Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Máme nejmilitarističtější branný zákon na světě

Po přijetí návrhu branného zákona sněmovnou jsem se podíval do Wikipedie na země, které mají, podobně jako my, brannou povinnost i pro ženy. Byť jsem někde četl, že mají podobnou povinnost ženy i v Severní Koreji a ještě v jedné africké zemi, na Wikipedii se uvádí u Izraele, že je to jediný stát s brannou povinností žen na světě.

Jelikož jsou informace o Izraeli nejdostupnější i v otevřených zdrojích, pátral jsem o tom, jaké to v Izraeli vlastně je. Náš branný zákon uvádí, že k odvodu půjdou všechny muži i ženy v osmnácti letech, jedinou výjimkou u zdravých občanů ČR je pak pouze výchova dětí do věku tří let. Jak sdělil ministr obrany Martin Stropnický, branná povinnost u nás platí pro muže i ženy od osmnácti do šedesáti let. A právě tato fakta z České republiky činí nejmilitarističtější stát na světě, neboť takovýto časový rozsah nemají nikde jinde. Samozřejmě v kontextu branné povinnosti i u žen.

V Izraeli to je tak, že branná povinnost, tedy možnost zavolání záložníků zpět do činné služby, je od osmnácti do čtyřiceti osmi let. Starší muži a ženy již stát na vojnu nepovolává, u nás je horní hranice neskutečně vysoká. V Izraeli je povinná prezenční vojenská služba, u mužů trvá tři roky, u žen jenom rok. Je předřazená i studiu, což znamená, že i vysokoškolští studenti musí studium přerušit na tři roky, to muži a na rok v případě žen. Na vojnu nejsou povolávány ženy, které jsou v době nástupu na vojnu vdané a mají dítě, takové ženy jsou pak vojenské služby zproštěny.

A u nás? Ministr Stropnický tvrdil, že branná povinnost neznamená vojenskou prezenční službu. Jedná se prý o to jakýsi průzkum zdravotního, fyzického a psychického stavu osmnáctiletých. Podle mne to je lež. Pokud u nás nyní existuje branný zákon, existuje i možnost povolat odvedence do armády, jinak by přece tento branný zákon neměl smysl. A pokud existuje možnost povolání odvedenců do armády, musí existovat výcvik. Tak zní logika. Na co by Stropnickému byli desetitisíce chlapců a dívek, kdyby nedokázali vzít flintu ani do ruky?

Domnívám se, že opět jednou na nás hrají betla salámovou metodou. Nyní byl přijat branný zákon, a to i pro ženy, čímž už jenom tento fakt z nás činí jednu z nejmilitarističtějších zemí světa, všude jinde mohou ženy do armády též, ale na základě dobrovolnosti, u nás je to povinnost jít k odvodu a čekat až do šedesáti let, zdali si někdo vzpomene a na vojnu je nezavolá. Za nějaký čas, zatím se bude v mainstreamových médiích eskalovat nebezpečí vzniku konfliktu s největším zloduchem světa, s Ruskem, přijde buď tento, nebo jiný ministr obrany s tím, že když už máme branný zákon, měli bychom mít zákonitě i možnost brance vycvičit na vojáky a bude tu opět prezenční vojenská služba. Na jak dlouho netuším, ale jsem přesvědčen, že to budoucí odvedence a odvedenkyně jistojistě čeká.

Ale zatím ji ještě u nás nemáme. Co ale máme, to jsou odvody. Jsem naprosto přesvědčen, že všem odvedencům budou odebírány vzorky DNA s odůvodněním, že se jedná o prevenci budoucích eventuálních zranění. Tyto vzorky se uloží do databáze a za nějaké desetiletí budou mít vládci země kompletně zmapovaný národ. Do této databáze se začnou připisovat osobní údaje a budou si nás hlídat, jak psy na vodítku. I toto začalo přijetím branného zákona.

Já se toho jistě nedožiji, ale moji vnuci jistě, ale neumím si představit, že by v případě jakéhokoliv konfliktu, navlékli šedesátileté babičky do maskáčů a dali jim flinty, nebo je nutili k přískokům či k plížení, plazení. Bude to jistě pohled pro bohy. A protože naši zákonodárci v budoucnu nebudou jiní, nežli ti dnešní, jistě okopírují další nesmysly, které již nyní vládnou v některých zemích, například ve švédské armádě se v rámci prosazování rovnosti pohlaví, zrušily oddělené koupelny a klozety či ubikace.

Díval jsem se do volebních programů stran současné vládní koalice, ani v jediném jsem nenašel byť jen zmínku o tom, že by chtěl kdosi opět zavést branný zákon, že by zase příkaz od gubernátorů či místodržících, které naše loutky musejí poslechnout?

Branný zákon považuji za zrůdnost vymyšlenou současnou koalicí, lidé, kteří netouží po válčení, po vojenském šílenství, ale ani po tom, aby musely chodit k vojenským odvodům jejich dcery, by měli velice dobře zvážit, komu v příštích volbách dají svou důvěru. Po schválení zrůdnosti branného zákona jim já osobně již absolutně nevěřím.

Poznámka: Tento blog bude čten autorem dnes (15. 4. 2015, 17 -21 hod.) ve vysílání studia Kladno, na rádiu Svobodný vysílač CS

Autor: Vladimír Kapal | středa 15.4.2015 17:54 | karma článku: 35,67 | přečteno: 3792x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21277x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5560x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4707x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky