Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Povzdechy

Nerad vzdychám, nerad smutním a nerad se vztekám. Mám rád smích, humor, radost. Proto se moc nezabývám zprávami, politickými komentáři zejména z tzv. mainstreamových médií.

Tam se zúžil názorový prostor, místo tvůrčí diskuse se prosazuje hlavně „narativ“ (donedávna jsem existenci takového slova a jeho význam vůbec netušil). A tady je můj první povzdech. Nosí se konflikt a prosazení (protlačení) svého přesvědčení. To by nevadilo, pokud by to nebylo všem vnucováno a prosazováno formou: kdo nejde s námi, jde proti nám. Protože správné je: kdo nejde s námi, jde jinudy.

Druhý povzdech se týká vládnutí. Současné české vládnutí je naprosto nesrozumitelné a vládní kroky jsou nevysvětlitelné (z hlediska zájmů obyčejných českých lidí). Své vysvětlení mám. To, v čem mají ovladači náskok a umí to dokonale, je dlouhodobé plánování a salámové metody. Tedy postupné vaření žáby v hrnci a navíc (díky propagandě a cenzuře) pro většinu lidí umí budit zdání, že vše funguje a že za všechno špatné mohou nepříznivé podmínky a někdo úplně jiný (což je i pravda, ale pouze částečná). Jen slabí, nejistí a zbabělí se tak bojí, že potřebují ukazovat na viníky. Když se bojí lidí, proč se nesbalí a neodejdou?  

Podle mého se bojí i odejít. Oni nemohou odejít. A je jedno, zda je drží u vesla jejich ego, chamtivost, strach, pocit moci ovládat druhé a žít na jejich úkor, či zda někdo skrytý (tajné služby, banky, korporáty…), který je „vodí jako loutky“. Všiml jsem si, že lidsky nejnormálnější politici jsou ti, kteří se nahoru do funkcí ještě nedostali, nebo už z nich dávno odešli. V té funkci se poměrně brzy dostaví jakási „hypnóza“, která je úplně promění. Tzv. nová aristokracie se svých prebend vzdát nehodlá a je velmi tvořivá v regulacích, dotacích, dluzích, předpisech, formulářích, tedy hlavně v byrokracii. Jenže už jich je příliš, parazité se přemnožili, hostitel už sotva přežívá, a tak se asi začnou brzy „požírat“ mezi sebou. A v podstatě se čeká na to, kdy se jejich svět rozpadne, zhroutí a část obslužné části „elit“ se proti nim postaví.

Třetí povzdech se týká alternativy, její rozdrobenosti, rozporů, konfliktů. Jak je na tom alternativa? Dělá protestní akce, píše, provozuje weby, organizuje besedy, už se (nejen z Covidu) vyprofilovaly osobnosti a existují různé (antisystémové) skupiny. Také intelektuálně je u nás poměrně nabito, takže o diskusi o vizích a přístupech nebude nouze. Mnozí lidé přestali důvěřovat politice (i systému) a zařizují se, jak umí. Mnoho z nich (v tom buranově) třeba ani není na sociálních sítích, ale něco umí, jsou šikovní, znají se osobně a vědí o sobě. Vědí, na koho se obrátit pro pomoc a co druhým nabídnout.

Co všichni na alternativě dělají? Sypou písek do soukolí, čeří stojaté vody, snaží se do toho házet vidle, inspirují ostatní a tzv. probouzí společnost. Část lidí (zombíci, bioroboti) se neprobudí nikdy. Většina nyní prozře přes peněženky a otázkou je, zda k nim proniknou informace jiné než mainstreamové. Ideální to bude, až k nim bude jinak promlouvat mainstream, nebo až mu aspoň úplně přestanou důvěřovat.

Z čeho vycházíme? Představme si to jako divadelní představení. Víme a vidíme, co se děje na jevišti (to nám neustále vysílají). Dost z nás zná měnící se nálady v hledišti, kdy se lidem už to divadelní představení přestává líbit, diváci jsou z toho dost rozčarovaní a nějak reagují. Někteří stále tleskají, někteří se snaží odejít, někteří bučí a pískají.

Ale nevíme, co se děje za oponou. Vládní loutky asi vědí, kdo si je vodí, ale už třeba nevědí, kdo vodí jejich loutkáře, o nichž vědí. Celý svět „za oponou“ je nám skryt. Tam nastupuje naše fantazie, spekulace, konspirace.

Co se může stát? V podstatě cokoliv. Může přijít i zázrak, zázraky se dějí a jsou za zrakem, nemůžeme je vidět. Změna může přijít evolučním skokem, způsobí ji příroda (probuzení sopky pod Yellowstonem, tsunami v Atlantiku), nebo bude pomalá, postupná a trvat po generace. Stojíme teď na počátku transformační změny a „agenti Agendy 2030 a Velkého Resetu“ jsou lépe připraveni, ale jsou čím dál nervóznější a snaží se vše urychlit. Bojí se hromadného probuzení lidstva a dobře ví, že všechny nepřesvědčí ani nezastraší. Navíc nevíme, co se vše děje v zákulisí tajných služeb, armád, tajných společností. Kdo tam s kým společně bojuje a proti komu.  

Jsme v období začátku těhotenství, jen nevíme, co a kdy se narodí, bude-li to těhotenství časově rychlejší jako třeba u feny, nebo pomalejší jako u slonice. Musíme připustit i možnost potratu.

Přeji nám, abychom to zvládli a vytvářeli si svět, kde lidská důstojnost nebude prázdný pojem, kde svoboda bude znamenat odpovědnost a kde bude vládnout vzájemnost a jednota v různosti. Zkrátka, aby zvítězilo lidství.

Autor: Jan Tichý(Bnj) | neděle 27.11.2022 16:35 | karma článku: 13,82 | přečteno: 223x
  • Další články autora

Jan Tichý(Bnj)

Nalodil jsem se na loď blogosvěta

Využívám Hydeparku pro informaci, že jsem vstoupil na blogovou platformu blogosvět, kde se mj. „potkávám“ i s bývalými zdejšími pisálky jako Lubomírem Stejskalem nebo Bohumilou Truhlářovou.

10.1.2024 v 6:37 | Karma: 15,19 | Přečteno: 411x | Diskuse| Hyde park

Jan Tichý(Bnj)

Házím do toho vidle!

Tak jsem se dočkal dočasného zákazu diskuse (pod blogem Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?). Použil jsem sice textově vhodné slovo, leč hlídací robot ho vyhodnotil jako nevhodné.

30.11.2023 v 10:30 | Karma: 23,11 | Přečteno: 621x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Najdu někoho ochotného?

Tak nějak nastal čas změny. Předdůchod ani předčasný důchod mi v brzké době nehrozí, ale duše už mě volá jinam. Ještě nevím úplně kam, ale nabádá mě k tomu, že je na čase dělat méně práce v systému.

29.11.2023 v 9:09 | Karma: 10,39 | Přečteno: 335x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?

Není to tak úplně pravda a snažím se lidem pomoct, jak umím. Přesto právě v souvislosti s televizí existují lidé, kteří mě dokáží vytočit.

25.11.2023 v 17:40 | Karma: 20,30 | Přečteno: 1684x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Proč podporuji stávku?

Níže uvádím důvody. Má žena se stávky účastní aktivně v Praze. Ani jeden z nás nejsme v odborech. Já na svém malém pracovišti (ve čtyřech lidech celkem) žádné odbory nemám ani je nepotřebujeme.

24.11.2023 v 8:21 | Karma: 12,12 | Přečteno: 294x | Diskuse| Hyde park
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Turek: Nejdu rozbít Evropu, potřebuje ale rekonstrukci a velký šok

10. června 2024

Jedním z největších překvapení letošních evropských voleb se stal Filip Turek. Po vyhlášení...

Česko vyzývá EU, aby omezilo ruské diplomaty. Špionománie, hrozí Kreml odvetou

17. června 2024  22:20

Pokud EU omezí pohyb ruských diplomatů, přijme Moskva odvetná opatření. Vyplývá to z vyjádření...

Německá policie odvezla migranty do Polska, Varšava žádá vysvětlení

17. června 2024

Varšava chce po Berlínu vysvětlení poté, co německá policie převezla skupinu pěti migrantů na...

Nečistý boj o trampské kempy na Kokořínsku: úřad tajně uzavřel dohodu

17. června 2024

Premium České vědecké kapacity se zastaly existence nelegálních trampských tábořišť v CHKO Kokořínsko. Nyní...

Na ochranu sportovců v Česku nikdo nedohlíží, říká zakladatelka iniciativy

17. června 2024  19:48

V zahraničí dohlíží na bezpečnost sportovců tzv. Safeguarding Officeři. Chrání je před obtěžováním...

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...

  • Počet článků 1077
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 557x
Mám rád život a přirozenost. Víc je pro mě být, než mít. 

Tento blog jsem se rozhodl ukončit. Nezáleží na mě, jak dlouho tu ještě bude. Najdete mě:

https://www.tichy-blog.cz/

web: https://www.tichaci.cz/

email: tichy.jan.bnj@centrum.cz

Děkuji za přízeň, kterou jste mi zde věnovali.

Seznam rubrik