Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Na prezidenta se smějí házet vajíčka beztrestně!

Naprosto šokující informaci přinesla včera, v pátek 24. dubna, mainstreamová média. Rozhodnutím Policie ČR a úředníků v Praze 2 bylo jak policií, tak i radnicí na Praze 2 odloženo, jako neopodstatněné obvinění lidí, kteří na prezidenta České republiky Miloše Zemana házeli 17. listopadu vajíčka.  

Zatímco se před průjezdem amerických vojáků v obrněných transportérech a s ostrou municí ve zbraních v mainstreamových médiích loajální novináři předháněli v tom, co by se mohlo lidem protestujícím proti americké vojenské koloně stát, pokud by na vojáky házeli shnilá rajčata, jablka či vejce, v případu českého prezidenta se však nejednalo ani o přestupek.

Před průjezdem americké vojenské obrněné kolony se spekulovalo ve sdělovacích prostředcích, a prakticky se lidem vyhrožovalo a zastrašovali se tím, že by se mohlo v případě házení rajčat či vajec jednat o vážný trestný čin, při kterém by vrhačům a odpůrcům americké vojenské kolony hrozily několikaleté tresty a dokonce se v jedné tiskovině objevilo, že by odpůrci mohli jít do vězení až na dvanáct let.

Navíc se v tisku objevily i informace, že američtí vojáci mohou, při vážném podezření na útok proti nim, použít ostré střelby, a to bez jakékoli trestní odpovědnosti. Ano, již při pouhém podezření, tedy nikoli při opravdovém útoku. Zastrašování odpůrců v celostátních médiích se účinkem neminulo, odpůrců bylo u silnic málo, a ti, kdož měli tu odvahu a s transparenty se na okraje silnic postavili, na Američany neházeli vůbec nic.

V pátek 24. dubna prohlásil v tisku vedoucí odboru správních agend Prahy 2 Ondřej Jícha o házení vajec na českého prezidenta tak, že musel být ochrankou bráněn rozevřenými deštníky, toto: „Věc byla odložena z důvodu, že došlé oznámení neodůvodňuje zahájení řízení o přestupku nebo postoupení věci. Žádné sankce proto uloženy nebyly.“

Oznámení bylo odloženo též Policií ČR, jako neodůvodněné, takže se nikomu z těch, kdož po prezidentu České republiky házeli vejce, nestane vůbec nic. Je to názorný příklad toho, jak účelově a cíleně se při stejné záležitosti postupuje a tato událost vypovídá i o tom, komu vlastně policie, ale i státní úředníci, alespoň na Praze 2, slouží. Ukazuje se, jak pravdivá jsou přísloví, v tomto případě: Když dva dělají totéž, není to totéž.

Při eventuálním házení vajec či rajčat na americké vojáky by se dokonce mohlo jednat o protistátní čin, ale útok vejci na prezidenta republiky, který ovšem mimochodem leží Američanům pořádně v žaludku tím, že odmítá skákat tak, jak pískají, není ani přestupkem.

Podle mého soudu je tento verdikt, který vynesla jak Policie ČR, tak správní úředníci Prahy 2, výsměchem právu, natož pak spravedlnosti, neboť právo a spravedlnost u nás ve většině případů ruku v ruce nejdou. Ve smyslu tohoto výroku o beztrestnosti těch, kdož na prezidenta házeli vajíčka, tudíž vyplývá, že si v Česku může na prezidenta republiky hodit cokoli, kdokoli, aniž by byl hnán k zodpovědnosti, natož pak trestán. Zato na americké vojáky, kteří zde dle platné Ústavy neměli co dělat, kdyby někdo házel například vejce, naši politici a příslušné orgány by nejraději z tohoto činu udělali vlastizradu a kdyby u nás existoval trest smrti, tak by takové osobě tento trest nejraději přišili.

Jestliže se tedy na prezidenta Zemana vajíčka házet mohou, mohlo by se tudíž na něho, podle tohoto výroku, třeba i beztrestně střílet kuličkovou pistolkou, jako se to kdysi stalo prezidentu Klausovi, ale u toho byl pachatel potrestán, inu Klaus zřejmě není Zeman, na Klause se dívalo jinak, nežli na Zemana, na toho se může nakydat co nejvíce hnoje a americký velvyslanec jenom zatleská. A náš mainstreamový tisk se samozřejmě přidá.

Poznámka: Poslechněte Vladimíra Kapala v dnešním (neděle, 26 4.2015  15 - 21:30 hod) ve vysílání studia Kladno na rádiu Svobodný vysílač CS

Autor: Vladimír Kapal | neděle 26.4.2015 16:29 | karma článku: 39,72 | přečteno: 2060x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21294x | Diskuse | Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5564x | Diskuse | Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1572x | Diskuse | Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse | Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

ONLINE: IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  10:50

Sledujeme online Řada zemí čelí problémům s počítačovými systémy, které agentura Reuters označila za globální IT...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Mnoho firem v Česku stále bojuje s digitální pandemií. Na nápravě pracují

19. července 2024  16:42

Rozsáhlý výpadek počítačových sítí zasáhl i české firmy. Vedle letiště hlásily potíže pojišťovny,...

Dva žáci před školou v Německu pobodali učitele, ten je v ohrožení života

19. července 2024  16:36

Dva žáci pobodali učitele před školou ve městě Wedel poblíž Hamburku, uvedl server listu Bild. Muž...

Státní dluh vzrostl proti minulému roku o 96,2 miliardy, řeklo ministerstvo

19. července 2024  16:21

Výše státního dluhu ke konci prvního pololetí roku 2024 dosáhla úrovně 3,207 bilionu korun. V...

Odstupte, tlačí na Bidena další a další demokraté. Spekuluje se, že jim vyhoví

19. července 2024  16:16

Tlak na amerického prezidenta Joea Bidena ohledně jeho opětovné kandidatury dál sílí a s ním i...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4709x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky