Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Svědek, křtiny co to má ta žena za zlosyny

Už se ani nebavím, spíše pláči nad naší hloupostí a naivitou, že ještě chodíme k volbám, když ta nová politická aristrokracie si dělala, dělá a bude dělat co jen se jí zachce.

Místopředsedkyně našeho neomezeného zákonodárného sboru  má svatbu, kde svědek manžela ji lidsky nesedí a proto svolí k tomu aby ten samý člověk byl kmotrem jejího dítěte. Už tato věta je dostatečným dokladem toho aby takový člověk neprošel jakýmkoliv psychologickým testem na jakýkoliv post, který tento test vyžaduje.

 Pravda na pozici dlouholeté starostky,hejtmanky , šéfku Svazu měst a obcí , náměstkyni ministra a místopředsedkyni Parlamentu čím vším Jana Mráčková Vildumetzová byla nikdy žádní psychotesty jistě nedělala. Otázka je – proč ? Odpověď je nejlépe najít v knize Petra Hampla – Prolomení hradeb.  Pokud nemáte či nechcete číst 580 stran této knihy, tak v kostce vám sdělím proč. Protože tato paní , možná ani neví jak, či možná ví - se stala součástí něčeho pro co se vžívá označení „nová aristokracie“. Je to pojmenování pro nejvyšší příčky politického a korporátního světa. Tam se dostanete nejlépe dvěma až třemi cestami. Ta nejpřirozenější je, že se tam narodíte. Druhá je ta, že když jste žena (dnes často i muž) tak se tam provdáte nebo vženíte. Třetí cesta, která je nejobsazenější a nejvíce zablácenou je ta, že se do ní svým přístupem k životu , své pravdě a víře vlichotíte, tato třetí cesta je často cestou politiků. Podle mne paní co dnes odstoupila tak nějak zkombinovala ty dvě a nebylo to jistě náhodou. Byl to projekt se vším všudy, protože došlo k „ideální“ kombinaci celého politického spektra v kulisách korporátně – mafiánského spektra.

Nová aristokracie by si toto mohla dát do wikipedie jako model.Stejně tak jako by se tam slušelo mít vyhnanství syna Andreje Babiše na Krym a postupy Václava Klause se svými syny, kdy ten známější prošel ředitelským postem na soukromém gymnáziu Petra Kellnera a následně, když chtěl přestrojit ODS se dostal na scestí politiky Trikolóry,kterou záhy opustil, když rodina opakovaně zjistila, že by tak opustil zřejmě novou aristokracii. Proč opakovaně, no protože mladší syn Václava Klause poznal neúspěch v politice ve straně Svobodných, aby pokračoval v korporátním životě v energetickém sektoru, což se až tak obecně moc neví.

Kdyby dnešní odstoupení Jany Mráčkové Vildumutzové bylo startem očištění politiky bych se radoval. Ale ono se tak nestane, protože systém je nastaven velice pevně a ti co jsou v novinách jsou jen vrškem ledovce, který je prolezlý celou naší euroatlantickou společností a je tvořen na úrovní politiky pevnými vazbami zainteresovaných úředníků a na straně korporátu pak systémem postupů a odměn v podobě postů. Bývalý německý premier Schroder bude jistě nadále úspěšně po válce pletichařit pro „nový“ Gazprom jako , že i Putinovy děti jistě nebudou nikdy dřít bídu s nouzí. Ostatně i „vplutí“ pana Křetinského do korporace Kellnerů nebylo jistě jen vzplanutím lásky vůči jezdkyni na koni.

Prostě tak to je a je třeba si na to zvyknout a nedivit se tomu. I mám za to, že i od 30.9. bývalá místopředsedkyně sněmovny ty zbylé dny nevyužije k ničemu jinému, než-li ke zobchodování té skutečnosti k ještě možná většímu vlivu, protože již nebude vidět, ale tím čím si prošla se nestane nepotřebnou, pro systém.

Takže jak se v aristokracii hledali vhodní bratranci a sestřenice, aby se nic moc nedělilo a je jedno jestli majetek nebo moc tak v nové aristokracii je to podobně, kdy ta moc jde u té nové s vlivem. Ten vliv u té staré byl daleko menší, protože nebyl internet, aby se hned všechno vědělo hned a dění se nemohlo měnit ze dne na den, jak je tomu nyní a muselo se přemýšlet s větší vizí, než-li jen většího monožství peněz - což je doménou té nové.

Začal jsem to psát, když nejznámější představitelka té staré – královna Alžběta ještě žila. Ať je toto psaní holdem jejímu životu a vlivu, který ona dokázala snad jako poslední používat s tím odkazem, který si zasluhoval úctu.

                                                                                                                 Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | čtvrtek 8.9.2022 21:21 | karma článku: 12,80 | přečteno: 450x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 96x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Šéfka Tajné služby USA rezignovala. Čelila kritice za atentát na Trumpa

23. července 2024  16:40,  aktualizováno  18:45

Šéfka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová rezignovala po atentátu na bývalého...

V Paříži před OH znásilnili Australanku, v cárech šatů vběhla do prodejny kebabu

23. července 2024  16:44,  aktualizováno  18:31

Francouzská policie vyšetřuje případ Australanky, která uvedla, že ji v centru Paříže znásilnilo...

Při požáru bytového domu v Jičíně zemřel muž, další dva lidé jsou vážně zraněni

23. července 2024  13:55,  aktualizováno  18:04

Dva záchranářské vrtulníky a sedm hasičských vozidel zasahovalo v úterý odpoledne u požáru bytového...

Útočník v chorvatském domově důchodců čelí jedenácti obviněním

23. července 2024  17:48

Útočník podezřelý ze střelby v domově důchodců v chorvatském městě Daruvar čelí 11 obviněním včetně...

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik