Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Lidi, copak jste ztratili paměť?

Když v důsledku kauzy Nagygate abdikoval premiér Nečas, říkal jsem si, že pro předčasné volby by bylo nejlepším řešením jmenování premiérkou ambiciózní Miroslavu Němcovou. Ona a její squadra, v čele s ministrem financí Kalouskem, by byli zárukou drtivého vítězství levice.

Pro voliče a potažmo i volby by to opravdu bylo nejlepším řešením. Pro stát už nikoliv. Kalousek, na rozdíl od Němcové, je skutečně pragmatickým a protřelým politikem a vůbec není hloupý. Bylo by mu zcela jasné, že v příštích, v tomto případě řádných volbách, by už to, co si říká pravice, ale jedná se jen o gangsterské, vyděračské a tunelářské mafie, šanci nemělo. A tak by tenhle stát za zbývající čas do voleb vydrancoval a zadlužil způsobem, o kterém se nám v jeho působení ve funkci ani nesnilo. A to by dobré pro stát, ale ani pro lidi, nebylo.

Máme zde však i fenomén prezidenta Zemana. Je to veliký hráč na současné politické scéně, a protože už před druhým kolem prezidentských voleb sliboval, že pokud uspěje bude se snažit seč mu budou síly stačit, aby zlikvidoval Nečasovu vládu, jíž už nevěřil snad vůbec nikdo. A Zeman, ač se to nezdá, hraje také o popularitu, navíc potřeboval do vlády nasadit své lidi, částečně nestraníky, částečně přeběhlíky, ale také členy SPOZ. A moc dobře věděl, že každá vláda po Nečasovi bude bodovat. A tím i jeho strana. Navíc jmenováním Rusnokovy vlády rozčísl sociální demokracii, a o to mu šlo také.

Věděl jsem, a každý soudný člověk též, že mafiáni nalezlí ve stranách tak zvané pravice, budou dělat vše pro to, aby voliče znejistili a oni se od levice odklonili. Navíc jim jdou na ruku všechna média včetně tak zvané veřejnoprávní České televize. Stalo se.

A objevila se firma Babiš. Má peníze, hodně peněz, koupil si média, na svou výplatní listinu napsal řadu známých osobností a začal masírovat lidi. Lidé, ať se na mne žádný s příznivců ANO nezlobí, ale v jejich případě se chce napsat ovčané, mu začali věřit. Připadá mi, že snad naprosto ztratili paměť. Copak si nepamatují, jaký humbuk kdysi v médiích nastal při vzniku US? Tehdy se o této lžistraně proti Klausovi psalo jako málem o vítězi voleb. Nakonec nedostali ani deset procent, ale do vlády se dostali a nadělali tolik škody, jako nikdo před nimi. Stačí si připomenout jméno ministra spravedlnosti Němce a jeho případ katarského prince. A kdyby jenom to, stačilo si zapamatovat miliony utracené tímto člověkem jenom za jeho telefonování. US se ztratila v propadlišti dějin, už neexistuje, stejně jako kdysi OH či ODA. Ti mladí si tyto strany a hnutí už ani nepamatují.

V roce 2010 se objevila firma ABL, v politice nazývaná Věcmi veřejnými. Měli fantastický marketingový program – dinosaury. Jak to s nimi dopadlo víme všichni, měli bychom to mít v paměti. I to, kolik škody nadělaly, myslím tím VV. Teď se jejich guru, gosudar, gubernátor či diktátor Vít Bárta nacpal k Okamurovi. Volit ho může jen člověk neandrtálský.

ANO získává preference přímo raketově. Dílem manipulací médií, neboť už jeden velice známý tlouštík v buřince a dlouhým a tlustým doutníkem kdysi říkal, že věří je té statistice, kterou si sám zfalšoval a dílem tím, že neobjektivní média nemonitorují stav politických preferencí a mínění lidí, oni ho vytvářejí. Je dokázáno, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Kdopak to jen říkal?

Lidé snad ztratili, alespoň ti, kteří chtějí volit Slováka Babiše, naprosto paměť. To jim nestačilo, že uvěřili podobné politické firmě VV? To si opravdu myslí, že Babiš je Mesiáš a zachrání tuhle republiku? Ani náhodou. Jde mu jen o vliv a ještě více miliard, na lidi, obyčejné lidi, zvysoka kašle, pro něj jsou jen užiteční idioti, kteří mu k prachům pomohou, a pak je klidně hodí přes palubu, jako před nedávnem veverky.

A ještě jednu věc si lidé neuvědomují, že pokud levice nezíská většinu, byť by ČSSD třeba vyhrála volby, zase by financím vládl Kalousek a ustanovila by se vláda Nečase bez Nečase. A tohle ti potencionální voliči Babiše chtějí? Aby se ti zločinci v čele s Kalouskem a senilním Schwarzenbergem vrátili? Nerozumím jim.

Nedá mi to, kdysi, ještě za vlády Gustáva Husáka, jsem docela rád sledoval jeho projevy. Nikoliv kvůli obsahu, ale jako estrádu a důvod k sázkám. Ten člověk se snažil mluvit česky a neuměl to, takže mluvil československy a my se sázeli, kolik slovenských slov mu do projevu v rádoby v češtině uteče. Poslouchejte Babiše. Je to totéž. Slovensky mluvit nechce a česky neumí. A to by měl být český politik a dokonce, jak prohlásil, ministr financí? Děkuji, nechci.

Kdysi jsem měl problém. Najednou se před mým domem objevovalo černé auto a v něm dva pánové. Však mi to také sousedka neopomněla připomenout, že se jí na mne ptali. Estébáky od té doby nemohu ani cítit. Vadil mi Rajón a ještě více mi vadí agent Bureš.

Lidi, to jste již docela ztratili paměť? To jste už docela ztratili rozum? Nebo chcete mít zase vládu Kalouska, Kuby, Němcové a s nimi Babiše? Jestli ano, tak si ANO volte, jestli nikoliv, proboha, volte někoho jiného.

Autor: Vladimír Kapal | pondělí 21.10.2013 12:08 | karma článku: 28,17 | přečteno: 2400x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21282x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5561x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Další vlna míří na Moravu

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  18:53

Přes Česko prochází velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Další vlna míří na Moravu

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  18:53

Přes Česko prochází velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Řada Ukrajinců se doma ukrývá. Bojí se, že bez řádného výcviku zbytečně umřou

21. června 2024  18:17

Na Ukrajině žije mnoho mužů ve skrytu ze strachu, že je odvedou do armády k obraně země proti ruské...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

VIDEO: Bez trička, s krví na rukách. Policie ukázala zadržení útočníka z benzinky

21. června 2024  18:12

Dvanáct let ve vězení hrozí dvaapadesátiletému muži, který ve středu u čerpací stanice v pražských...

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4709x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky