Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pro tohle jsem na Letné nemrznul

Včera jsme si připomněli, bez jednoho roku, čtvrt stoleté výročí listopadových událostí, které změnily chod státu. Záměrně nepíši ani slovo revoluce, ani sametová. Dnes je už naprosto zřejmé, že se nejednalo ani o jedno, ale ani o druhé. Byla to pouze dlouho připravovaná a pečlivě zaranžovaná výměna garnitur.

Tehdy, v mrazivé prosincové sobotě a neděli, nás stovky tisíc mrzlo na Letné, zato nás hřála naděje, že se náš život konečně změní k lepšímu. A výsledek? Naprosto vydrancovaný stát, to, co se za hubičku nerozprodalo zahraničním firmám, které z nás po téměř čtvrt století doslova vysávají každou korunu, rozkradli různí šizuňkové, kteří koncem prezidentského mandátu Václava Klause dostali beztrestnost.

Z potravinově soběstačného státu jsme se nesmyslným zásahem Evropské unie dostali do naprosté závislosti na dovážených potravinách. V roce 89 jsme byli potravinově soběstační z 98 %, nyní pouze z 18 %. Pravdoláskaři neustále pořvávají, jak jsme stáli fronty na banány a toaletní papír, teď sice máme banánů všude tolik, že je téměř nikdo nekupuje a toaleťáku tuny, zato brambory jsou dražší nežli ony banány. Za posvěcení vedení státu jsme vybili stáda hovězího, prasat, zrušili jsme velkovýkrmny kuřat, abychom nyní nakupovali maso několikrát zmražené a zase rozmražené, kuřata plná chemie a brambory z dotovaného Polska.

Byty se staly pro naprostou většinu mladých lidí naprosto nedostupnými, ještě nedostupnějšími, nežli byly kdysi za totality a navíc, mnozí z těch, kteří tenkrát poklidně žili v nájemních bytech, se dostávají do stále častějších dluhových pastí a jsou bez milosti vyhazováni. Důchodci, aspoň drtivá většina, vyjma papalášských důchodců, jsou za svou celoživotní poctivou práci uvrženi do stále větší chudoby. V mnoha případech jsou nuceni, po uhrazení veškerých nákladů na bydlení, žít i za méně než třicet korun na den.

Nedávno jsme byli svědky, jak v Praze bezdomovec tři dny umíral na lavičce bez jakéhokoliv zájmu okolí. Je jich stále víc a nadcházející zima si z řad těchto lidí opět vybere svou krutou daň. A přitom se nejedná vždy jen o lidi štítící se práce, stále více se mezi bezdomovce řadí ti, kdož přijdou o práci a jsou na ulici bez milosti vyhozeni.

Namísto lepšího, svobodnějšího života v naší zemi, kde, jak jsme téměř před čtvrt stoletím doufali, zavládne právo a spravedlnost, jsme se dočkali bezuzdné nenasytnosti církví, kterým jde jen o jediné – o stále větší majetky a bohatství. Těch církví, které hlásají milosrdenství a pomoc bližnímu svému a právě tyto církve, nejen katolická, se hodlají se státem o majetky, které jim mnohdy ani nepatří, soudit.

Právo, v podání soudcovské mafie, se stalo úzkoprofilovým zbožím a spravedlnost, alespoň pro dolních deset milionů, je pouhou chimérou. Stačí, aby měl advokát kamaráda soudce na vyšší instanci a rozsudek je zcela opačný nežli tam, kde kamaráda neměl. Tisíce a tisíce případů o tom jasně vypovídají.

Zapomenete zaplatit cokoliv? Stačí jen pětistovku a máte na krku exekutory, kteří si většinou z těch nejubožejších udělali ohromně výnosný kšeft a připraví vás o všechno, i o tu střechu nad hlavou. Četl jsem nedávno vyjádření Holanďana, který naší exekutorské praktice vůbec nechtěl věřit a divil se, že tohle je v Evropě vůbec možné. Ano, u nás to je nejen možné, ale zcela běžné. Jsme vůbec ještě v Evropě?

Doufali jsme, že totalitní nenažraní politici, kteří jakmile dostali funkci, okamžitě začali hrabat pro sebe, budou z našeho života jednou provždy vymeteni. A co se stalo? Současní politici k tomu, že hrabou, kradou, lžou a mystifikují národ, nejenže hrabou pro sebe v tisícinásobně vyšší míře, nežli ti předlistopadoví, ale oni u toho ještě bezostyšně mlaskají. Do všech politických stran a hnutí se hlásí lidé, kteří nechtějí svému národu sloužit pro jeho blaho, ale chtějí se přes politiku dostat k moci a prachům. O nějaký stát, národ nebo lid, jim vůbec nejde.

Za ani ne čtvrt století se z našeho státu stalo pouhé torzo, nikdo přece v listopadu nehovořil z balkónů či tribun o tom, že naprosto pošlapou a zničí Masarykův odkaz a rozbijí republiku. Netrvalo to ani jedno celé čtvrtstoletí a z prakticky nezadluženého státu jsme se zásluhou šíleného rozkrádání zadlužili tak, že se z dluhů nevyhrabou ani naši pravnuci. Stali jsme se kolonií EU. Její úředníci si dělají, co chtějí a my? Mlčíme a nadáváme opět zase jenom doma, kde se nemusíme bát.

Tu a tam se objevil Mesiáš, ať už se jmenuje Bárta nebo Babiš a zblblí lidé zas a znova uvěřili jejich lžím a heslům. Copak ti, kteří je volili, nevědí, že vše, co vykřikují je lež? Copak čeští lidé nedokáží rozpoznat podvodníka, kterému jde jen o vlastní prospěch? Jak to vypadá asi ne.

Lidem se nežije dobře. Alespoň těm, kteří nekradou, neprivatizují a neloupí. Právo a spravedlnost, stejně jako klidný a spokojený život z naší země utekly kamsi do nedohledna. A kvůli tomu jsem tehdy lítal po Václaváku, mrznul na Letné a věřil, že bude líp. Byl jsem idiot.

 

 

Autor: Vladimír Kapal | pondělí 18.11.2013 12:15 | karma článku: 38,95 | přečteno: 2674x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21282x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5561x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Policie lže. Přehrát kamery na fakultě před střelbou mohla, ale nepožádala

22. června 2024

Premium Masový vrah David Kozák, který na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zabil v prosinci čtrnáct...

O fotbalové kariéře v Evropě tady sní každý kluk. Jak se loví talenty v Africe

22. června 2024

Premium Od spolupracovníka MF DNES v Africe Sedím se svým kamarádem na tribuně nevelkého fotbalového hřiště v Abuji, hlavním městě Nigérie,...

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Novým ukrajinským velvyslancem v Česku bude Vasyl Zvaryč, přesune se z Polska

21. června 2024  22:31,  aktualizováno  22:44

Novým velvyslancem Ukrajiny v České republice se stane Vasyl Zvaryč. Ten dosud působil v čele...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4709x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky