Nesnáším rasizmus a Romy

Tak tohle jsem nevymyslel já. Je to parafráze údajného citátu Johna Lennona : „Nesnáším rasizmus a negry“ . To bylo tenkrát, když ještě v Americe nenařídili slovo „afroameričan“. Když jsem se s citátem setkal poprvé, domníval jsem se, že jde o Johnovu typickou absurdní hlášku. Ona má ale, jak je na autora zvykem, i svou logiku.

O Češích se čím dál víc tvrdí, že jsou národem rasistickým. Je tomu tak opravdu? Nezaměňuje se tu jen rasizmus s odporem k lidem parazitujícím na společnosti? Máme tak vyhraněný názor na všechna etnika a menšiny,  které tu s námi žijí? Pořádají se demonstrace proti Vietnamcům? Proti Slovákům, Ukrajincům, Maďarům, Polákům? Ne? A proč? Je možné aby si rasistické děti lepily na zdi plakáty s černošskými rappery, ti starší milovali písně Jacskona a nejstarší si pouštěli Chucka Berryho?
Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem někdy romské etnikum miloval. Pravdou je, že jsem je bral jako součást společnosti a měl, nebo snad ještě mám, mezi nimi i kamarády. A rozhodně to nejsou hloupí lidé. Nezapomenu na léto ´89, kdy ČST vysílala po vzoru sedmdesátých let dokument o českém undergroundu, o „špatné“ mládeži na okraji společnosti. Jak do něj zakomponovali výslech chartisty ,tehdy ještě cikána, Jirky Rakaše, který na otázku co si myslí o Václavu Havlovi s úsměvem do kamery řekl : „Václav Havel? Ten tu bude jednou prezidentem“. Tehdy jsem si myslel, že se Slaďák zbláznil. Za půl roku jsem se mu v duchu omluvil.
Pak přišla ta demokracie. Ještě pořád jsem si s chutí zahrál cigánské písničky i když se občas někdo šeredně ofrněl (Dnes už je nehraju, nechci dostat po čuni). Vznikla nám nová menšina Romů, vymyslely se dávky na všechno a pod hrozbou obvinění z rasizmu a diskriminace jsme si vychovali generaci příživníků. Vstali noví bojovníci, kteří jak jeden muž tvrdí, že původ všeho je v nerovnoprávnosti podmínek ke vzdělání. Říkají tomu „jazyková bariéra“. Jinak prý jsou Romové jako celek chytří lidé. Nejsem si jist, jestli můžeme jazykovou bariéru tolerovat po 700 letech pobytu na našem území, když čeština nedělá nejmenší problém ani malým Vietnamcům. A vyloženě k popukání mi přijde, když kvůli té bariéře emigrují do Kanady a Anglie. Po půl roce zjištění, že ani v Torontu nemají výuku v české romštině, se vraceli spokojeně zpět do rasistického Česka do nových bytů a vybrat si nastřádané dávky.
Nedomnívám se, že bych byl rasista, nedomnívám se, že jím je drtivá většina společnosti. Alespoň jsem jím nikdy nebyl . Stát ve mě ale vypěstoval alergii k pseudohumanitě, k toleranci netolerovatelného, k diskriminaci většiny. Jsem přesvědčen, že Romové si za svůj úděl můžou především sami. Že dokud budou stát jen s napřaženou rukou, budou tak stát navždy. Že opravdu mohou společnost obohatit, rozhodně ne ovšem trestnou činností a vysáváním našich společných peněz. Musí chtít sami a žádné organizace ani zákony jim v tom nepomůžou. Jen je třeba aby to pochopili co nejdříve.  Po zádech jejich problémůmůže vyšplhat do vysoké politiky s jednoduchým programem kdejaký nácek. Že to jde nám předvedl zatím jen zaplaťbůh demokratický automechanik ze Vsetína.
Na Slovensku to už začalo.
(Pokusil jsem se zjistit, co všechno pro začlenění romské komunity společnost dělá. Co jsem zjistil je to, že tu existuje neskutečný počet vládních i nevládních organizací, které odčerpávají obrovské peníze na svůj provoz a výsledek nikde. Nutno říct, že tento stav vyhovuje právě jen těm organizacím. Narazil jsem na blog pana Břetislava Olšera, který to už udělal za mě. Těch organizací je, přátelé, na 140 !! )
http://olser.blog.idnes.cz/c/352116/Mame-v-Evrope-nejvetsi-pocet-romskych-organizaci-na-pocet-obyvatel.html

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jiří Vondráček | pondělí 25.11.2013 15:50 | karma článku: 40,06 | přečteno: 3080x