Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Protestovali proti prezidentovi a nevěděli proč

Ve čtvrtek 30. dubna navštívil prezident Miloš Zeman, v rámci svých návštěv Středočeského kraje, i Brandýs nad Labem – Starou Boleslav. Město, jak vtipně zmínil na tribuně na náměstí, s druhým nejdelším názvem v republice po Nové vsi u Nového Města nad Metují. Samotné přípravy na příjezd prezidenta byly podobné policejním manévrům. Parkoviště na náměstí bylo totálně vyklizeno, stejně jako parkoviště před Městským úřadem, kam nesměli ani řidiči s povolením parkování.

Celou plochu náměstí procházel policista se psem, pravděpodobně vycvičeným na vyhledávání výbušnin a také se poté říkalo, že pes našel dělobuch. A nebyl sám, městští strážníci, kteří se na bezpečnostních opatřeních podíleli, našli v odpadkových koších plný kbelík dlažebních kostek a kamenů ve stejné velikosti. Kdo je tam dal a na co tam byly umístěny, se můžeme jenom dohadovat. I z těchto dvou prokazatelných faktů, kbelík plný kamení jsem viděl na vlastní oči, bylo zřejmé, že bezpečnostní opatření byla na místě a byla nutná.

O průběhu vystoupení prezidenta Zemana z tribuny bylo napsáno několik článků, a tak nemá smyslu opakovat řečené. Mne však zaujala jiná fakta. Tím prvním bylo sdělení ČT ve zprávách, že na brandýském náměstí bylo kolem šesti stovek lidí. Náš odhad byl vyšší, myslím tím nás, některých zastupitelů města, kteří byli přítomni včetně poslance Stanislava Humla. Shodli jsme se na tom, že na náměstí byla asi tisícovka občanů města, ale i těch, kteří se na prezidenta přijeli podívat z okolí.

Kromě lidí, kteří přišli s prezidentem diskutovat, na což jim dal prezident Zeman dostatek prostoru, byla na náměstí asi dvacítka lidí s červenými kartami a měli sebou i dva transparenty. Na jednom, byl to jakýsi karton, na němž bylo neumělým a nevypsaným písmem načmáráno Stop hulvátům a byl tam ještě jeden transparent, který jsem nedokázal přečíst, neboť jej nedospělci drželi tak nízko, že jsem na něj neviděl. O tomto transparentu prohlásil prezident Zeman, že jej tvořil pravděpodobně žák ZUŠ.

Většinu těch, kdož mávali červenými kartami, tvořili studenti brandýského gymnázia včetně jejich kantorky, ale bylo tam i několik starších lidí. Prezident je požádal, aby přistoupili k mikrofonu a řekli mu do očí, co proti němu mají. Samozřejmě se neozval naprosto nikdo. Největším paradoxem však bylo, že oni protestující pískali na vše, co prezident řekl, tedy i na slova o tom, že je přesvědčen, že snad jednou u nás přestane překrucování faktů a začne se říkat pravda. I na tato slova se z řad protestujících ozýval nesmyslný pískot.

Byl jsem si protestující prohlédnout zblízka, nemíním zastírat, že jsem příznivcem prezidenta Zemana a protestuji proti snahám, především amerického velvyslanectví o jeho dehonestaci a odstranění za pomocí všeho možného včetně oněch červených karet. A kdože to proti Zemanovi protestoval? Byly to nedospělé děti, které ještě ani nemají volební právo. Poslouchal jsem debatu dvou dívenek s jedním chlapcem, kteří se dostavili s pomalovanými obličeji. Jejich malůvky mi strašně připomínaly podobné klikyháky na papírové čepici Mistra Jana Husa na kostnické hranici. Ty děti se bavily o tom, co budou dělat večer na čarodějnicích, o prezidentu, o politice, o důvodech protestu proti hlavě státu, mezi nimi nepadlo ani jediné slovo. Dívenky stály, pusa jim jela jak šlejfířům, ale jakmile se ozval pískot, všeho nechaly a vložily do úst píšťalky a pískaly. Jsem přesvědčen o tom, že vůbec slova prezidenta neposlouchaly, pískaly tak, jak měly nařízeno.

„Po vystoupení pana prezidenta jsem šel k vozu, zaparkovaném směrem k brandýskému gymnáziu. Většina těch protestujících mladých lidí šla pod vedením profesorky z gymnázia. Znám ji, učila i mou dceru, takže se zcela určitě jednalo o studenty gymnázia. Cestou je zastavovali starší lidé a ptali se jich, z jakých důvodů protestovali proti prezidentovi. Ptalo se těch studentů několik lidí. Odpovědi se však nikdo nedočkal. Ani jednomu z dotazujících se po příčinách protestu, studenti nedokázali říci jediný argument. Prostě přezíravě mlčeli. Je mi, stejně, jako všem, kteří se studentů ptali, jasné, že studenti dostali volno z vyučování a za doprovodu profesorky šli protestovat, aniž by vlastně věděli proč, sdělil svědek Jan Blažek, který šel stejnou cestou, jako studenti.

A jsme u toho, proč vlastně tolik studentů proti Zemanovi protestuje. Je to tak, jak jsem již jednou napsal, citujíce dalšího ze čtenářů, který mi popsal, jak musela proti Zemanovi jet protestovat jeho sestra, studentka do Prahy. Tento příklad očitého svědka, kterého léta znám a vím, že je to čestný člověk, svědčí o tom, že minimálně v tomto případu byli nezletilí studenti k protestu proti prezidentovi zmanipulováni. A to i přesto, že současný právní řád zakazuje jakoukoliv politickou aktivitu na školách všech úrovní, školy od základní až po vysoké, by měly být naprosto apolitické. Na tomto příkladu vidíme, že to tak není a kam je naše mládež směrována.

Poznámka: Poslechněte si Vladimíra Kapala (dnes 1. 5. 2015) ve vysílání studia Kladno 17-19 hod. na rádiu Svobodný vysílač CS   Záznam vysílání si můžete stáhnout zde

Autor: Vladimír Kapal | pátek 1.5.2015 17:46 | karma článku: 47,37 | přečteno: 14698x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21277x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5560x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4707x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky