Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Otevřený dopis odbojných doktorů (exkluzivně pro tento blog)

Pětice doktorů se obrátila na veřejnost s výzvou, aby se postavila proti expandující snaze tzv. nositelů pokroku, kteří ve skutečnosti s člověkem nepřirozeně a nedůstojně manipulují.

Vážení spoluobčané.

Nemůžeme nečinně přihlížet k tomu, jak už dlouhá desetiletí dochází k deformaci vývoje společnosti tím, že tzv. medicínská věda i praxe udělaly z člověka nástroj svého experimentování.

Nejpřirozenější lidské právo odejít ze světa následkem choroby bylo vytlačeno snahou o vyléčení nemocného za každou cenu. Vezměme za příklad třeba kardiochirurgii, která se absurdně pyšní tím, kolika lidem znemožnila přirozené ukončení života. Místo toho, aby tito pacienti odešli třeba v padesáti letech, což ještě na počátku předminulého století bylo naprosto přirozené i u zdravých lidí, jsou nuceni dožít se i osmdesáti let.

Stejné to je třeba v nepřirozené péči o chrup, vnucované veřejnosti zkomercionalizovanou stomatologií. Ta v honbě za ziskem vnutila lidem představu, že mít žluté zuby, nechodit na preventivní prohlídky, nenechat si implantovat zubní náhrady a nepečovat o ústní hygienu je málem zločin. Přitom celá staletí se lidé obešli s daleko menším komfortem- zuby trhal kovář, nebo sami použili niť na klice dveří.

Také psychiatři si hrají na Bohy. Farmaka, psychoterapie – to všechno nemocným ubírá na svobodě utlumováním jejich přirozeného projevu a tak z chudáků „bláznů“, kteří vždy tvořili přirozenou součást společnosti, dělá zdravé lidi, namísto osvědčené staleté praxe, kdy ti nezvladatelní byli izolováni v blázincích. Mohli bychom pokračovat nebezpečnou osvětářskou  snahou médií vnutit lidem tzv. zdravý životní styl, kdy bychom se ani nesměli dotknout pár deci alkoholu, pochutnat si na bůčku, „dát“ si několik káviček denně. Naopak po ránu bychom si měli ničit klouby běháním po parku a přes den v zaměstnání pažní svaly vystavovat vysilující, tak zvaně relaxační přestávce.

Nenechme si vnutit strach, že bez prevence, bez zdravého (ve skutečnosti nepřirozeného) životního stylu či bez stále kvalitnější (často uměle i lidi v neproduktivním věku udržující) lékařské péče se neobejdeme. Dejme volný průběh  nespoutaným projevům Darwinovy  teorie, že silnější  přirozeně přežívají. Apoštolům tzv. pokroku nedopřávejte sluchu, buďte svobodnými bytostmi            

    

Stanislav F., Doktor kulturologie 

Jiří B.,      Doktor teologie

Augustin F.,  Doktor práv

Radko Z.,     Doktor filozofie

Jaroslava M.,   Doktorka matematiky   

 

----

(Dost možná, že tito doktoři se mýlí  a  že bychom měli  spíš dopřát sluchu doktorům

Z D E,

anebo ani jim  ne?   Pak je tu ještě jedna možnost - Z D E )   

Autor: Jan Dvořák | středa 7.10.2020 9:00 | karma článku: 27,76 | přečteno: 1179x

Další články autora

Jan Dvořák

Chcete mě číst?

Pakliže ano, jak tomu bylo dlouhá léta, pak na tomto serveru to správné místo nebude. . Stačí však kliknout jinam.

11.7.2022 v 13:19 | Karma: 3,09 | Přečteno: 98x | Diskuse | Ostatní

Jan Dvořák

Padla facka, padla – na Oscarech

Byla toho plná média. Známý herec Will Smith uštědřil moderátorovi v přímém přenosu facku. Vlepil mu ji za to, že nekorektně vtipkoval na adresu jeho manželky, která trpí nemocí vlasů.

19.4.2022 v 12:58 | Karma: 0 | Přečteno: 81x | Diskuse | Společnost

Jan Dvořák

Hrozby ze vzdušného prostoru

V rozporu s chlácholením lídrů by se bezpečnostní situace v zemi mohla přiostřovat. Fialův režim by si nemusel být jistý dnem ani hodinou. Už teď mu Stínová vláda citelně šlape na paty.

24.1.2022 v 11:51 | Karma: 0 | Přečteno: 110x | Diskuse | Politika

Jan Dvořák

Zajímavé mlčení České televize

Je s podivem, že Česká televize, která systematicky, a hned v několika formátech zpravodajství a publicistiky pitvá cestu-necestu vicepremiéra Hamáčka do Moskvy a shání důkazy i spekuluje, se neobrátí do vlastních řad.

15.5.2021 v 17:48 | Karma: 0 | Přečteno: 138x | Diskuse | Politika

Jan Dvořák

Covidový pas bude Evropanům slušet

Evropská komise představila v bruselském vydání zpravodajského portálu POLICITO designovou formu covidového pasu pro cesty po unijních zemích.

18.3.2021 v 9:47 | Karma: 3,65 | Přečteno: 88x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Kolik toho víte o vesmíru?

Tento pozoruhodný pohled na Velkou rudou skvrnu a bouřlivou jižní polokouli...
vydáno 11. srpna 2026

Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...

Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!

Jídelní lístek, který obsahuje klasické pizzy, „pizzerty“ a nové inovace, jako...
vydáno 10. srpna 2026

Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...

V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava

Hasiči likvidují požár porostu v Letenských sadech. (10. srpna 2026)
10. srpna 2026  20:52,  aktualizováno  21:27

V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...

Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak

Mnoho lidí si vysoký tlak spojuje hlavně se stresem, pracovním vypětím nebo...
11. srpna 2026  15:53

Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...

Tesco může v Česku změnit majitele. Ve hře je i polská Biedronka, ta ale míří jinam

Češi nakupují například v polské Lubawce.  (28. 9. 2023)
13. srpna 2026  12:12

Britští vlastníci Tesca zvažují prodej svých aktivit ve střední Evropě. Pokud by k němu skutečně...

Moravskoslezští hasiči měli kvůli bouřce 106 zásahů, padaly větve i stromy

ilustrační snímek
17. srpna 2026  21:07,  aktualizováno  21:07

Bouřka s deštěm, která se dnes večer přehnala Moravskoslezským krajem, především shazovala stromy a...

Do Olomouckého kraje dorazily silné bouřky, hasiči mají desítky výjezdů

ilustrační snímek
17. srpna 2026  19:45,  aktualizováno  19:45

Olomoucký kraj dnes odpoledne a večer zasáhly silné bouřky provázené přívalovým deštěm a silným...

Středočeským hasičům výrazně přibylo výjezdů v důsledku bouřek

ilustrační snímek
17. srpna 2026  18:43,  aktualizováno  18:43

Střední Čechy dnes zasáhly silné bouřky, shazovaly stromy a uvolňovaly střechy. Hasičům v regionu...

Bouře v hradeckém kraji poničila kemp a zastavila vlaky, tisíce lidí bez proudu

ilustrační snímek
17. srpna 2026  18:28,  aktualizováno  18:28

Bouře se silným větrem dnes odpoledne v Královéhradeckém kraji poničila kemp a zastavila vlaky....

Porodnice roku 2026: Přidejte recenzi a hrajte o tisícové ceny. Hlasovat můžete až do listopadu
Porodnice roku 2026: Přidejte recenzi a hrajte o tisícové ceny. Hlasovat můžete až do listopadu

Chystáte se v příštích týdnech či měsících rodit, nebo už máte zkušenost z posledních let? Zapojte se do dalšího ročníku oblíbené Porodnice roku a...

  • Počet článků 6212
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1088x
Televizní režisér a publicista

       MYSLÍM TO VÁŽNĚ - často i smrtelně

 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.