Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?

Není to tak úplně pravda a snažím se lidem pomoct, jak umím. Přesto právě v souvislosti s televizí existují lidé, kteří mě dokáží vytočit.

Když je to spojeno ještě s psychicky náročným dnem a kdy ten televizní divák (snad fanatik a těžký závislák) je neodbytný a je přesvědčen, že mám povinnost mu to zařídit IHNED, jakmile přijde, nebo zavolá.

Když volá nebo přijde někdo normální, dá se mu celkem vysvětlit, že příčin může být celá řada a že je třeba zjistit, zda nejde jen o vypadlý jistič pro společnou anténu (STA), či zda to nejde i lidem, kteří bydlí na stejné stoupačce a teprve pak zavolám opraváře (anténáře) a snažím se s ním domluvit na co nejbližším termínu. Někdy ale nemá čas a obvykle to nejde hned ten den. Někdo to jeden či dva dny bez televize vydrží, ale jsou lidé, kteří tento vynucený televizní detox naprosto nezvládají a hysterčí.

A to ještě může být příčina u sousedů, kteří třeba rekonstruují byt a vrtali se neodborně v anténní zásuvce a tím způsobili škodu těm, kteří bydlí pod nimi. A samozřejmě mohou být špatné zásuvka v bytě a kabely k televizi.

Nejde mi televize, jste tu od toho, tak to řešte! Omlouvám se, mám zrovna jinou práci, ale zavolám anténáře nebo mu pošlu email či SMS. Nebo mu můžete zavolat sám (sama), číslo máme na stránkách nebo Vám ho řeknu (nadiktuju).

V poslední době se podařilo dvěma lidem mě vytočit tak, že už jsem je poslal někam. Starší pán přišel kvůli své mamince, když asi dvě tři hodiny před ním tu byla důvěrnice, s níž jsem se o tom pobavil a abych na to nezapomněl, poslal jsem opraváři email. Pán přišel už naštvanej a podařilo se mu naštvat i mě. Dobré to bylo v tom, že jsme si na sebe vzájemně zařvali, pak jsem se omluvil a zavolal před ním anténařovi a domluvili jsme se na návštěvě snad ještě ten den. Nakonec tedy spokojeně odešel.

Druhý den jsem shodou okolností něco vyřizoval na tom domě, tak jsem zazvonil u jeho maminky a zeptal se, zda jí jde televize. Řekla mi, že už včera u ní byl opravář, že to funguje a poděkovala mi. Že by se někdo obtěžoval se zpětnou vazbou, to nehrozí.

Je to asi pořád dokola, prostě mi nesedí lidé, kteří jsou přesvědčení o své pravdě, svém nároku, chtějí všechno hned a vy asi nemáte vůbec jinou práci, a hlavně máte povinnost dané osobě okamžitě vyhovět (dle její představy a přesvědčení).

Minulý týden stál za to. Po klidném pondělku v úterý náročný návštěvák zakončený schůzí předsedů. Vrátil jsem se domů vyšťavený a úplně odkecaný. Středa se dala přežít, čtvrtek jsem hlavně odpoledne vyřizoval věci, které jsem nestíhal, protože jsem aspoň dopoledne zažil světlou chvilku v Praze. V pátek jsem si prožil den „blbec“, telefony drnčely neustále, zakázal bych jako v Cimrmanově Dobytí severního pólu dvě slova: televize a topení.

Topení chápu, ale televize? Droga a metla lidstva. Kdyby ji centrálně vypnuli, mohli by možná ušetřit za důchody. Ale kam by zase chodili politici plkat, že jo.

Paní, která mě v pátek doslova rozpálila do běla, když několikrát předtím volala mě i opraváři, na něhož jsem ji dal číslo (to byl čtvrtek). Pak přišla ještě ve čtvrtek s účtenkou, že si to zařídila a zaplatila jinde a abychom ji to proplatili, řekl jsem, že hotově to nemáme a že ji to kolegyně pošle na účet. V pátek přijel marně druhý (ten náš) anténář, kterého původně několikrát otravovala a chtěl proplatit hluchý výjezd, protože mu nikdo nedal vědět, že už to funguje. Paní, která hystericky obíhala celý barák, nám v pátek přišla vyčíst, že jsme ji ty peníze ještě neposlali. Když jsme ji řekli, že by ten výjezd měla platit, a že ji částku odečteme, byl oheň na střeše. Tak jsem se vytočil a řekl jí, že to klidně zaplatím sám, ale že už ji nechci nikdy vidět a ať k nám už nechodí a nic po nás nechce.

Pak jsem to musel rozdýchat, naštěstí jsem brzy potom už šel domů a začínal víkend. Jen si říkám, co mi to má říct? Co mi chtějí „vyšší síly“ naznačit? Co bych měl změnit, když se ještě nechám takto emočně ovládnout?

Možná jsem byl já tím „učitelem“, který mohl s paní pohnout, ale obávám se, že si to vysvětlí tak, jako obvykle. Já jsem ten arogantní blb, který jí sice nakonec vyhověl, ale s řevem ji vyhnal (a nejspíš i urazil). No jo, nehřeš slovem, ale nešlo to, resp. jsem to tentokrát nezvládl, nechal jsem se unést. Emoce proběhla a já ji přijal (navíc teď zpracoval do článku). Mezitím si užil sníh na chatě, něco jsme tam minulý týden zapomněli, tak jsme se tam na otočku stavili a přivezli si i vanilkové rohlíčky z místního cukrářství.

Paní mě zřejmě pomluví a pro mě zpětně to může být impuls, abych začal pracovat na změně. Jasně, plánuju to, ale možná je čas už to urychlit.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jan Tichý(Bnj) | sobota 25.11.2023 17:40 | karma článku: 20,30 | přečteno: 1678x
  • Další články autora

Jan Tichý(Bnj)

Nalodil jsem se na loď blogosvěta

Využívám Hydeparku pro informaci, že jsem vstoupil na blogovou platformu blogosvět, kde se mj. „potkávám“ i s bývalými zdejšími pisálky jako Lubomírem Stejskalem nebo Bohumilou Truhlářovou.

10.1.2024 v 6:37 | Karma: 14,91 | Přečteno: 404x | Diskuse| Hyde park

Jan Tichý(Bnj)

Házím do toho vidle!

Tak jsem se dočkal dočasného zákazu diskuse (pod blogem Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?). Použil jsem sice textově vhodné slovo, leč hlídací robot ho vyhodnotil jako nevhodné.

30.11.2023 v 10:30 | Karma: 23,11 | Přečteno: 616x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Najdu někoho ochotného?

Tak nějak nastal čas změny. Předdůchod ani předčasný důchod mi v brzké době nehrozí, ale duše už mě volá jinam. Ještě nevím úplně kam, ale nabádá mě k tomu, že je na čase dělat méně práce v systému.

29.11.2023 v 9:09 | Karma: 10,38 | Přečteno: 333x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Proč podporuji stávku?

Níže uvádím důvody. Má žena se stávky účastní aktivně v Praze. Ani jeden z nás nejsme v odborech. Já na svém malém pracovišti (ve čtyřech lidech celkem) žádné odbory nemám ani je nepotřebujeme.

24.11.2023 v 8:21 | Karma: 12,12 | Přečteno: 291x | Diskuse| Hyde park

Jan Tichý(Bnj)

Není na čase změna některých mouder nebo spíš hesel?

A kterých? Osobně bych změnil následující hesla: „Kdo nejde s námi, jde proti nám“, „Podle sebe soudím tebe“ a „V jednotě je síla“.

22.11.2023 v 8:55 | Karma: 12,47 | Přečteno: 321x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

Stehlíková se nemusí omlouvat Zemanovi. Prezident nemá právo lhát o svém zdraví, říká

28. května 2024  8:49,  aktualizováno  12:02

Soud zamítl žalobu bývalého prezidenta Miloše Zemana na lékařku Džamilu Stehlíkovou kvůli jejím...

Pavel udělí Řád T. G. Masaryka generálnímu tajemníkovi NATO Stoltenbergovi

28. května 2024  11:44,  aktualizováno  11:49

Prezident Petr Pavel ve čtvrtek na Pražském hradě udělí Řád Tomáše Garrigua Masaryka generálnímu...

Podpálil budovu s bývalou družkou a jejím partnerem, soud žháři uložil 7,5 roku

28. května 2024  11:41

Trest na sedm a půl roku za těžké ublížení na zdraví a poškození cizí věci si u Krajského soudu v...

Na propuštění si třetí vítkovský žhář ještě počká, soud chce posudek psychiatra

28. května 2024  5:30,  aktualizováno  11:27

Minimálně ještě tři měsíce si počká na verdikt o podmíněném propuštění Jaromír Lukeš, třetí z...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 1077
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 557x
Mám rád život a přirozenost. Víc je pro mě být, než mít. 

Tento blog jsem se rozhodl ukončit. Nezáleží na mě, jak dlouho tu ještě bude. Najdete mě:

https://www.tichy-blog.cz/

web: https://www.tichaci.cz/

email: tichy.jan.bnj@centrum.cz

Děkuji za přízeň, kterou jste mi zde věnovali.

Seznam rubrik