Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Když ublížíš mým dětem, zabiju tě!

Kdyby někdo ublížil mým dětem tak, jak ublížil Petře z Jihlavy, zabil bych ho. To nebyla náhoda, nešťastná rána osudu. Byl to naprosto brutální, nelidský skutek, pro který neexistuje jediné slovo omluvy.   Za poslední dva roky jsem dvakrát umřel a dvakrát se znovu narodil. Přesněji, dvakrát jsem byl v kómatu a dvakrát jsem se znovu probral k životu. Teď bojuji s nádorem v ledvině a vím, že vyhraji, vím to. Proč zrovna já mám takovou kliku? Proč zrovna ke mně je osud, Bůh (?), tak milostivý?

Když jsem se probral z prvního kómatu, neměl jsem na žádnou filozofii ani pomyšlení. Byl jsem jen šťastný, že jsem přežil a sbíral jsem sílu na překonávání bolesti, jakou jsem před tím nikdy nezažil. Když mi otrnulo, zeptal jsem se samozřejmě sám sebe: Proč jsem dostal druhou šanci? Snad proto, abych si uspořádal osobní věci, které jsem zanedbával. Mám děti v nemanželském svazku, nemám sepsanou žádnou závěť, jsem jediným jednatelem ve své firmě atd. atd., bylo toho dost.

Když jsem za pár měsíců upadl do kómatu znovu, a znovu se probral, začal jsem o celé věci dumat i z jiného úhlu. Mám snad nějaké hlubší poslání? Proč dostávám už třetí šanci? Ať chcete nebo nechcete, začnete se na svět kolem sebe dívat jinak. A já se chtěl, a chci se, dívat jinak. Začnete dělat méně kompromisů, začnete si mnohem víc vážit svého času a mnohem víc si užívat lidí, které máte rádi.

Když už všechno vypadalo dobře, přišla zpráva o té bestii rakovině, která se v tichosti zrodila v mém těle, a já musel nanovo začít boj o život. Naštěstí jsem našel lékaře, který ví jak na to, jak mi pomoct najít sílu vyhrát. Věřím, že to nebyla a není náhoda, a tak dostávám další šanci. Tolik šancí pro jednoho človíčka. Nezbývá než s pokorou děkovat Bohu a znovu a znovu se ptát: Proč?  Není možné ubránit se otázce: Čím jsem si to zasloužil, nebo čím si to zasloužit mám? Jaký je můj úkol?

Žijeme ve světě plném násilí. Násilí organizovaného, násilí individuálního, násilí na lidech, zvířatech, přírodě. Zprávy o různém násilí se staly součástí našeho každodenního života, nemůžeme se jim vyhnout, i kdybychom chtěli. Nemohu mluvit za jiné, ale já osobně jsem už trochu apatický a bolest, která je s těmi zprávami spojená už nevnímám v té pravé naléhavosti. Nevím proč, ale to co se stalo Petře mne ale zasáhlo. Teď už vím, že jeden z důvodů, proč jsem dostal tolik šancí znovu žít, je moje povinnost ochránit své čtyři děti. Ale nejen je ochránit, ale dokázat je i pomstít, kdyby jim někdo ublížil tak brutálně. Musím být schopný a připravený vrátit se ke kořenům a ochránit svou smečku.

Ano, zabiju. Umím to. Byl jsem proto kdysi vycvičen. Bylo to dávno a dává mi zabrat obnovit sílu a zapomenutou dovednost a zároveň vyhrát boj s rakovinou, ale vím, že to dokážu. Když někdo ublíží mým dětem, zabiju ho!

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jan Papež | neděle 7.4.2013 10:00 | karma článku: 37,17 | přečteno: 3214x
  • Další články autora

Jan Papež

Prezidentská kampaň začala, aneb jak zneužít 17. listopad

Sympatická demonstrace s červenými kartami, plánovaná na 17. listopadu se bohužel mění na předvolební shromáždění Šimona Pánka.

4.11.2015 v 12:00 | Karma: 19,09 | Přečteno: 917x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Lufthansa vyhodila Čechy z letadla!

Letecká společnost Lufthansa vyhodila ze svého letu do Tampy několik Čechů. Nic neprovedli! Jen byli v nesprávný okamžik na nesprávném místě a hlavně byli držiteli toho nesprávného pasu – pasu České republiky.

2.11.2015 v 15:00 | Karma: 40,81 | Přečteno: 3561x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Čuňárna bankéřů z ČNB

Bankovní rada se rozhodla pro intervenci v neprospěch koruny. Šest pánů a jedna dáma se rozhodli zahýbat s ekonomikou celé země. Rozhodli se tak udělat v období praktického bezvládí, v době kdy se teprve bude formovat nová vláda, která má mít právo na svou ekonomickou strategii. Těchto šest pánů a jedna dáma brutálně zasáhlo do práva budoucí vlády a beze sporu ovlivnilo veškeré dění v zemi.

8.11.2013 v 8:20 | Karma: 37,58 | Přečteno: 3102x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Pokrytecký postoj EU a USA k Egyptu nikomu nepomůže

Postoj k situaci v Egyptě odhalil v plné nahotě pokrytectví EU a USA. Nikdo si jistě nepřeje mrtvé civilisty na ulicích egyptských měst, ale vytrhávat tyto nešťastné a tragické momenty z kontextu celkových událostí a snažit se získat vizáž spravedlivého, nezaujatého a lidumilného soudce je nejen pokrytecké, ale i velmi nebezpečné.

29.8.2013 v 7:30 | Karma: 18,48 | Přečteno: 353x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

V Egyptě se dějí pozitivní věci, jen my to nechceme vidět

Už je zase poprask kolem Egypta. Páni diplomaté vydali varování (zjevně inspirováni administrativou USA) a straší turisty. Straší je velmi demokraticky – bez rozdílu, všechny. Nehledí na to, zda se jedná o individuální cestující, nehledě na to, kam směřují a co tam chtějí dělat.

2.7.2013 v 14:50 | Karma: 15,15 | Přečteno: 921x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

V Gaze se 70 procent pomoci z moře ukradlo. Hamásu se „odklánění“ hodí

29. května 2024

Premium Plán amerického prezidenta Joea Bidena nakrmit Gazu pomocí plovoucích přístavů dostal ránu...

Poslední šance dostat dítě na tábor. Co se letos mění a kde ještě hledat místo

29. května 2024

Premium Čarodějnickými hábity, klobouky a nezbytnými hůlkami se děti z Teplic na rozdíl od filmového...

Rusko je agresor, připustil lídr SPD Mach. Chce zrušit Green Deal

29. května 2024

Stanovuje si troufalý cíl zrušit Green Deal, zpochybňuje závazek přijmout euro a připouští, že...

Fackují ho, kopou, ničí mu foťáky. Ale stařičký král paparazzi stále fotí

29. května 2024

Seriál Jedenáctkrát mu zlomili žebra, jednou ho pobodali, sto osmdesátkrát byl v nemocnici. Naposledy...

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...

  • Počet článků 47
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2848x
Cestovatel jsem specializovaný na Afriku, se zaměřením na safari a Latinskou Ameriku, se zaměřením na předkolumbovské kultury, zejména ty peruánské. Tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR, majitel cestovní kanceláře Marco Polo Int. (www.marco-polo.cz) a výrobce nábytku La Casa Nova. (www.lacasanova.cz)