Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Nakonec jsem se rozhodl volit paní Zuzanu Roithovou

Když jsem před časem napsal pár blogů, ve kterých jsem kritizoval pana Okamuru a jeho snahu stát se prezidentem, dostával jsem v diskusích od spousty lidí, co proto a často se objevovaly názory, že pracuji v něčím žoldu, že ne nějaká strana platí za to, že očerňuji pana Dokonalého a budoucího Spasitele.  Šlo mi opravdu jen a jen to, aby čtenáři blogů uviděli tohoto pána i z jiného úhlu pohledu. Pohledu člověka, který pana Okamuru zná a přišel s ním do kontaktu a do názorového střetu. Člověka, který může z vlastní zkušenosti potvrdit, že je pan Okamura lhář, populista a má naprosto jiné cíle, než veřejně prezentuje.

Až do dnešního rána jsem nevěděl, koho budu volit. Věděl jsem jasně, koho volit nebudu (pan Fischer, pan Zeman, pan Sobotka a pan Schwarzenberg) a věděl jsem jasně, proč tyto pány volit nechci. Chci změnu v naší politické bažině a chci, aby ta změna vedla k hlubšímu dialogu, kultivovanější diskusi k tomu, že se objeví ve společnosti vzájemný respekt, úcta a země dostane někdy v budoucnu jasnou vlastní vizi a národní hrdost nebude sprosté slovo. Chci, aby společnost byla společností občanskou, ale bez anarchie a vlády vox populi. Chci, aby se díky této volbě dal příklad slušným lidem, že se nemusí bát vstoupit do veřejného života a vzít na sebe díl odpovědnosti a že je ostatní slušní lidé v této snaze podpoří. Ne negativně a populisticky, jak to hlásal pan Okamura, ale se zdravým optimismem a zdravým rozumem.

Posledních pár týdnu jsem si myslel, že budu volit pana Franze. Byla mi sympatická jeho snaha o vrácení politiky občanům. Díky tomu, že jsem studoval DAMU a v době mého studia na ní působil i pan Franz, vím, že je to velmi slušný člověk, který je schopen vnímat názory ostatních lidí a je schopný i korekce svých vlastních názorů. Morálka, čestnost a pracovitost jsou dobré předpoklady pro práci na změně. Proto jsem podepsal i jeho nominační archy. Moje sympatie má bezesporu i paní Táňa Fischerová, která svým životem a prací prosazuje hodnoty, které plně ctím a respektuji. Ale nakonec jsem se rozhodl, že budu volit paní Roithovou.

Dal jsem si práci, abych se podíval na její minulost, abych se podíval na to, jak působila v životě před politikou, jak pracovala na českém politickém pískovišti i na to jak funguje v evropském parlamentu. A musím přiznat, že se vždy chovala a chová velmi kultivovaně a zároveň velmi zásadově. Nečiní tak pro publikum, ale protože je jí takové jednání vlastní. Není to tedy tolik vidět, jak by asi bylo dobré pro tento způsob volby prezidenta, ale snad se najde dost lidí, kteří si dají tu práci a budou do poslední chvíle přemýšlet o tom koho volit.

Když si položím otázku: jakého potřebuji prezidenta? Pak si musím odpovědět: kultivovaného, slušného člověka, který bude zásadový v prosazování morálky a respektu ve společnosti, který nebude žít ve vysněných zámcích svých představ, ale bude oběma nohama na zemi. Člověka, který bude ochoten a schopen naslouchat „obyčejným“ lidem a všem, kdo chtějí v tomto státě tvořit a žít spokojený život. Člověka, který bude umět říct „NE“, když to bude třeba a zároveň bude mít schopnost propojit zájmy různých skupin obyvatelstva tak, aby zmizela ona destruktivní nálada a nevraživost, která nás drtí. Člověka, který bude mít respekt nejen doma, ale i v zahraničí a který má dost životních zkušeností a zároveň ještě dost energie, aby mohl chtít prosadit změnu.

 Pro mne to vše v tuto chvíli splňuje ze všech kandidátů právě jen paní Zuzana Roithová, proto jí dám svůj hlas a věřím, že podobných lidí bude alespoň 20% z voličů.

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jan Papež | pátek 11.1.2013 10:31 | karma článku: 22,36 | přečteno: 1279x
  • Další články autora

Jan Papež

Prezidentská kampaň začala, aneb jak zneužít 17. listopad

Sympatická demonstrace s červenými kartami, plánovaná na 17. listopadu se bohužel mění na předvolební shromáždění Šimona Pánka.

4.11.2015 v 12:00 | Karma: 19,09 | Přečteno: 917x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Lufthansa vyhodila Čechy z letadla!

Letecká společnost Lufthansa vyhodila ze svého letu do Tampy několik Čechů. Nic neprovedli! Jen byli v nesprávný okamžik na nesprávném místě a hlavně byli držiteli toho nesprávného pasu – pasu České republiky.

2.11.2015 v 15:00 | Karma: 40,81 | Přečteno: 3561x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Čuňárna bankéřů z ČNB

Bankovní rada se rozhodla pro intervenci v neprospěch koruny. Šest pánů a jedna dáma se rozhodli zahýbat s ekonomikou celé země. Rozhodli se tak udělat v období praktického bezvládí, v době kdy se teprve bude formovat nová vláda, která má mít právo na svou ekonomickou strategii. Těchto šest pánů a jedna dáma brutálně zasáhlo do práva budoucí vlády a beze sporu ovlivnilo veškeré dění v zemi.

8.11.2013 v 8:20 | Karma: 37,58 | Přečteno: 3102x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Pokrytecký postoj EU a USA k Egyptu nikomu nepomůže

Postoj k situaci v Egyptě odhalil v plné nahotě pokrytectví EU a USA. Nikdo si jistě nepřeje mrtvé civilisty na ulicích egyptských měst, ale vytrhávat tyto nešťastné a tragické momenty z kontextu celkových událostí a snažit se získat vizáž spravedlivého, nezaujatého a lidumilného soudce je nejen pokrytecké, ale i velmi nebezpečné.

29.8.2013 v 7:30 | Karma: 18,48 | Přečteno: 353x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

V Egyptě se dějí pozitivní věci, jen my to nechceme vidět

Už je zase poprask kolem Egypta. Páni diplomaté vydali varování (zjevně inspirováni administrativou USA) a straší turisty. Straší je velmi demokraticky – bez rozdílu, všechny. Nehledí na to, zda se jedná o individuální cestující, nehledě na to, kam směřují a co tam chtějí dělat.

2.7.2013 v 14:50 | Karma: 15,15 | Přečteno: 921x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

V Gaze se 70 procent pomoci z moře ukradlo. Hamásu se „odklánění“ hodí

29. května 2024

Premium Plán amerického prezidenta Joea Bidena nakrmit Gazu pomocí plovoucích přístavů dostal ránu...

Poslední šance dostat dítě na tábor. Co se letos mění a kde ještě hledat místo

29. května 2024

Premium Čarodějnickými hábity, klobouky a nezbytnými hůlkami se děti z Teplic na rozdíl od filmového...

Rusko je agresor, připustil lídr SPD Mach. Chce zrušit Green Deal

29. května 2024

Stanovuje si troufalý cíl zrušit Green Deal, zpochybňuje závazek přijmout euro a připouští, že...

Fackují ho, kopou, ničí mu foťáky. Ale stařičký král paparazzi stále fotí

29. května 2024

Seriál Jedenáctkrát mu zlomili žebra, jednou ho pobodali, sto osmdesátkrát byl v nemocnici. Naposledy...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 47
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2848x
Cestovatel jsem specializovaný na Afriku, se zaměřením na safari a Latinskou Ameriku, se zaměřením na předkolumbovské kultury, zejména ty peruánské. Tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR, majitel cestovní kanceláře Marco Polo Int. (www.marco-polo.cz) a výrobce nábytku La Casa Nova. (www.lacasanova.cz)