Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Na prezidenta se smějí házet vajíčka beztrestně!

Naprosto šokující informaci přinesla včera, v pátek 24. dubna, mainstreamová média. Rozhodnutím Policie ČR a úředníků v Praze 2 bylo jak policií, tak i radnicí na Praze 2 odloženo, jako neopodstatněné obvinění lidí, kteří na prezidenta České republiky Miloše Zemana házeli 17. listopadu vajíčka.  

Zatímco se před průjezdem amerických vojáků v obrněných transportérech a s ostrou municí ve zbraních v mainstreamových médiích loajální novináři předháněli v tom, co by se mohlo lidem protestujícím proti americké vojenské koloně stát, pokud by na vojáky házeli shnilá rajčata, jablka či vejce, v případu českého prezidenta se však nejednalo ani o přestupek.

Před průjezdem americké vojenské obrněné kolony se spekulovalo ve sdělovacích prostředcích, a prakticky se lidem vyhrožovalo a zastrašovali se tím, že by se mohlo v případě házení rajčat či vajec jednat o vážný trestný čin, při kterém by vrhačům a odpůrcům americké vojenské kolony hrozily několikaleté tresty a dokonce se v jedné tiskovině objevilo, že by odpůrci mohli jít do vězení až na dvanáct let.

Navíc se v tisku objevily i informace, že američtí vojáci mohou, při vážném podezření na útok proti nim, použít ostré střelby, a to bez jakékoli trestní odpovědnosti. Ano, již při pouhém podezření, tedy nikoli při opravdovém útoku. Zastrašování odpůrců v celostátních médiích se účinkem neminulo, odpůrců bylo u silnic málo, a ti, kdož měli tu odvahu a s transparenty se na okraje silnic postavili, na Američany neházeli vůbec nic.

V pátek 24. dubna prohlásil v tisku vedoucí odboru správních agend Prahy 2 Ondřej Jícha o házení vajec na českého prezidenta tak, že musel být ochrankou bráněn rozevřenými deštníky, toto: „Věc byla odložena z důvodu, že došlé oznámení neodůvodňuje zahájení řízení o přestupku nebo postoupení věci. Žádné sankce proto uloženy nebyly.“

Oznámení bylo odloženo též Policií ČR, jako neodůvodněné, takže se nikomu z těch, kdož po prezidentu České republiky házeli vejce, nestane vůbec nic. Je to názorný příklad toho, jak účelově a cíleně se při stejné záležitosti postupuje a tato událost vypovídá i o tom, komu vlastně policie, ale i státní úředníci, alespoň na Praze 2, slouží. Ukazuje se, jak pravdivá jsou přísloví, v tomto případě: Když dva dělají totéž, není to totéž.

Při eventuálním házení vajec či rajčat na americké vojáky by se dokonce mohlo jednat o protistátní čin, ale útok vejci na prezidenta republiky, který ovšem mimochodem leží Američanům pořádně v žaludku tím, že odmítá skákat tak, jak pískají, není ani přestupkem.

Podle mého soudu je tento verdikt, který vynesla jak Policie ČR, tak správní úředníci Prahy 2, výsměchem právu, natož pak spravedlnosti, neboť právo a spravedlnost u nás ve většině případů ruku v ruce nejdou. Ve smyslu tohoto výroku o beztrestnosti těch, kdož na prezidenta házeli vajíčka, tudíž vyplývá, že si v Česku může na prezidenta republiky hodit cokoli, kdokoli, aniž by byl hnán k zodpovědnosti, natož pak trestán. Zato na americké vojáky, kteří zde dle platné Ústavy neměli co dělat, kdyby někdo házel například vejce, naši politici a příslušné orgány by nejraději z tohoto činu udělali vlastizradu a kdyby u nás existoval trest smrti, tak by takové osobě tento trest nejraději přišili.

Jestliže se tedy na prezidenta Zemana vajíčka házet mohou, mohlo by se tudíž na něho, podle tohoto výroku, třeba i beztrestně střílet kuličkovou pistolkou, jako se to kdysi stalo prezidentu Klausovi, ale u toho byl pachatel potrestán, inu Klaus zřejmě není Zeman, na Klause se dívalo jinak, nežli na Zemana, na toho se může nakydat co nejvíce hnoje a americký velvyslanec jenom zatleská. A náš mainstreamový tisk se samozřejmě přidá.

Poznámka: Poslechněte Vladimíra Kapala v dnešním (neděle, 26 4.2015  15 - 21:30 hod) ve vysílání studia Kladno na rádiu Svobodný vysílač CS

Autor: Vladimír Kapal | neděle 26.4.2015 16:29 | karma článku: 39,72 | přečteno: 2060x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21277x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5560x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4707x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky