Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dotáhnu to do tisícovky?

Chtěl bych to tady dotáhnout do tisícovky. Tedy skončit tisícím blogem. To je můj cíl. Pokud udržím obvyklé tempo psaní, měl bych tento závazek splnit asi tak za půl roku.

Podle toho, jak přijde inspirace a jak to vyhodnotí admini. Se svým psaním se pohybuji občas na hraně porušování zásad komunity. Nehledě na to, že se ty komunitní zásady čas od času mění (zužují). Tak je otázkou, zda ten můj jubilejní tisící blog spatří světlo světa. Rád bych se toho dožil. Třeba se v mezích nastavených limitů udržím.

Ukončit svou blogovou kariéru na Idnesu tisícím jubilejním blogem mi přijde jako docela dobrý nápad. Je to taková meta, budu na ní připraven já, mí čtenáři a také admini. A samozřejmě i ti, kteří by můj odchod uvítali a oslavili. Píšu rád a těší mě, že celkově už přes půl milionu lidí si nějaký můj blog přečetlo, nebo aspoň otevřelo (třeba omylem). A co dál?

Nevím, co život přinese, jakým směrem se vydám. Vím jen, že chci poslechnout svou duši a co nejmíň se nechat vysávat matrixem. Co se týče psaní, chtěl bych vydat knihu. Samozřejmě, že bude částečně vycházet z mého blogového psaní. Chci si ji nadělit k šedesátinám, takže ještě mám skoro dva roky čas. Budu tedy vybírat, třídit, upravovat, rozvíjet, zažívat či vymýšlet si nové příběhy. A také se radit se zkušenějšími.

Pravděpodobně dojde i k novému pojetí mých webových stránek, kdy se to rozdělí asi na psaní a ostatní. A možná součástí toho v budoucnu bude i blog. Zatím to nechávám volně plynout.

Musím i pořešit to, co s prací v matrixu. Byť jsem jen na jeho okraji (nepracuji v nadnárodním korporátu ani ve státní byrokracii), nejsem ani otrok hypotéky a závislostí (ať již toxických nebo materiálních), stejně se mu nemohu úplně vyhnout a také si nemohu dovolit ho zcela opustit. Tedy mohu, pokud si dovolím zemřít. Zatím však žiju rád a chci se dožít předání svých pracovních povinností někomu jinému a užívat si důchodu (zatím to vidím na rok 2028). K tomu potřebuji jediné, ve zdraví, tj. v obstojné fyzické a odolné psychické kondici se toho dožít a „ubránit si“ svůj životní prostor. Tzn. nenechat si ho vzít zejména svými negativními myšlenkami a naprogramovaným strachem. Na čem nelpím, o to vlastně nemohu přijít, co vysílám, to přijímám. Když je to laskavost, nemohu dostat zpět nic negativního a pokud ano, tak to prostě nechám být. Když se zlobím a vztekám, tak zloba a vztek si zpět ke mně cestu najde.

Mým krédem je žít a nechat žít. Třeba už bude svět brzy jiný a bude se mi líbit víc než teď. Ten optimismus vyplývá z toho, že před úsvitem je největší tma. Anebo si najdu své nové místo mezi lidmi, kteří si budou tvořit svůj vlastní svět navzdory matrixu. Nastává totiž doba spojování vědomých (nezmanipulovaných) lidí, kteří požadují svobodu, doprovázenou odpovědností a chtějí žít jednoduchý (tj. ne bezduchý a složitý) život v důvěře a vzájemné spolupráci i v tom zbytečně složitém ovládacím systému. K tomu ovšem nepotřebují žádný dohled. Začíná má práce na tomto poli. Na prohlubování vztahů s lidmi ve svém okolí, kteří to vnímají a cítí podobně jako já. Jde o hledání přátel, kteří se spolu baví osobně, o vytváření komunity, která ráda spoluvytváří svůj svět, v němž se jim příjemně žije.

Tímto vyznáním defacto vylučuji spáchání „rituální blogerské sebevraždy“, protože jsem si stanovil konečný cíl. A sdělil jsem ho dopředu.

Doufám, že se společně se mnou můžete těšit na zimní záběry z fotopasti, třeba ještě něco zajímavého zažiju, třeba si ještě pohraju s naším nádherným jazykem, třeba mě něco inspiruje, něco napadne. Třeba budu mít příležitost popsat (zapsat), jak jsme jako sousedé z paneláku přežívali tuto zimu a čím jsme se dokázali zahřát. A dojde asi i na Jizeru, nejen v pravdě fyzicky (což dochází), ale i přeneseně tady na blogu. V hlavě se mi rodí série článků pro zahřátí. Budou to jen úsměvné ptákoviny, nebo zpracované opravdové příběhy? Co myslíte?

Autor: Jan Tichý(Bnj) | sobota 12.11.2022 10:51 | karma článku: 13,10 | přečteno: 243x
  • Další články autora

Jan Tichý(Bnj)

Nalodil jsem se na loď blogosvěta

Využívám Hydeparku pro informaci, že jsem vstoupil na blogovou platformu blogosvět, kde se mj. „potkávám“ i s bývalými zdejšími pisálky jako Lubomírem Stejskalem nebo Bohumilou Truhlářovou.

10.1.2024 v 6:37 | Karma: 15,19 | Přečteno: 411x | Diskuse| Hyde park

Jan Tichý(Bnj)

Házím do toho vidle!

Tak jsem se dočkal dočasného zákazu diskuse (pod blogem Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?). Použil jsem sice textově vhodné slovo, leč hlídací robot ho vyhodnotil jako nevhodné.

30.11.2023 v 10:30 | Karma: 23,11 | Přečteno: 621x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Najdu někoho ochotného?

Tak nějak nastal čas změny. Předdůchod ani předčasný důchod mi v brzké době nehrozí, ale duše už mě volá jinam. Ještě nevím úplně kam, ale nabádá mě k tomu, že je na čase dělat méně práce v systému.

29.11.2023 v 9:09 | Karma: 10,39 | Přečteno: 335x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?

Není to tak úplně pravda a snažím se lidem pomoct, jak umím. Přesto právě v souvislosti s televizí existují lidé, kteří mě dokáží vytočit.

25.11.2023 v 17:40 | Karma: 20,30 | Přečteno: 1684x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Proč podporuji stávku?

Níže uvádím důvody. Má žena se stávky účastní aktivně v Praze. Ani jeden z nás nejsme v odborech. Já na svém malém pracovišti (ve čtyřech lidech celkem) žádné odbory nemám ani je nepotřebujeme.

24.11.2023 v 8:21 | Karma: 12,12 | Přečteno: 294x | Diskuse| Hyde park
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Turek: Nejdu rozbít Evropu, potřebuje ale rekonstrukci a velký šok

10. června 2024

Jedním z největších překvapení letošních evropských voleb se stal Filip Turek. Po vyhlášení...

Policisté v obleku, hlava státu v bezpečí. Ochranka ve videu předvedla svou práci

17. června 2024  14:49

Prověření terénu, koordinace policistů a především ochrana prezidenta Petra Pavla. Policie na svém...

Nerudová, Síkela, Kolaja či Mora? Poraďte politikům s výběrem eurokomisaře

17. června 2024  13:45

Emoce spjaté s letošními eurovolbami ještě nestihly doznít a vládní strany čeká další důležitá...

Univerzita Karlova rozporuje závěry vyšetřování střelby. Podá stížnost

17. června 2024  13:18,  aktualizováno  13:44

Karlova univerzita si bude stěžovat na závěry vyšetřování prosincové střelby na filozofické...

Putin dorazí do KLDR v úterý. Pak navštíví i Vietnam, Američanům to vadí

17. června 2024  13:39

Ruský diktátor Vladimir Putin navštíví ve dnech 18. a 19. června KLDR, pak odcestuje do Vietnamu....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 1077
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 557x
Mám rád život a přirozenost. Víc je pro mě být, než mít. 

Tento blog jsem se rozhodl ukončit. Nezáleží na mě, jak dlouho tu ještě bude. Najdete mě:

https://www.tichy-blog.cz/

web: https://www.tichaci.cz/

email: tichy.jan.bnj@centrum.cz

Děkuji za přízeň, kterou jste mi zde věnovali.

Seznam rubrik