Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Poslanci nejsou nic jiného, nežli tajtrlíci

Tedy, po pravdě řečeno, pouze ti, kteří hlasovali proti rozpuštění sněmovny a neumožnění předčasných voleb. Nejvíc řvou proti jmenování premiéra Jířího Rusnoka prezidentem Zemanem představitelé company s.r.o. TOP 09, ovšem za mohutného podporování umírající labutě ODS. Myš, která řvala.

Tajtrlíci, nic jiného nejsou. Nejde jim vůbec o demokracii, o Ústavu, o právo a spravedlnost, jde jim jen a pouze o jejich přeplněná koryta, aby si mohli blahem chrochtat a mlaskat. A pak jsou tu ještě další poslanci, kterým jde, kromě svých koryt, i o krk. Přesněji o imunitu. Zásluhou tří soudců Nejvyššího soudu, kdoví v čí režii a za čí prachy, kteří  rozhodli tak, jak rozhodli, jsou prakticky nedotknutelní. Pamatujete, jak křičel přeskakujícím hlasem ve sněmovně Kalousek, že by se měla imunita zrušit úplně, když si policie dovolila zatknout tři korupčníky? Protože pro mne to korupčníci jsou, stejně jako pro většinu národa. A Nejvyšší soud si může kafrat co chce.

Největší polistopadový zločinec vůbec – Kalousek, přirovnal prezidenta Zemana ke Gottwaldovi a jeho jmenování úřednické vlády, všeobecně používanou ve všech státech s demokracií, k únorovému komunistickému puči a jeho nohsled, spící, a domnívám se, že už stařecky dementní, mumlající velkomožný pan „kníže“ Schwarzenberg, šel ještě dál. Zemana přirovnal k Hitlerovi.

Za velké mediální pomoci jihočeského kmotra Kuby pořvávají v televizi i v novinách, že prezident Zeman porušil, když ne rovnou Ústavu ČR, tak alespoň její zvyklosti. Ti pánové asi objevili Ameriku, ne? Proč stejně tak nekřičeli, když v roce 2006 po parlamentních volbách byla patová situace sto na sto a prezident Klaus prohlásil že jmenuje premiérem toho, kdo mu přinese sto jedna podpisů k podpoře. Jmenoval Topolánka, onoho chlapa s gulami, a ejhle, jeho vláda důvěru ve sněmovně nedostala. Sto jednička byla fuč.

Podle zvyklostí měl Klaus jmenovat premiérem předsedu druhé největší strany, nejmenoval. Nechal Topolánka vládnout bez důvěry tolik měsíců, než se Tluchořovi podařilo uplatit a donutit dva socdemáky Pohanku a Melčáka ke zradě všeho, čemu do té doby věřili. Inu, Pecunia non olet. A Klaus, opět oproti všem ústavním zvyklostem, jmenoval Topolánka podruhé. Proč tehdy Schwarzenberg, to byl ještě u zelených, neřval? Proč neřval Kalousek, tehdy ještě v KDU-ČSL? No, protože jim to přece nahrávalo do karet!

A co rok 2010 a další parlamentní volby? Kdopak u lidí ve volbách zvítězil? Nečas? Kalousek? Schwarzenberg? Ale kdepak, byla to ČSSD. A kohože to Klaus jmenoval premiérem? Přece Nečase. Vykřikoval tehdy, že by ČSSD nedala dohromady většinu ve sněmovně. Jak to mohl vědět? Znal tehdy někdo zákulisí Bártovy firmy VV? Co kdyby socani veverkám nabídli víc, nežli ODS s TOP 09 dohromady? To by přece byla tragédie, kdyby vládla levice. A co pan Kalousek se Schwarzenbergem? Proč tehdy neřvali, že Klaus porušuje ústavní zvyklosti?

Inu, protože se jim to hodilo do krámu. A vládli tak, že se z toho český národ nevzpamatuje ještě za dalších třicet, čtyřicet let. Tedy, pokud některá další vláda církevní majetek neznárodní, jak by se slušelo.

Zato nyní řvou a řvou stále hlasitěji a nevybíravěji, protože jim Zeman udělal čáru přes rozpočet. Už, už se viděli, jak za premiérování nevzdělané a hloupé Němcové, která se vehementně do řvoucí bandy nacpala, až do konce volebního období, budou tenhle národ okrádat a ničit. A samozřejmě si za ten čas ještě něco přihrají sobě. A tak dali dohromady sto jedna podpisů. Naštěstí jim to bylo houby platné.

Pokud by tihle řvouni chtěli prezidenta Zemana přehrát, stačilo málo, hlasovat pro rozpuštění sněmovny. A Zeman i s Rusnokem by byli nahraní. Stačilo tak málo, tak proč to ti poslanečtí tajtrlíci neudělali? Protože moc dobře vědí, že národ jich už má plné zuby a šli by politicky k Brdičkům. A co jejich hypotéky, úvěry, kšefty? Jak by se ti chudáci potom živili? Že by jim vítězná levice dala nějaké pašalíky čekat nemohli, a tak sněmovnu nerozpustili a dál budou řvát, Jak ona pověstná myš.

Z prezidenta Zemana nejsem příliš nadšen, ale volil jsem ho, protože je o tisíc procent lepší nežli vlastizrádce Schwarzenberg. Zásluhou Zemanovy uražené ješitnosti, že nebyl podpořen socdem při předešlé volbě prezidenta, vzniklo jeho SPOZ a sebralo levici téměř pět procent hlasů a k moci tím umožnil se dostat právě zločincům z ODS a TOP 09, podporovaných nyní politickou amébou Peake.

Nemusím ani premiéra Rusnoka, je totiž omyl domnívat se, že se jedná o levicovou vládu. Je to vláda čistě pravicová, jen oděná do levicového hávu, koneckonců uvidíme. Ale ať je tato vláda jaká chce, pořád je lepší nežli banda kolem Kalouska a Nečase.

Autor: Vladimír Kapal | pondělí 22.7.2013 1:01 | karma článku: 35,34 | přečteno: 1439x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21280x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5561x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Prezident Pellegrini nastoupil do úřadu. Složil slib před národem

15. června 2024,  aktualizováno  12:18

Přímý přenos Vítěz dubnových prezidentských voleb na Slovensku Peter Pellegrini se ujal úřadu. Inaugurace začala...

Krvavá fotbalová párty. V Německu muž nožem napadl tři lidi, předtím zabíjel

15. června 2024  10:45,  aktualizováno  12:14

Německá policie v pátek večer ve městě Wolmirstedt v Sasku-Anhaltsku zastřelila muže, který předtím...

Při srážce auta s dodávkou u Karlových Varů se vážně zranily tři děti a dospělý

15. června 2024  12:11

Při nehodě osobního a nákladního automobilu se dnes dopoledne mezi Karlovými Vary a obcí Počerny...

Žena přecházela na Nymbursku koleje, srazil ji vlak. Nehodu nepřežila

15. června 2024  10:44,  aktualizováno  12:04

Na trati mezi Kostomlaty a Lysou nad Labem srazil v sobotu ráno vlak ženu. Neštěstí se stalo u obce...

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4708x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky