Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Mělo by vzniknout občanské sdružení koncesionářů ČT

Česká televize hospodaří se sedmi a půl miliardami korun ročně. Převážnou část těchto peněz tvoří povinné koncesionářské poplatky. Tedy peníze od lidí. Za tyto peníze, které ČT tvrdě vymáhá, a podle současného ministra kultury Hermana, by měl povinně poplatky platit každý bez ohledu na to, zdali televizní přístroj vlastní či nikoliv, by měli mít občané zajištěné vyvážené a objektivní zpravodajství o situaci nejen ve státě, ale i ve světě.

O tom, že se u ČT o objektivitě nedá vůbec hovořit, si cvrliká každý vrabec na území republiky, tak je zpravodajství této rádoby veřejnoprávní televize, profláknuté. Několik příkladů toho, komu jde ČT na ruku. Po posledních parlamentních volbách se dostala TOP 09 do opozice a na chodu státu ztratila jakýkoliv vliv, vzhledem ke stávající koalici. Dalo by se předpokládat, že opozičním poslancům nebude dáván ČT tolik prostoru, jak tomu bylo ještě za vlády této strany. Pravdou je však opak. Zatímco se z obrazovek pomalu vytrácí mumlající a pospávající „pan kníže“ Schwarzenberg, jehož pomočené fotografie proběhly internetem, jeho místo, jako prime person, zaujal nesmrtelný Kalousek, pravděpodobný nástupce dožívajícího člena Bilderbergu v čele této strany. Není jediného dne, kdy se cokoliv projednává ve vládě, aby nedostal mnoho prostoru k jeho posměšným a urážejícím výpadům. A přitom je dnes jen bezvýznamným opozičníkem, bez jakéhokoliv vlivu. I z tohoto příkladu je vidět, komu ČT nahrává.

Dalším příkladem nám všem může být občanská válka na Ukrajině. Zatímco soukromé internetové rádio Svobodný vysílač již dvakrát vyslalo členku bratislavské redakce přímo do ohniska bojů, do Doněcka a Luhanska, aby přinesla posluchačům pravdivé a nezkreslené informace, ČT si pěstuje reportéra Karase v Kyjevě, odkud manipuluje diváky televize nepravdivými a zkreslenými informacemi nahrávajícími fašistické vládě Ukrajiny. Z jeho reportáží skutečné podstaty dění neznalý divák musí zákonitě nabýt dojmu, že bomby, granáty a miny padající na doněcké školy, nemocnice a sídliště vystřelují zločinci, teroristé a separatisté z východu země. Od tohoto zaprodance divák neslyšel ani jediné slovo o tom, že bývalá premiérka, smrtelně chorá Tymošenková, která v oprávněném vězení za ohromnou defraudaci veřejných prostředků úpěla v nemocnici a kterou chtěl západ dostat z vězení, aby jí v Německu prakticky zachránili život a která po ozbrojeném puči z Majdanu zázračně obživla a uzdravila se, chtěla na ty ruské svině na východě země házet jaderné bomby, kdyby je Ukrajina měla.

Ve zpravodajství ČT se neobjevilo ani slovo o lžích premiéra Ukrajiny Jaceňjuka, nebo jak se tento fašista správně píše, který překrucuje dějiny neskutečným lhaním a vymýšlením si. Podle něho koncentrační tábor v Osvětimi neosvobodila sovětská Rudá armáda, ale Ukrajina. A v podobných lžích by se dalo ještě dlouho pokračovat.

Nedávno se právě kvůli neobjektivitě a lhaní zpravodajských redakcí ČT objednali zástupci občanských iniciativ u Rady české televize, aby tam zjednali, nebo se alespoň pokusili zjednat nápravu. Už jen fakt, velice ponižující fakt, že předseda této komise Dědič omezil stížnosti zástupců občanů na pouhé tři minuty, byl výsměchem všem koncesionářům platících poplatky. A tento výsměch nesnižuje ani fakt, že zástupce občanů protáhl své vystoupení na celých a neuvěřitelných pět minut. A to prosím, celá televizní rada včetně jejího předsedy, arogantního a namyšleného předsedy Dědiče, je královsky placená též z peněz koncesionářů.

Výsledek této občanské iniciativy byl fakticky nulový, televizní rada všechny námitky šmahem odmítla.

A jaké by mohlo být řešení? Mělo by vzniknout občanské sdružení, do nějž by se měli přihlásit všichni ti, kdož platí koncesionářské poplatky, platí si tudíž Českou televizi ze svého, donutit poslance ve sněmovně, aby změnili zákon a zástupci takto vzniklého občanského sdružení, by měli mít v televizní radě většinu, neboť by zastupovali miliony koncesionářů. A právě ony miliony nás, kdož ČT pravidelně měsíčně platíme, by měly být onou mocnou silou, před kterou by museli jak sebestřední politici, ale i namyšlení televizní radní, ustoupit.

Pokud se toto nestane, bude si z nás, kteří nejsme spokojeni s objektivitou, ale ani formou a řazením zpráv spokojeni, ČT i nadále dělat šoufky podle rčení, držte klapačky a plaťte, ovčani. Podle mého názoru by se tohoto úkolu měl ujmout nějaký známý, ale též nespokojený právník, aby této myšlence dal formu. A samozřejmě by potom záleželo na nás, milionech koncesionářů, zdali bychom konečně zahodili lenost a strach a do tohoto občanského sdružení se masově přihlásili. A viděli byste, vážení spoluovčani, jak by politici museli obrátit, jen si vzpomeňte na Pepe Grilla v Itálii a nebylo by poté vyloučeno, že by tato ohromná síla, pokud by se lidé konečně sjednotili a dohodli, se zúčastnila parlamentních voleb a podle vzoru Islandu, by se mohl u nás konečně začít dělat pořádek. Pokud se toto nestane, pak nás různí Kalouskové, Babišové, Zaorálci a Dienstbierové a nesmíme ovšem zapomenout i na cizince Schwarzenberga, budou i nadále ohlupovat a hlavně okrádat. Domnívám se, že už je toho všeho až moc.

Poznámka: Tento článek bude čten autorem (dnes 28. ledna 2015 ve 14:44 hod) na rádiu Svobodný vysílač CS

Autor: Vladimír Kapal | středa 28.1.2015 14:12 | karma článku: 38,71 | přečteno: 2070x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21277x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5560x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4707x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky