Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Tak se prý už konečně rozhodne, co a jak bude a co nás čeká po 15. květnu 2023

Má to koalice opravdu těžký. Nějak hodně špatně proplouvá úzkým korytem inflační soutěsky, když každý z pěti veslařů má tendenci veslovat trochu jinak - než ti ostatní.
Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.

Má to koalice opravdu těžký. Nějak hodně špatně proplouvá úzkým korytem inflační soutěsky, když každý z pěti veslařů má tendenci veslovat trochu jinak - než ti ostatní. Ale vážně. Systém odkládání zásadních rozhodnutí, zkušební vypouštění balonků má daleko, předaleko od předvolebních tvrzení, že na všechny současné i budoucí potíže má nastupující koaliční vládní slepenec odpovídající řešení. Že má erudované, schopné a politicky i odborně připravené odborníky k zajištění programového prohlášení vlády. Prohlášení ostatně bylo potřeba už jednou změnit a asi se bude muset opět měnit. A nevypadá to, že by to už bylo skutečně naposled.

Něco se ušetří na důchodech, něco se vybere změnou DPH, možná se někdo, nebo něco, více zdaní. Někdo nedostane dotace, někdo nedostane přidáno na platu. Omezí se investice, zruší se některé dávky. Obdrží se nějaké drobné od bank, výrobců elektřiny. Neřekne se, že plyn bude už navždy dražší, že ani elektřina už nikdy nebude levná a cena benzínu a ropy bude taková, jak si to budou její producenti přát. Že nás budou i nadále řetězce a cizí firmy odírat a své zisky budou danit tam, kde se jim to bude hodit. Že válečný konflikt na Ukrajině má do mírového řešení ještě hodně daleko. (Rusko vytrvale bude trvat na Krymu a přístupu na Krym po souši a na nevstoupení Ukrajiny do paktu NATO - na což Zelenskyj nikdy nepřistoupí). A ten konflikt, celou Evropu, nejen nás, něco stojí: Přímá finanční podpora Ukrajiny, dodávky zbraní, materiálu, zabezpečení utečenců. Nemalá obchodní ztráta z nastolených protiruských sankcí (přišli jsme o dodávky levné ropy, plynu, surovin a do budoucna i jaderného materiálu do elektráren). O docela dost velké odbytiště evropských výrobků a služeb.

Budou se hledat viníci současného nedobrého ekonomického stavu naší země. Vinit se budou minulé vlády, ČNB, covid, válka na Ukrajině. To, aby se zdůvodnila chystaná nepopulární ekonomická opatření. To, aby se zapomnělo na liknavost a nekoncepčnost konání současné vládní garnitury.

No ale, jak se očekává, jak se to tvrdí ve sdělovacích prostředcích, nyní je na všechno nalezeno řešení. Doufejme, přejme si to. Bude to řešení asi bolet. Nejen důchodce. Když se to nepovede, tak zůstane jenom všenárodní bolest. Ale to současné veslaře netrápí. Oni sami jsou dávno za soutěskou - plují v klidných vodách.

 

Autor: Otto Kamm | pátek 5.5.2023 4:54 | karma článku: 34,97 | přečteno: 805x
  • Další články autora

Otto Kamm

Boj o poplatky není bojem o peníze občanů, ale bojem jako takovým mezi opozicí a koalicí.

Předem je nutno říct, že získané peníze ze zvýšených poplatků za televizi a rozhlas nezlepší finanční situaci státu, a dokonce ani finanční situaci těchto dvou mediálních gigantů.

16.2.2025 v 13:39 | Karma: 19,45 | Přečteno: 230x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Není to růžové v armádě, ani na ministerstvu války

Ministryně války Černochová se po dlouhé době objevila na obrazovce. Nedivím se jí, když po dlouhou dobu chodí podivné zprávy o jejím boji se zelenými výložkami jako takovými.

9.2.2025 v 13:01 | Karma: 31,53 | Přečteno: 826x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Měli bychom se nalít čistého vína (nejlépe z Moravy)

Tak jsem si přečetl článek „Armáda koupí nové cisterny. Pokud vezme všechny, zaplatí přes dvě miliardy“.

3.2.2025 v 22:18 | Karma: 26,25 | Přečteno: 529x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Na ptáky jsme krátký a na šmejdi rovněž

Kde jsou ty doby, kdy seniorům byly nabízeny deky hrnce a pánvičky. Kdy se nabízela výhodná elektrická energie. Dnes se to dělá elegantněji.

22.1.2025 v 22:30 | Karma: 26,48 | Přečteno: 528x | Diskuse | Ekonomika

Otto Kamm

Nedělní panoptikum na Primě

Přiznávám, že se nekoukám na Novu a Moravce na ČT 1 nemusím, takže byla jasná volba - nedělní Partie na Primě.

19.1.2025 v 14:16 | Karma: 35,71 | Přečteno: 1286x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

„Dálnicí nás úplně odřízli.“ V obcích kolem nově otevřené D4 krachují podniky

12. února 2025

Premium V prosinci nově otevřený úsek dálnice D4 odklonil tranzit přes obce, místní teď trápí úpadek jejich...

Lékař si nevypnul kameru. Uspokojování od sestry „viděla“ i hlava republiky

12. února 2025  11:23

Nechtěnými svědky intimních chvilek uznávaného lékaře a zdravotní sestry se v ruském Dagestánu...

Tři mladí zemřeli při srážce aut u Opavy, jeden z nich předjížděl dvoustovkou

13. února 2025  7:02,  aktualizováno  13:12

Srážka tří vozidel na severním obchvatu Opavy si ve středu večer vyžádala tři lidské životy....

Trump nevyhostí prince Harryho z USA. Je to chudák, má hroznou ženu, vysvětlil

8. února 2025  21:05

Britský princ Harry se podle serveru listu The New York Post nemusí obávat toho, že bude vyhoštěn...

Policie pátrá po identitě ženy oběšené na dětském hřišti, zveřejnila její fotku

11. února 2025  12:59

Policie pátrá po totožnosti ženy, která se na začátku letošního ledna oběsila na dětském hřišti v...

Brutální vraždy v USA. Policie pátrá po radikalizovaném transgender vůdci kultu

16. února 2025

Premium Spojenými státy otřásla série brutálních vražd, které má na svědomí skupina radikálních...

Desítky lidí v Praze uctili výročí Navalného smrti. V Moskvě jich vyšly stovky

16. února 2025  15:37,  aktualizováno  19:19

Před ruským velvyslanectvím na Praze 6 se v neděli sešli desítky lidí, kteří uctili výročí úmrtí...

Čekají Ukrajinu volby? Bývalý prezident tvrdí, že zná jejich datum

16. února 2025

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko tvrdí, že zemi letos čekají prezidentské volby a to...

Devadesát dnů na moři. Francie má novou hrdinku, mladá žena obeplula svět

16. února 2025  18:32

Francouzka Violette Dorangeová se ve svých 23 letech stala nejmladší účastnicí závodu Vendée Globe,...

  • Počet článků 510
  • Celková karma 31,32
  • Průměrná čtenost 733x
Miroslav Horníček:

„Je těžké být debilem, protože konkurence je obrovská!“

 

Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.

Seznam rubrik