Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jedná pan advokát Kalvoda jako hyena?

Pan Kalvoda zastupuje pojišťovnu Generali v kauze zkrachovalých cestovních kanceláří a zároveň nabízí klientům, kterým Generali odmítla zaplatit vzniklou škodu, že je bude zastupovat a bude za ně žalovat stát. Zneužívá situace, kterou vytvořil jeho klient? Jedná jako hyena?

Vyprávěl jsem večer svým dvěma malým synům pohádku o hyeně. Máme doma takový systém, jeden večer čte maminka pohádku z knížky a druhý den vypráví tatínek pohádku na téma, které určí (na střídačku) synové. Přišel požadavek na pohádku o hyeně. A ze mě ten večer vypadl smutný příběh o hyeně Věrce, který neskončil nijak vesele, i když v podstatě šťastně. Chudák hyena. Když jsem v tichu a šeru ložnice čekal, až kluci usnou, vybavila se mi před očima tvář pana advokáta Kalvody. Nevím proč, do hlavy si člověk nevidí. Možná proto, že ten den potvrdil v rozhovoru pro média, že na mne chystá žalobu pro poškození dobrého jména Generali.

Slovník cizích slov uvádí u slova „hyenismus“ významy jako: využívání neštěstí druhých, surovost, bezcitnost, bestialita. Dá se něco z toho přiřadit k jednání pana advokáta Kalvody?  Jedná jako hyena?

 Hyena sama je v tom trochu nevinně. Bez hyen by africká buš trpěla mnoha problémy a hodně druhů ptáků a zvířat by mělo potíže se zajištěním potravy. Díky hyenám nevidíte všude kostry mrtvých zvířat a nehrozí epidemie mnoha nemocí. Hyena díky svým čelistem dokáže rozdrtit i velmi tvrdé kosti a poradí si i s kůží zeber, která je velmi odolná a nedokáže ji pozřít dokonce ani většina druhů supů. Jakmile se někde objeví vysoký úhyn zvířat (např. před dvěma lety v Amboseli nebo před tím v Ngorongoro), ihned se zvedá koncentrace hyen. Samice jsou schopné zabřeznout velmi rychle za sebou, což za normálních podmínek není běžné. Hyena je tedy velmi užitečný tvor a život hyeních rodin a smeček je nesmírně zajímavý, ale to je na jiný blog.

Klienti, kterým Generali odmítla uhradit škodu v plné výši, jsou velmi agresívně a emotivně tlačeni k tomu, aby nežalovali Generali, ale aby žalovali stát. Je k tomu využíváno tzv. občanské sdružení Krachy cestovek a mediální aktivita vedení Generali a pana advokáta Kalvody. Neustále se opakuje mýtus o tom, že zákon, podle kterého musí Generali uhradit škodu, je zákonem špatným, že stát je špatný apod.  Možná je dobré připomenout, že pan advokát Kalvoda se na tom, jak dnes vypadá Spravedlnost v našem státě, podílel dost podstatnou měrou.

Wikipedia uvádí: „Po volbách v roce 1992 se pak stal členem českého kabinetu. V první a druhé vládě Václava Klause zastával v letech 1992-1997 post místopředsedy vlády, v druhé vládě Václava Klause byl navíc v letech 1996-1997 ministrem spravedlnosti. Představoval jednu z klíčových postav těchto koaličních vlád, protože v letech 1992-1997 působil jako předseda ODA.“

Kancelář pana Kalvody blokuje obstrukcemi soudní spor klientů s Generali a pokouší se oddálit soudní rozhodnutí. Snaží se vše protáhnout na co nejdelší dobu, aby se situace lidí, kteří přišli o peníze, dramatizovala a aby tito lidé došli k názoru, že u nás se spravedlnosti nedočkají?  Činí tak proto, aby těmto lidem mohla připadat nabídka pana Kalvody na zastoupení ve sporu se státem atraktivnější, nadějnější, jako jediná možná?

Není zvláštní, že klient, který by chtěl takovou nabídku pana Kalvody a jeho kanceláře využít, musí nejprve sám sebe zaregistrovat jako člena občanského sdružení Krachy cestovek, uhradit registrační poplatek 200,-- Kč a poté uhradit paušální poplatek panu Kalvodovi 500,-- Kč ? Při několika tisících poškozených se jedná o docela zajímavé peníze. Ale nezapáchá tady něco? Nejedná neprůhledné občanské sdružení jako hyena? Nejedná jako hyena pan advokát Kalvoda? Na to si asi musí každý odpovědět sám. Hyena Věrka z mé pohádky by asi byla trošku uražená. Ještě více by se nahrbila, což by se v jejím případě dalo chápat jako povzdech nebo pokrčení ramen. Smutně a tiše by odkráčela uklízet další kousek buše. Někdo to prostě udělat musí, řekla by si patrně.

 Více k tématu i na mém blogu :

http://janpapez.blog.idnes.cz/c/319758/Jak-jsem-slapl-hadovi-bosou-nohou-za-krk.html

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jan Papež | čtvrtek 14.3.2013 6:55 | karma článku: 21,35 | přečteno: 1327x
  • Další články autora

Jan Papež

Prezidentská kampaň začala, aneb jak zneužít 17. listopad

Sympatická demonstrace s červenými kartami, plánovaná na 17. listopadu se bohužel mění na předvolební shromáždění Šimona Pánka.

4.11.2015 v 12:00 | Karma: 19,09 | Přečteno: 917x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Lufthansa vyhodila Čechy z letadla!

Letecká společnost Lufthansa vyhodila ze svého letu do Tampy několik Čechů. Nic neprovedli! Jen byli v nesprávný okamžik na nesprávném místě a hlavně byli držiteli toho nesprávného pasu – pasu České republiky.

2.11.2015 v 15:00 | Karma: 40,81 | Přečteno: 3561x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Čuňárna bankéřů z ČNB

Bankovní rada se rozhodla pro intervenci v neprospěch koruny. Šest pánů a jedna dáma se rozhodli zahýbat s ekonomikou celé země. Rozhodli se tak udělat v období praktického bezvládí, v době kdy se teprve bude formovat nová vláda, která má mít právo na svou ekonomickou strategii. Těchto šest pánů a jedna dáma brutálně zasáhlo do práva budoucí vlády a beze sporu ovlivnilo veškeré dění v zemi.

8.11.2013 v 8:20 | Karma: 37,58 | Přečteno: 3102x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Pokrytecký postoj EU a USA k Egyptu nikomu nepomůže

Postoj k situaci v Egyptě odhalil v plné nahotě pokrytectví EU a USA. Nikdo si jistě nepřeje mrtvé civilisty na ulicích egyptských měst, ale vytrhávat tyto nešťastné a tragické momenty z kontextu celkových událostí a snažit se získat vizáž spravedlivého, nezaujatého a lidumilného soudce je nejen pokrytecké, ale i velmi nebezpečné.

29.8.2013 v 7:30 | Karma: 18,48 | Přečteno: 353x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

V Egyptě se dějí pozitivní věci, jen my to nechceme vidět

Už je zase poprask kolem Egypta. Páni diplomaté vydali varování (zjevně inspirováni administrativou USA) a straší turisty. Straší je velmi demokraticky – bez rozdílu, všechny. Nehledí na to, zda se jedná o individuální cestující, nehledě na to, kam směřují a co tam chtějí dělat.

2.7.2013 v 14:50 | Karma: 15,15 | Přečteno: 921x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

V Gaze se 70 procent pomoci z moře ukradlo. Hamásu se „odklánění“ hodí

29. května 2024

Premium Plán amerického prezidenta Joea Bidena nakrmit Gazu pomocí plovoucích přístavů dostal ránu...

Poslední šance dostat dítě na tábor. Co se letos mění a kde ještě hledat místo

29. května 2024

Premium Čarodějnickými hábity, klobouky a nezbytnými hůlkami se děti z Teplic na rozdíl od filmového...

Rusko je agresor, připustil lídr SPD Mach. Chce zrušit Green Deal

29. května 2024

Stanovuje si troufalý cíl zrušit Green Deal, zpochybňuje závazek přijmout euro a připouští, že...

Fackují ho, kopou, ničí mu foťáky. Ale stařičký král paparazzi stále fotí

29. května 2024

Seriál Jedenáctkrát mu zlomili žebra, jednou ho pobodali, sto osmdesátkrát byl v nemocnici. Naposledy...

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...

  • Počet článků 47
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2848x
Cestovatel jsem specializovaný na Afriku, se zaměřením na safari a Latinskou Ameriku, se zaměřením na předkolumbovské kultury, zejména ty peruánské. Tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR, majitel cestovní kanceláře Marco Polo Int. (www.marco-polo.cz) a výrobce nábytku La Casa Nova. (www.lacasanova.cz)