Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Naši exekutoři jsou nejhoršími vyděrači v Evropě

Problém s dlužníky a vymáháním jejich dluhů, které se některým dlužníkům buď platit nechce, nebo na jejich úhradu prostě nemají, je nejen českým specifikem, ale tento jev postihl celou Evropu a lze říci, že i celý svět. Je naprosto zřejmé, že největšími viníky tohoto fenoménu jsou samozřejmě samotní dlužníci, pokud by se chovali uvážlivěji, do dluhové pasti by se nemuseli dostat. Jenomže jsou případy, že se lidé, alespoň u nás, do dluhové pasti dostávají nikoliv svou vinou, ale vinou úřadů a především těch, kdož dluhy vymáhají. V obchodním světě je pak pozdržování placení nebo odmítání placení některými subjekty záměrem. Takovéto společnosti pak prostředky určené k uhrazení dluhů používají na jiné obchodní účely, čímž si zvyšují zisky. Jiná situace nastává u běžných občanů, kteří se dostanou do dluhové pasti vinou různých podvodníků, a co je horší, i úředníků, o čemž bude řeč později.

Česká republika se v Evropě řadí mezi největší exekutorské lichváře, troufám si říci, že jsme státem, kde vládnou jak exekutorské, tak ale i soudcovské mafie, jejímiž cíli jsou nešťastníci, kteří se tím dostali do naprosto neřešitelné situace. A tak se podívejme na několik málo států v Evropě, jak se tam s dlužníky vypořádávají a jaké mají stanovené náklady na řízení, které se dlužníkům přičítají. V Evropě existují tři modely vymáhání dluhů, německý, švýcarsko-britský a naprosto fenomenální a likvidační model český.

U všech států, zařazených do názorné ukázky, si vezmeme stejnou výši dluhu, abychom mohli porovnat, o kolik více v tom kterém státu musí dlužník ke dlužné částce zaplatit. Částky jsou přepočítány, právě kvůli lepšímu srovnání, na české koruny.

Německo

Dluh 1.020 Kč

Soudní poplatek 576 Kč

Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 744 Kč

Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 372 Kč

Odměna exekutora 595 Kč

Dlužník zaplatí celkem 3.307 Kč

Polsko

Dluh 1.020 Kč

Soudní poplatek 180 Kč

Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 360 Kč

Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 423 Kč

Odměna exekutora 530 Kč

Dlužník zaplatí celkem 2.473 Kč

Švýcarsko, Velká Británie

Dluh 1.020 Kč

Soudní poplatek 292 – 720 Kč, dle výše dluhu, v tomto případě platí nižší částka.

Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 0 Kč

Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 0 Kč. Tyto náklady se například ve Velké Británii přiznávají až od výše dluhu 150.000 Kč. V uváděné výši dluhu 1.020 Kč platí 0 Kč.

Odměna exekutora 420 – 835 Kč. Opět dle výše dluhu, v případě uvedené výše dluhu platí nižší částka.

Dlužník zaplatí 2.565 Kč.

A nyní se podívejme, jak to chodí v České republice.

Dluh 1.020 Kč

Soudní poplatek 400 Kč.

Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 5.220 Kč.

Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 2.920 Kč.

Odměna exekutora 7.800 Kč.

Dlužník v ČR tudíž musí za dluh 1.020 Kč zaplatit celkem 17. 360 Kč.

Rozdíl v uvedených státech je tak nebetyčný, že lze o naší republice bez uzardění říci, že je to ráj a země zaslíbená pro exekutory a všechny, kdož se na vymáhání dluhů podílejí podle mafiánského způsobu. Není se tudíž možné divit, že stále více přibývá sebevražd lidí, kteří se ocitli v dluhové pasti, ať už bez vlastního přičinění, nebo vlastní vinou a především hloupostí. Nárůst sebevražd v ČR stoupá tak rychle, že od roku 2014 nejvyšší státní místa zakázala tyto statistiky zveřejňovat, posledním rokem, který vykazoval enormní nárůst sebevražd a tento počet byl statistiky zveřejněn, byl rok 2013, od té doby se tyto statistiky zcela ztratily.

Pokud by se i nadále zveřejňovaly, zřejmě by se ukázalo, že bychom se mohli počítat v Evropě mezi špičku počtu lidí, kteří dobrovolně volili vlastní rukou odchod ze života. A to u nás nemáme tak málo slunečního svitu, jako v severských zemích, které po dlouhou dobu vévodily těmto statistikám, a důvodem byl právě onen nedostatek světla, což vedlo k většímu počtu silných depresí, a tím pádem i k sebevraždám. U nás jsou sebevraždy z jiného důvodu, a tím je zahnání lidí tímto mafiánským exekutorským systémem do naprosto bezvýchodné situace, ze které se lidé vlastními silami prostě nedokáží dostat, a proto tuto bezvýchodnost řeší právě sebevraždami. I to je důsledek českého nemilosrdného a nelidského způsobu vymáhání dluhů a ponechání exekutorským hyenám volné pole působnosti.

Co říci k systému, jakým například řeší vymáhání dluhů dopravní podniky? Nelze se k němu vyjádřit jinak, nežli, že se jedná o naprostý hyenismus a stát, pokud by se oprávněně nazýval právním, by měl zakročit. Pravda je ovšem jiná, stát nedělá nic a nechává exekutory beztrestně řádit a ničit životy především mladých i nadále. Jak? Inu, je to velice prosté. Dítě jede načerno a je tak hloupé, že uvede pravou adresu. Doma neřekne nic, anebo se rodiče o výši pokuty nedozví, protože DP nezasílají upomínky o zaplacení. Dítě je samozřejmě právně nestíhatelné, tak se v klídku počká, až dovrší osmnácti let, zatím úroky vesele každodenně nabíhají, a pak se vše prodá exekutorům, a ti, jak je jim naprosto vlastní, mladého člověka naprosto zničí tak, že bude mít co dělat, aby se někdy z dluhové pasti dostal. A přitom by stačilo, aby se DP ze zákona musely obracet na rodiče nezletilých přestupců, a ti by museli dluh i pokutu zaplatit.

Daleko zrůdnější jsou případy, kdy je třeba dítě umístěno v dětském domově a jeho rodiče jej neodhlásí z placení za popelnice. Celá léta se neděje nic, dítě roste nic netuše, ale jakmile dovrší osmnácti let a je vyhozeno, bez jakékoliv přípravy, do reálného života, čeká na něj mnohdy nesplatitelný dluh. A jako obvykle se na nešťastného mladého člověka vrhnou exekutorské hyeny a výsledkem bývají mnohdy i celoživotně nesplatitelné dluhy, které samozřejmě rozjezd do života strašlivě omezují.

To vše je výsledkem jediné záležitosti. A tou je puštění exekutorů ze řetězu a ponechání jim volného pole působnosti. Zákony je nijak neomezují, takže se jsou zcela běžné případy, kdy si exekutor z Prahy vezme případ z Ostravy a naopak, jen aby si mohli neúměrně navyšovat zisky náklady na dopravu, mnohdy nadsazené či dokonce smyšlené. Pokud naši zákonodárci nedají zněním zákona exekutorům jasná pravidla odpovídající pravidlům v Evropě, budou exekutoři na nešťastnících týt neustále.

Současný stav je nutno co nejdříve změnit, měli bychom bombardovat poslance, zvolené za příslušné obvody a tudíž zastupující občany z nich, aby dostáli své přísaze a konečně tyto nesmyslné, vyděračské a mafiánské zákony změnili a dali jim evropské rozměry. Jinak budeme stále považováni za Absurdistán.

Poznámka: Poslechněte si Vladimíra Kapala v repríze nedělního vysílání (z 26 4.2015) studia Kladno na rádiu Svobodný vysílač CS. Od 12:30 hod  do 19 00 hod.

Autor: Vladimír Kapal | úterý 28.4.2015 12:34 | karma článku: 41,79 | přečteno: 4897x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21277x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5560x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4707x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky