Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dvě osobní zkušenosti s cikáňaty

Včera protestovali Romové za důstojný život. Tvrdí, že jsou v Česku neustále diskriminování a nemají stejné příležitosti jako ostatní. V Českých Budějovicích pak proti Romům protestovali extrémisté a demonstrace se zvrtla v pouliční boje, které jsme zvyklí vídat ze zahraničních zpráv televize. A bude hůř.

Evropa o nás tvrdí, že jsme rasisté, protože nemáme rádi cikány. Není to pravda. Kromě skutečných extrémistů a lze říci nácků, nikdo nemá rád cikány kvůli jejich barvě kůže. Nemáme je rádi z důvodu jejich chování. Své zkušenosti s tímto naprosto nepřizpůsobivým etnikem má každý z nás. Pokud má tu smůlu a žije v místě, kde se usídlili i cikáni.

Na Kladně žije cikánů opravdu hodně. Lidé se jim už naučili raději vyhýbat, ale stejně se do konfliktu s nimi dostávají. Nikoliv kvůli tomu, že by je vyhledávali, ale proto, že konflikty vyhledávají právě cikáni. Pokud je příslušník tohoto etnika na ulici sám, je klidný jak ovečka, je-li jich však pohromadě více, či dokonce hodně, jejich agresivita vůči ostatním stoupá s počtem členů. Čím jich je více, tím jsou agresivnější a troufalejší.

Jeli jsme nakoupit do Lidlu. Před uskladněnými nákupními vozíky se tvořila fronta. Po vložení pětikoruny nešel u většiny vozíků uvolnit zámek. Jenomže nešla ani vyjmout ona pětikoruna a lidé samozřejmě nadávali.

Při další návštěvě supermarketu jsem zjistil proč nákupní vozíky nešly odemknout. U vozíků byla skupina asi dvanácti cikánských dětí. Věk? V průměru kolem sedmi let, ale byl s nimi i jeden starší hoch, tak třináct, čtrnáct let. A právě on manipuloval se zámky vozíků, něco do nich cpal za pomoci kamene.

Okřikl jsem ho, aby vozíky neničil, že jsou pro lidi. Slovník, kterým se do mne pustily všechny děti včetně těch nejmenších, byl takový, že by se červenali i pověstní dlaždiči. Ony děti si zřejmě ani neuvědomovaly, že jsem rodu mužského, protože mne častovaly dámským přirozením.

A vozíky nešly odemknout, pětikoruna byla ztracena. Šli jsme nakoupit bez vozíku, pouze s nákupní kabelou. Při cestě zpět k autu jsem viděl, proč ten nejstarší hoch s vozíky manipuloval. Pomocí kleští z vozíků vytahoval ony zaseklé pětikoruny. Kolik jich takto získal, nevím.

A druhá zkušenost z posledních dní. Opět u supermarketu. A opět malé děti, tentokrát jich bylo méně, šest. A opět ve věku od pěti do deseti let. Děti se motaly kolem projíždějících lidí s plnými vozíky, udělaly zmatek, a pak z vozíků lidem kradly zboží. Ostatní křičely, dělaly zmatek a jeden kradl. Pak utekly jako když do vrabců střelí, aby se po čase k parkovišti zase vrátily.

Zkusily to i na mě. Jakmile se jeden z těch syčáků přitočil, aby mi z vozíku něco ukradl, měl zálusk na láhev Metaxy, chytil jsem ho za ruku a zmáčkl. A nastal řev, jako bych ho vraždil. A kde se vzaly, tu se vzaly dvě dospělé cikánky a jeden obtloustlý cikán a dali se do mě. Bouchly ve mně saze a šel na cikána. Byl jsem vzteky bez sebe a byl jsem odhodlán v případě napadení cikánovi dát co proto. Naštěstí k tomu nedošlo, cikán, stejně jako ony dvě ječící a šíleně sprosté cikánky, utekl. Děti jakbysmet.

Může se mi někdo divit, že nemám cikány rád? Abych řekl pravdu, tedy ty cikány, kteří se chovají právě tímto způsobem. Ti slušní mi nevadí, občas si dokonce zajdu na kafe s letitou kamarádkou Boženkou. A rád si s ní popovídám. Je to důchodkyně, celý život poctivě pracovala a i teď, v důchodu pracuje, aby si něco přivydělala. A je to cikánka.

Ne cikáni, my majorita bychom měli demonstrovat za to, aby se všem měřilo stejně, aby nebyli cikáni zvýhodňováni, aby netyli z našich peněz a přitom se nechovali jako zvěř. Pokud nebude zákon platit stejnou měrou i na ně, ale jenom na nás – majoritu, klid nebude. A může být hůř. Stejně jako já si už nedal líbit cikánskou šikanu a byl rozhodnut se bránit, bude k tomuto rozhodnutí docházet stále u většího počtu lidí. A nemusejí to být jen náckové či extrémisti.

Autor: Vladimír Kapal | neděle 30.6.2013 16:31 | karma článku: 48,91 | přečteno: 23789x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21280x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5561x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Francouzi demonstrují proti krajní pravici, která může vyhrát předčasné volby

15. června 2024  18:17,  aktualizováno  19:38

Statisíce Francouzů v sobotu vyšly do ulic, aby vyjádřily odpor vůči krajní pravici, která by se po...

Velký obrat, kanadská provincie znovu zakázala drogy. Policie byla bezbranná

15. června 2024  19:30

Kanadská provincie Britská Kolumbie se odvrací od své dosavadní politiky, která umožňovala držení...

U Rychnova vykolejil osobní vlak. Provoz je omezen do noci

15. června 2024  19:27

V Rychnově u Jablonce nad Nisou vykolejil v sobotu odpoledne osobní vlak, který mířil z Jaroměře do...

Je fajn se o míru bavit, ale shodu na summitu o Ukrajině Pavel neočekává

15. června 2024  13:36,  aktualizováno  19:08

Švýcarský summit o Ukrajině je podle prezidenta Petra Pavla první možností, jak se na široké...

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4708x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky