Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JR

J63a65n 39R88á24ž

17. 11. 2021 14:11

R^

Patřím též mezi onkologické pacienty t.č. v remisi. Když jdu na pravidelnou kontrolu do FN , tak první otázka doktora je: Kolik rund golfu absolvujete za týden a vyjedete na kole ještě ten kopec k Vám k domu? Když odpovím že rundy golfu jsou pravidelně 3 týdně, ale že ke zdolání krpálu k nám už používám na kole elektrickou "výpomoc" tváří se spokojeně, že léčba (tvrdé chemo a bioléčba) zabrala a že je vše u mne stále OK.

Myslím že je dobře patřit do skupiny seniorů "Model 2021, jak nazval podobné staříky jako jsem já primář hematoonkologie, kteří svůj věk neberou moc vážně (je mi 78), ale rady doktorů respektují.

Co se týká očkování, poslechl jsem radu lékaře: Mít v sobě vakcínu proti pneumokoku Prevenar 13, každý rok si nechat píchnout aktualizační dávku proti chřipce, jako covidovou prevenci si nechat píchnout 2x Comirnaty, pak si nechat pravidelně testovat protilátky a při razantnímu poklesu lgG jít na třetí dávku vakciny, nejlépe od Moderny.

PS. Když mi dělají na kardiologii dvakrát do roka zátěžové testy, tak už těch 170 tepů taky nedosáhnu a kolem 150 říkám DOST, ale je to spíše z lenosti, než že bych se ještě nemohl "vyšťavit" na vyšší výkon.

1 0
možnosti
Foto

O35t86o 50K76a65d59ě17r38k52a

17. 11. 2021 15:03

Tu lenost důvěrně znám.Kardilogo mi říkal, jste nejel naplno, že ? Víte jako to bolí, tomu rozumím. Nejen jako obchodník s koly vám děkuji za zmínku o elektrokole. Patříte mezi osvícené sportovce, kterých je mezi námi málo, kteří si přiznají, že ekolo patří k věku :-) Já na něm jezdím do práce a pak mi to i na silničce maže i bez motoru.Těžko se některým vysvětluje, že ten pohyb není o nohíách ale oběhovém systému. Díky

0 0
možnosti
VB

V tuto chvíli vyhrává nejvíce Švédsko: téměř nic nezavírali, nechali společnost normálně žít, jen zajistili kontrolu správných pracovních postupů v sociál. ústavech (ani u nich nejsou očkováni všichni senioři, měli celkově přes polovinu očkované populace). Naše rodina tam často jezdí: normální život (bez roušky, bez covid-pasu), jen všichni vědí, jak se chovat ohleduplně k okolí: s příznaky nechodit mezi lidi, bez příznaků opatrnost vůči zranitelnějším, stačí mýt si ruce, držet malý odstup, nedýchat druhému do obličeje, větrat. Společnost, která se covidu nebojí, je celkově zdravější, hlavně nemají pošramocenou psychiku, což prospívá celkově zdraví.

4 0
možnosti
Foto

O71t61o 66K30a45d40ě62r78k62a

17. 11. 2021 15:04

Díky za názor. Vše "podepisuji" Prima den

0 0
možnosti
VB

Doporučuju Parlamentnilisty.cz: série článků s imunology, např. Z. Krátká - bohužel očkovaní rovněž přenášejí nákazu; imunita uzdravených trvá nejméně 12 měsíců; netestovat bezpříznakové, testovat příznakové (vč. očkovaných).

0 0
možnosti
  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik