Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dá se vyléčit nemocná společnost?

Snad jedině tím, že se bude skládat ze zdravých jedinců. Jedině ti mohou tvořit zdravou společnost. Fyzicky zdatnou, psychicky odolnou, vyrovnanou, harmonickou a spolupracující. Zkrátka lidskou.

S duchovním přesahem, vyšší úrovní kolektivního vědomí. Takoví lidé jsou ale společensky nebezpeční. Proč? Protože narušují naši pohodlnost, protože říkají a dělají něco, co většina nechce slyšet. A hlavně jsou nebezpeční vládnoucí vrstvě, vládnoucímu režimu (jakémukoliv).

Jsou to takoví ti blázni, co se chovají jinak a neberou ohledy na ostatní. Správně je, že neberou ohledy na to, co si o nich ostatní myslí, přitom všechny respektují, nebo aspoň tolerují. Přesto jsou zpravidla ostatními nenáviděni. Co zatím je?

Narušují přesvědčení ostatních, narušují jejich jednotu, nejdou s proudem davu. Jsou jiní, nebojí se, neposlouchají, pokud jim to nedává smysl. Věří více sobě (svému vnitřnímu kompasu) než autoritám.

Vrátím-li se k době covidové, každý, kdo neměl správně nasazenou roušku, či ji dokonce neměl vůbec, byl okamžitě sprostý podezřelý, který narušoval pohodlí i morálku poslušně zarouškovaných. Který by mohl způsobit, že by si z něj někteří lidé vzali příklad a roušky sundali.

Naneštěstí byli lidé zpracovaní strachem tak, že to nehrozilo a režim mohl zůstat v klidu. Byť nervozita byla, což bylo vidět na dehonestaci odvážných, kteří se stali veřejně známými.

Proč je většina společnosti nemocná? Protože odevzdala zodpovědnost za své zdraví a svůj život autoritám, vládcům, politikům, úředníkům, lékařům, vědcům. Protože to dělá dlouho, a protože si na to zvykla. A jak známo zvyk je železná košile. Protože vzít si prášek je pohodlnější než přijmout odpovědnost za své zdraví, dostat svůj život do rovnováhy, méně stresu, více pohybu, úprava jídelníčku ve prospěch zdravých, lokálních a sezónních potravin. Méně času u televize, počítače nebo s mobilem, více odpočinku a pobytu venku, v přírodě.

Posilování přirozené imunity cvičením, otužováním, dýcháním, meditací. Posilování své psychické odolnosti např. změnou přístupu k životu, více věnovat pozornost a energii činnostem, z nichž mám radost, neřešit to, co nemohu ovlivnit, postupně nalézt odvahu, vystoupit z komfortní zóny, být příkladem a propojovat se s podobně smýšlejícími lidmi. Takto nenápadně na sobě pracovat a posilovat sebe sama ve své fyzické kondici, psychické odolnosti a radosti ze života, z přítomného okamžiku.  

Např. nejsou léky. Nejsme už nějak přeléčení? Není na čase se místo nekonečného léčení už začít uzdravovat? O čem svědčí nárůst alergií na kde co? Navíc nejvíce z přírodnin (pyly)? Protože žijeme nezdravě, konzumujeme špatné, škodlivé jídlo, pijeme nezdravou vodu, dýcháme otrávený vzduch, konzumujeme také děsuplné zprávy, oddělili jsme se od přírody, kterou ničíme ve jménu svého pohodlí a pokroku.

Takhle už dál žít nelze. Pokud se nezastavíme a nezměníme sami jako lidstvo, zastaví nás příroda. Ta nás lidi nepotřebuje, kdežto my ji ano.

V poslední době jako bychom žili v hypnóze. Lidé jsou zhypnotizovaní a dělají věci, které by před pár lety nedělali, nebo si přitom aspoň ťukali na čelo. Jak se tohle stalo? Kamarád pro to má termín „selektivní ztráta kritického myšlení“, kdy velmi inteligentní lidé, s nimiž si rozumíme v mnoha oblastech, v jedné věci jakoby vypnou svou inteligenci a chovají se nelogicky, spíše řečeno nepřiměřeně a až fanaticky. Nejsou zkrátka přístupni diskusi a jinému úhlu pohledu než svému přesvědčení. A to se překonává těžko, nejlépe pochopením, že to tak třeba není, při nějakém „nárazu do zdi“, jak se říká zkušenost je nepřenosná a kdo se nedokáže poučit z chyb druhých, musí si tu hubu nabít sám.

Je to záležitost každého z nás. Buď zůstaneme nemocní, závislí na lécích, depresivní a poslušní, nebo přijmeme odpovědnost za svůj život, nenecháme se vmanipulovat do toho, co nechceme, vystoupíme ze své komfortní zóny a přijmeme svůj život se všemi jeho zkušenostmi, slastmi i strastmi, lekcemi. Budeme konat v souladu se svou duší, svým svědomím.

Autor: Jan Tichý(Bnj) | pátek 16.6.2023 8:46 | karma článku: 11,82 | přečteno: 219x
  • Další články autora

Jan Tichý(Bnj)

Nalodil jsem se na loď blogosvěta

Využívám Hydeparku pro informaci, že jsem vstoupil na blogovou platformu blogosvět, kde se mj. „potkávám“ i s bývalými zdejšími pisálky jako Lubomírem Stejskalem nebo Bohumilou Truhlářovou.

10.1.2024 v 6:37 | Karma: 15,19 | Přečteno: 411x | Diskuse| Hyde park

Jan Tichý(Bnj)

Házím do toho vidle!

Tak jsem se dočkal dočasného zákazu diskuse (pod blogem Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?). Použil jsem sice textově vhodné slovo, leč hlídací robot ho vyhodnotil jako nevhodné.

30.11.2023 v 10:30 | Karma: 23,11 | Přečteno: 621x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Najdu někoho ochotného?

Tak nějak nastal čas změny. Předdůchod ani předčasný důchod mi v brzké době nehrozí, ale duše už mě volá jinam. Ještě nevím úplně kam, ale nabádá mě k tomu, že je na čase dělat méně práce v systému.

29.11.2023 v 9:09 | Karma: 10,39 | Přečteno: 335x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Proč neumím chápat lidi, kterým nejde televize?

Není to tak úplně pravda a snažím se lidem pomoct, jak umím. Přesto právě v souvislosti s televizí existují lidé, kteří mě dokáží vytočit.

25.11.2023 v 17:40 | Karma: 20,30 | Přečteno: 1684x | Diskuse| Osobní

Jan Tichý(Bnj)

Proč podporuji stávku?

Níže uvádím důvody. Má žena se stávky účastní aktivně v Praze. Ani jeden z nás nejsme v odborech. Já na svém malém pracovišti (ve čtyřech lidech celkem) žádné odbory nemám ani je nepotřebujeme.

24.11.2023 v 8:21 | Karma: 12,12 | Přečteno: 294x | Diskuse| Hyde park
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Při pouti do Mekky zemřelo přes 300 egyptských poutníků, většina kvůli vedrům

18. června 2024  20:55,  aktualizováno  21:09

Při letošní velké muslimské pouti do Mekky hadždž zemřelo nejméně 323 egyptských poutníků, většina...

Putin s delegací dorazil do KLDR, po dvou dnech odletí do Vietnamu

18. června 2024  20:11,  aktualizováno  20:56

Letadlo s ruským diktátorem Vladimirem Putinem v úterý večer přistálo v Pchjongjangu. Šéf Kremlu...

Macron nad propastí. Sjednocená levice mu chce ukrást volby, jeho spojenci úpí

18. června 2024  19:53

Emmanuel Macron má před volbami další problém. Levicové strany půjdou do klíčového hlasování v nové...

Fanoušci na cestě za snem. Češi zaplnili Lipsko a věří v porážku Ronalda

18. června 2024  19:07

Lipsko (Od našich zpravodajů) Fanouškovská vášeň nezná hranic. Češi v Lipsku fandí naplno i přes déšť a věří v historický úspěch...

  • Počet článků 1077
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 557x
Mám rád život a přirozenost. Víc je pro mě být, než mít. 

Tento blog jsem se rozhodl ukončit. Nezáleží na mě, jak dlouho tu ještě bude. Najdete mě:

https://www.tichy-blog.cz/

web: https://www.tichaci.cz/

email: tichy.jan.bnj@centrum.cz

Děkuji za přízeň, kterou jste mi zde věnovali.

Seznam rubrik