Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Očkovaní…neočkovaní…spočitatelní… nespočitatelní... chytří…hloupí...

… kdo to další koupí ? Ta otázka bude již zřejmě brzdy na stole byť politika k tomu dovede i jeho nevole. Logika totiž jednu výsost má , že pravda je jej jedna a logika může říci - je má :-)

Už delší čas myslím na to až ten náš euroatlantický svět, kde se musí lítat letadly , kde se musí nakupovat, kde se musí člověk bavit , kde musí člověk být ohleduplný k druhému a z principu tak bezohledný k sobě a hlavně nad tím vším musí však poslouchat sebou volené , donutí nás všechny se naočkovat, co bude pak ?

Co se stane zejména se statistikou , která je fenoménem nejen dnešních dní ve spojení s COVIDem. Všichni sledují nějaké křivky, které vyjadřují oblíbenost či neoblíbenost. Servery pod každým druhým článkem nabízejí ANO – NE včetně lidoveckého nevím, aby si ověřili náladu. Dokonce nejbohatší elektrikář na světe Musk na základě statistického vyhodnocení dotazu jestli má či nemá prodat část jmění ho prodal, protože to statisticky vyšlo.

Stane se to, že jeden parametr strašení bude vyčerpán. Již nebude možné neočkované strašit očkovanýma. Zde se nabízí jistě otázka : zmizne COVID ? No nezmizne. Bude zde dál a dál se bude s ním a v některých případech i na něj umírat. Říkám si, čím nás budou lékařské i nelékařské kapacity na světové síti držet v poslušnosti politiků. On si ten systém zase něco najde. Byl bych rád, kdyby objektivní vědy jako je matematika , logika získaly převahu nad subjektivními obory, kterými jistě je i veškerá současně praktikovaná medicína a uvedla ji takto do reality společně s politiky, kteří by se neměli snažit lidem všem slibovat nemožné a přijmout jedinou skutečnou pravdu, že smrt nás čeká všechny.

Naše české řešení spočívá jen a jen ve strašení a statistika je zneužívána ve prospěch strachu. Naštěstí nejsme pupkem světa a našich 10 mil duší neovlivní svět asi nikdy a v ničem. Tedy bych doporučoval se podívat za humna a to zejména západním a severním směrem. Všem škarohlídům vzhlížejícím k českým  televizním kanálům doporučuji si přepnout třeba na anglický fotbal aby viděli jak se žije třeba v Londýně, kde na 1600 km čtverečních žije 9 mil obyvatel. COVID tam je dostupný tak jako na celé planetě a právě kvůli objektivnosti přístupu k celé věci i možná díky politickému „odpárání se „ od Evropy tam pandemii a paniku s tím spojenou přestali mít a jistě tam mají i COVID.

Věřím, že nastupující Vláda bude více osvícenou a bude naslouchat rádcům z objektivních a opustí sledování popularity jako jeden z parametrů řešení. Taky opustí smyšlenku, že smrti se dá vyhnout a tím zajistí správný směr k vyvedení ze stávající krize.

Tím jistě nemyslím, že by se mělo přestat očkovat, jelikož očkování je jistě vhodným nástrojem u ohrožených. Tedy je potřeba pojmenovat pravdivě ohrožené skupiny a nesnažit se ve statistikách hledat jedince na kterých se staví teorie strachu celých skupin, kterých je postižený jedinec členem. Tak jak je jediným skutečným posláním jakéhokoliv živého tvora , tedy i člověka , se rozmnožit a tedy zachovat rod. Tak je největší přirozeností rodičů se postarat o své potomky a ochránit je od veškerých možných nebezpečí , pokud jim síly stačí. Tedy zapomeňme na děti v tom smyslu, že oni jsou jakýmkoliv nebezpečím sobě a svému okolí a nevystavujme je očkování pokud nemáme doloženou jistotu, že je před něčím skutečně chráníme.

Ono i postupně se dere na povrch stále více informací , že smrt si šahá povětšinou na i jinak nemocné. Víte jak se říká „ Ve zdravém těle zdravý duch“ . Čím dříve a více si to nás uvědomí tím více od sebe odeženeme všechny pandemie  a tedy i tu dnešní COVIDovou.

Pro diskutéry, kteří jsou z mé zkušenosti zejména nositeli špatných zpráv, mám asi špatnou informaci.

Já sám jsem onkologický pacient, jelikož zahrnutí do statistiky se nezbavím, byť podle lékařských vysvědčení jsem se jí (rakoviny) zbavil. Tak jako jsem i prodělal mozkovou mrtvici a také bez následků, pokud za ně neberu to, že po dvou operacích srdce se na kole nedostanu na 170 tepů jako dříve, ale i bez „turba“ lze ujet letošních 5000 km na kole a s COVIDEM, jak se nesmělo chodit do práce, jsem už nachodil se psem k 2000 km. Tam doporučuji všem hledat odpověď – kam s ním …:-)

Prima sváteční den a i nějaký pěkný sen                                Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | středa 17.11.2021 11:45 | karma článku: 20,24 | přečteno: 468x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 95x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Žádný nový Green Deal ani závazky nad rámec toho, nač kývl Babiš, říká Fiala

17. července 2024  5:45,  aktualizováno  11:57

Kabinet Petra Fialy zatím nerozhodne o trojici materiálů souvisejících s Green Dealem, jen o nich...

Neprojevil lítost, řekl soud a potvrdil muži za brutální vraždu soka 18 let

17. července 2024  11:48

Za obzvlášť trýznivou vraždu partnera své bývalé manželky z loňského léta potvrdil odvolací Vrchní...

Meloniová na rozcestí. Hlas pro von der Leyenovou jí dá moc, Salvini však hrozí

17. července 2024  11:29

Giorgia Meloniová je klíčovou figurou ve volbě nového vedení Evropské komise. Přesněji řečeno...

Česko vyslalo na pomoc Bulharsku hasiče a vrtulníky. Hoří tam hektary lesa

17. července 2024  11:19

Čeští hasiči se vydali na pomoc Bulharsku, kde se ve Starozagorské oblasti šíří rozsáhlé požáry....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik