  9:05

Sledujeme online Lidé po celé Ukrajině se semkli tváří v tváři ruské invazi a vietnamská komunita v tom není...

Rusko v noci opět ostřelovalo na Ukrajině energetickou infrastrukturu

22. června 2024  7:40

Ruské raketové útoky ve třech ukrajinských regionech v noci na dnešek poškodily energetickou...

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4709x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky