Bojujme proti ISIS! Ovšem za předpokladu zajištění bezpečnosti vlastních občanů!

Francie! Belgie! Turecko! Tunis! Irák! Libanon! Kuvajt!... Tyto země, a bohužel i řadu dalších, spojuje zkušenost s brutálními teroristickými útoky. Teroristickými ataky s podpisem ISIS

Nemilosrdné vraždění nevinných! Strach přeživších! Co na to říká Evropská unie? Co na to říká svět? Musíme se spojit ve společném boji proti Islámskému státu! Jistě, ale pozdě!

To, co se stalo v listopadu v Paříži, co se stalo v dalších městech od samého vzniku tzv. Islámského státu, co se v úterý (22. 3.) událo v Bruselu, je příšerné a nelidské! Bohužel ale reálné. Je tedy ne za pět minut dvanáct, ale pět minut po dvanácté! Musíme zintenzivnit boj proti Islámskému státu jako takovému a jeho teroristickým praktikám. Ruku v ruce s tím musíme ale zajistit bezpečnost našich vlastních lidí, bezpečnost Evropy! Jsem si vědom toho, že se to snadno říká a velmi obtížně realizuje, ale teď už si nemůžeme dovolit vyčkávat. Musíme přijmout veškerá myslitelná bezpečnostní opatření tak, aby se vrátil klid do ulic našich měst. Stovky zasahujících policistů a vojáků bezprostředně po útocích jsou řešením důsledků, snahou o zajištění momentální bezpečnosti a zklidnění emocí vyděšených přeživších a dalších obyvatel. My ale nyní musíme zintenzivnit ochranu nejen jednotlivých zemí EU, ale především hranic Schengenského prostoru, přes které se k nám nadále nesmí dostávat ti, kteří vražděním nevinných ohrožují principy demokracie. Je nutné přimět k větší zodpovědnosti Řecko, které za peníze EU příliš ochranných a bezpečnostních mechanismů zatím nevyužívalo. Nesmíme se nechat vmanipulovat Tureckem do pozice prosebníka, který se na „istanbulském bazaru“ snaží vyjednat již předem nastavené nevýhodné podmínky. Turecko dnes žádá nemalé finance a splnění celé řady dalších podmínek za to, že bude na svém území „řešit“ uprchlickou krizi... Ale kde je záruka, že své podmínky nebude průběžně měnit ve svůj prospěch a při vědomí, že celou EU „tlačí ke zdi“? Je nutné strategicky a systematicky pracovat s hotspoty tak, aby fungovaly jako skutečné síto eliminující uprchlíky podle námi nastavených pravidel. Je nutné uvést do života všechny nástroje vhodné k využití v případě řešení této krize. Jde o skutečnou krizi a jako ke krizi je nutné k celé problematice přistupovat. Komerční podniky a společnosti mají pro případ krize k dispozici krizové manažery a krizové scénáře. EU podobnou krizovou přípravu podcenila a dnes v tomto kontextu „sklízí plody“. A bohužel ji to stojí nejen obrovské sumy peněz, ale především lidské životy! Současná uprchlická krize nemá svou příčinou, rozsahem a následky daleko k válce a této válce musíme zabránit!

Autor: Jan Bartošek | středa 23.3.2016 10:23 | karma článku: 15,25 | přečteno: 463x
  • Další články autora

Jan Bartošek

Slovensko na ro…zcestí

6.4.2024 v 11:18 | Karma: 11,25

Jan Bartošek

Když víte, s kým máte tu čest

21.3.2024 v 8:33 | Karma: 13,53

Jan Bartošek

Ruská volební ztuhlost

17.3.2024 v 14:40 | Karma: 16,03