Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Americká vyhrůžka či naprostá neznalost dějin?

Naprosto bezprecedenční průjezd po zuby ozbrojené obrněné jednotky americké armády, která nemá v době míru obdoby, aniž by se tato akce nenazývala okupací, byla americkými vojenskými představiteli nazvána Dragounskou jízdou.

Nechce se mi věřit, že tento název provokace amerických vojenských agresorů, byl vybrán náhodně. Nechce se mi věřit, že by v generálních štábech amerických ozbrojených sil působili nevzdělaná individua. Proto se domnívám, že název ponižující promenády amerických obrněnců, za povolení a potlesku všech zrádců národa, byl vybrán zcela záměrně a velice účelově. A proč se to domnívám? Z jednoduchého důvodu, protože tyto Dragounské jízdy svět již zná a velice dobře, jen to chce zajímat se trochu o historii. Tehdy se tyto jízdy nazývaly Dragonádami.

Tento výraz původně pochází ze starořečtiny, později byl převzat do francouzštiny. Dragonády vznikly ve Francii za vlády Ludvíka XIV. a znamenaly kárná opatření po zrušení nantského ediktu roku 1685, kterým bylo povoleno pouze jediné náboženství, a to katolické. Účelem dragonád byla násilná rekatolizace země, tedy násilné donucení obyvatel vyznávat pouze jednu, a to tu správnou víru, samozřejmě katolickou.

Dragonáda spočívala v tom, že jízdní vojsko – dragouni, projíždělo kraji, které bylo nutné zpacifikovat a donutit k poslušnosti, tedy vyznávat tu správnou víru a názory. Dragouni se násilně ubytovali, nazývalo se to tehdy kvartýrování, v domcích jednotlivých rodin, které je po celou dobu pobytu museli plně zaopatřit vším, co dragouni požadovali. Pobyt ve vsi měl trvat do té doby, nežli vesničané všichni souhlasili s přestupem na katolickou, tedy tu jedinou a správnou víru. Vesničané museli živit nejen samotné dragouny, členy dragonády, ale i jejich koně a doprovod, například markytánky, což byl pouze lepší název pro vojenské nevěstky, které se v té době vždy táhly v celých zástupech za vojskem.

Přítomností dragounské jízdy – dragonády, nastal brutální útisk obyvatel, protože i když přestoupili, aby si zachovali alespoň zbytky potravin, na katolickou víru, dragouni ve vsi zůstávali tak dlouho, pokud celou vesnici dokonale nevyžrali, pak táhli do další nešťastné vesnice. Aby to obyvatelé neměli tak lehké, vojáci jim mnohdy před odchodem domky i vypálili.

Tento jev, dragonády, čili dragounské jízdy, se v té době používaly v celé Evropě a v českých zemích řádili dragouni při dragonádách především v době pobělohorské, kdy nutili násilím obyvatelstvo přestoupit na katolickou víru. Při pobytu dragounů v kraji velice často docházelo k zabíjení obyvatel, neboť dragouni nebyli za nic, včetně vraždy, odpovědni. Mnohdy zabíjeli i velice krutým způsobem.

Ke všeobecné praxi dragounů při dragonádách, při kterých se většinou žoldnéři chovali hůře nežli zvěř, patřilo hromadné znásilňování žen. Byl popsán případ, kdy byly v jedné ze vsí postižené dragounskou jízdou, znásilněny všechny osoby ženského pohlaví od osmi let až do nejvyššího věku, a to opakovaně, po celou dobu pobytu dragounů ve vsi.

Tolik historické expozé o dragounských jízdách. A nyní si řekněme pár faktů ze současné Dragounské jízdy amerických žoldáků. Stejně, jako ti historičtí, ani tito američtí novodobí dragouni nejsou vázáni zákony naší země, jsou tudíž beztrestní. Kdyby některý z amerických žoldáků měl dojem, že kdosi z místních obyvatel na jeho obrněnce hází místo vajíčka granát, a opakuji, kdyby měl pouze jenom dojem, mohl by takového člověka klidně zastřelit a nebyl by souzen a trestán v naší zemi, prostě by byl beztrestný. Není to naprosto stejná situace, jako v historii?

Nikdo z establishmentu nám dodnes neřekl, kdo bude novodobé dragouny – žoldáky živit. Budou jim jejich američtí kolegové vozit menáž z Německa či dokonce ze Států? Asi těžko. A kdo bude živit jejich současné koně, obrněná vozidla? Budou jim snad dovážet naftu? Nikde jsem se o tom nedočetl. Tím více jsem přesvědčen, že američtí stratégové název Dragounská jízda zvolili naprosto záměrně a s odkazem na středověkou zkušenost. Tehdy se dragonády vyplatily, obyvatelé, aby nezemřeli hladem, nakonec uposlechli a názory změnili, alespoň navenek. Dnes je potřeba, aby v těch státech, kudy povedou novodobé dragonády, obyvatele zastrašily, aby změnily jejich protiválečné úsilí a donutily je souhlasit s americkou válečnickou touhou.

Vyhrožování našich úřadů tresty vězením, a to i dlouholetým, je pouze dalším z kroků souvisejících s dragonádou, je to vyhrožování zrádců vlastnímu národu. Zastrašování těch obyvatel naší země, kteří nesouhlasí s podněcováním k nové válce, vyhrožování Američanů těm zemím, které, podle nich, nejsou dostatečně loajální k jejich choutkám napadnout Rusko.  

Název Dragounská jízda byl podle mne proto vybrán zcela programově, naprosto účelově, aby se lidé ve státech, kudy dragonáda projede, začali obávat, že by je novodobí dragouni mohli stejně vyžrat do mrtě, jako to činili dragouni středověcí.

Neměli bychom být ovce, neměli bychom si nechat líbit vše, co nám zrádci, bohužel zvolení námi, občany této země, přikáží. Jsme přece svobodní, hrdí lidé! Proto by nás, kdož s americkou provokací a řinčení zbraněmi nesouhlasí, mělo být hodně slyšet. Přijďte v sobotu 28. března v patnáct hodin ke koni na Václavák, ať nás, co nechceme být ovcemi, je slyšet až do poslanecké sněmovny a do senátu, ať si konečně zrádcovští politici uvědomí, že to nám, lidem, kteří tady žijeme, patří tato zem a nikoliv jim. Já s celou rodinou na Václaváku určitě budu.

PS: Poslechněte si vysílání Vladimíra Kapala (dnes 27.3. 2015 po 18 hodině) na rádiu Svobodný vysílač CS - www.svobodny-vysilac.cz

Autor: Vladimír Kapal | pátek 27.3.2015 17:53 | karma článku: 45,85 | přečteno: 15229x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21294x | Diskuse | Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5564x | Diskuse | Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1572x | Diskuse | Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse | Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

ONLINE: IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  17:47

Sledujeme online Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelí potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Výpadek IT systémů zasáhl v Česku pojišťovny, síť lékáren i další firmy

19. července 2024  16:42,  aktualizováno  17:37

Rozsáhlý výpadek počítačových sítí zasáhl i české firmy. Vedle letiště hlásily potíže pojišťovny,...

Dva žáci před školou v Německu pobodali učitele, ten je v ohrožení života

19. července 2024  16:36,  aktualizováno  17:28

Dva žáci v pátek pobodali učitele před školou ve městě Wedel poblíž Hamburku, uvedl server listu...

Sílí indicie, že se nám podařilo zabít dvojku Hamásu v Gaze, oznámil Izrael

19. července 2024  17:22

Palestinský terorista Mohammed Dajf je zřejmě skutečně po smrti. Izraelská armáda ke kolujícím...

Na Lounsku se srazil minibus s autem, mezi zraněnými jsou ženy z věznice

19. července 2024  13:07,  aktualizováno  17:04

Nehoda minibusu a osobního auta u Lubence na Lounsku si dnes odpoledne vyžádala dvanáct zraněných....

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4709x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky