Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Házím do toho vidle!

Tak jsem se dočkal dočasného zákazu diskuse (pod blogem Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?). Použil jsem sice textově vhodné slovo, leč hlídací robot ho vyhodnotil jako nevhodné.

Ztratila se mi nejen inkriminovaná odpověď na jeden příspěvek, ale všechny mé odpovědi, které jsem napsal. Nemohl jsem na diskusi asi tři hodiny. Už dříve se mi ztrácela některá vlákna diskusí a též se mi ztratili diskutéři. Nejen někteří blogeři. Možná jsem už takto blokován byl, ale dřív jsem si toho nevšiml, nebývám pořád online.

Před časem jsem si chtěl vyměnit fotku, neprošla. Pochopil jsem to, fotka celé postavy zkrátka zachycuje malý ksicht. Chtěl jsem mít na fotce vidle. Po čase se mi povedlo udělat výřez a kupodivu to taky neprošlo. Asi to chtělo ještě větší detail (výřez).

A jaké že bylo to nevhodné slovní spojení? „Nasírací den“, do textu se snad ještě mohou taková slova dávat, tak toho využívám (přinejhorším skončím v Hyde Parku). Poslední dobou na mě působí celý blog idnes převážně jako spíš nasírací, byť stále najdu několik pro mě inspirativních výjimek (autorů), které rád čtu.

Asi kvůli nim se možná ještě na blog někdy podívám a dokud to půjde, tak třeba i něco napíšu v diskusi. Jen už mě přešla chuť zde publikovat, psát budu samozřejmě dál. Modří už dávno vědí, kde mě najdou. Tak kdo bude chtít, si za mnou přijde.

Mohl bych se ucházet i jinde, zajímavý je např. blogosvět, tam jsem našel své oblíbence, je tam jedna má kamarádka, a dokonce jsou tam i blogeři původně odsud. Zatím tomu nechávám volný průběh.

Házím do toho vidle a tento blog uspávám, definitivně. Toto rozhodnutí není impulzivní. Právě dozrálo. Toho, že jsem se po krátce odmlce vrátil, rozhodně nelituji. Umožnilo mi to milé osobní setkání s Ivou a také takovou trochu hru na Dr. Jekylla a Mr. Hydea, tedy rozdvojenou osobnost na dvou blozích. Taková malá schizofrenie :). 

Potěšilo mě, když admini vybrali můj blog do „zaujálů“, už méně mě těšilo, když jsem byl vybrán na hlavní stránku. Působilo to spíš jako naschvál.  Tak holt udělám taky takový naschvál. Když neprošla fotka s vidlemi (ani ta upravená, viz níže), pak vám ty vidle házím do celého blogu.

Podobně jako fakebooku, Václavu Moravcovi (i s celým TV zpravodajstvím a publicistikou), dávám svůj osobní BAN i blogu idnes. Tentokrát to není ani závazek, ani slib, je to rozhodnutí. Závazek se dá zrušit, slib nesplnit, rozhodnutí už musíte sám změnit. Hlavně chtít ho změnit!

Zároveň jsem se rozhodl provést těch změn více, resp. začít na nich pracovat (je o tom můj předposlední blog). Doufám, že se objeví (v pravý čas) spolupracovníci, abych mohl některé činnosti (které mě nebaví) více utlumit a ty (které mě baví) naopak rozvíjet.

Říká se tomu volání duše. A má duše radši vidle než klávesnici počítače a samozřejmě mnohem radši les a zahradu než jakkoliv příjemný kancl. Tož do nového roku s předsevzetím méně té obtěžující práce a více té radostné. Na penězích nelpím, víc je pro mě čas. Čas být a tvořit, chci se časem vrátit i k občasnému přednášení.

Dokud mi blog přinášel víc radosti, rád jsem tu byl, ale nějak se stalo, že už mi tu radost, co dříve, nepřináší.  Vykročil jsem po jiné cestě, akorát jsem potřeboval nakopnout, abych nepřešlapoval na místě. Tak za to děkuji (milí admini). Končí tím moje schizofrenie dvou blogů. Už nechci být někde upřímný a jinde opatrný. Už chci být jen upřímný. Proto tento blog nechávám doběhnout a konečně jsem dospěl k tomu, že už mi nevadí, že by mi ho mohli smáznout celý (to byl ten můj blok, to lpění). Děj se tedy (na mě zcela nezávislá) vůle adminů.

Člověk je stále na cestě, na cestě k sobě a někdy bloudí, je nějakou „bludičkou“ sveden ze směru cesty, jindy dlouho přešlapuje na místě a potřebuje nějaký kopanec, aby se zase pohnul.

Mějte se krásně a něco pro to dělejte. Příjemné prožití Vánočních svátků a pro přežití dalšího transformačního roku pevné zdraví i nervy, psychickou odolnost, neutuchající humor, a hlavně hojnost Lásky.

I tady je ten ksicht nedostatečný
A co tahle z fotopasti?

Tu jsem ani nepokoušel, možná velikost obličeje dobrá, ale zase ten obličej takový tmavý, neostrý.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jan Tichý(Bnj) | čtvrtek 30.11.2023 10:30 | karma článku: 23,11 | přečteno: 615x
  • Další články autora

Jan Tichý(Bnj)

Nalodil jsem se na loď blogosvěta

Využívám Hydeparku pro informaci, že jsem vstoupil na blogovou platformu blogosvět, kde se mj. „potkávám“ i s bývalými zdejšími pisálky jako Lubomírem Stejskalem nebo Bohumilou Truhlářovou.

10.1.2024 v 6:37 | Karma: 14,91 | Přečteno: 402x | Diskuse| Hyde park

Jan Tichý(Bnj)

Najdu někoho ochotného?

Tak nějak nastal čas změny. Předdůchod ani předčasný důchod mi v brzké době nehrozí, ale duše už mě volá jinam. Ještě nevím úplně kam, ale nabádá mě k tomu, že je na čase dělat méně práce v systému.

29.11.2023 v 9:09 | Karma: 10,38 | Přečteno: 332x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?

Není to tak úplně pravda a snažím se lidem pomoct, jak umím. Přesto právě v souvislosti s televizí existují lidé, kteří mě dokáží vytočit.

25.11.2023 v 17:40 | Karma: 20,30 | Přečteno: 1678x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Proč podporuji stávku?

Níže uvádím důvody. Má žena se stávky účastní aktivně v Praze. Ani jeden z nás nejsme v odborech. Já na svém malém pracovišti (ve čtyřech lidech celkem) žádné odbory nemám ani je nepotřebujeme.

24.11.2023 v 8:21 | Karma: 12,12 | Přečteno: 291x | Diskuse| Hyde park

Jan Tichý(Bnj)

Není na čase změna některých mouder nebo spíš hesel?

A kterých? Osobně bych změnil následující hesla: „Kdo nejde s námi, jde proti nám“, „Podle sebe soudím tebe“ a „V jednotě je síla“.

22.11.2023 v 8:55 | Karma: 12,47 | Přečteno: 321x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Turisté si zajeli do Afghánistánu. Střelci část Evropanů povraždili i s průvodci

18. května 2024  17:57

Neznámí ozbrojenci v pátek večer v provincii Bámján v centrální části Afghánistánu zabili tři...

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

ANALÝZA: Terorismus se vyplácí, vzkázali Palestincům. Gesto ve špatnou dobu

24. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Je to vzácnost, když Izraelci od rána vědí, co je ten den čeká. Ve středu to tak bylo. Od rána byly...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Rozhodněte o vítězi ankety Bloger roku 2023, hlasujte do konce května

24. května 2024

Anketa Bloger roku 2023 je ve finále a o vítězi se rozhodne do konce května. Právě do posledního...

Na Mallorce se zřítila restaurace. Nejméně čtyři lidé zemřeli, desítky zraněných

23. května 2024  22:48

Po pádu části budovy přímořské restaurace ve městě Palma na španělském ostrově Mallorca večer...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 1077
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 557x
Mám rád život a přirozenost. Víc je pro mě být, než mít. 

Tento blog jsem se rozhodl ukončit. Nezáleží na mě, jak dlouho tu ještě bude. Najdete mě:

https://www.tichy-blog.cz/

web: https://www.tichaci.cz/

email: tichy.jan.bnj@centrum.cz

Děkuji za přízeň, kterou jste mi zde věnovali.

Seznam rubrik