Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Já nejsem fašista a Fiala není Premiér

V Praze byla 3.9.2022 protivládní demonstrace a já, má rodina i mí přátele jsme na ní byli. Nejsem fašista ani ruský trol ani lůza nebo spodina, přísahám.

Dlouho jsem přemýšlel, zda-li o té demonstraci vůbec něco psát. Demonstrace splnila svůj účel, věnuje se jí ve veřejném prostoru kde kdo. Své postoje sdělují lidé, kteří na ní byli a ve  velkém i ti, kteří buď neměli čas  a nebo odvahu se přijít podívat na vlastní oči. Ale nyní svůj statečný názor mají.

Média a bohužel i pan Premiér se zabývají zejména tím, kdo demonstraci svolal a mají ve věcech jasno, zvláštní. Vždyť o to vlastně vůbec nešlo. Na Václaváku se sešlo zhruba 100.000 jedinečných lidských příběhů a všechny něco spojuje. Rozhodně to není to, kdo akci pořádal. Je to pouze a jen to, jak se těmto a dalším lidem pod vedením naší současné vlády daří. A nejen jim, ale nám všem hůř.

Byl jsem tam a se mnou i mí dospělí i dospívající synové, manželka a kamarád úspěšný architekt. Potkali jsme tam i několik známých. Nikdo z nás nejme lůza ani nic podobného. Narodil jsem se do rodiny, která při bombardování Prahy za německé okupace přišla o všechno. Dědeček byl úspěšný podnikatel, tak ho ještě za odměnu v 50.letech komunisté zavřeli na 6 let do vězení. Když nás v roce 1968 přišla osvobodit vojska Varšavské smlouvy, tedy Sovětského svazu, tedy Rusů, ale i Ukrajinců, Polska , Maďarska, Bulharska, ale opět i Němců,  velká část mé rodiny emigrovala na Západ. Moje maminka, ač premiantka nemohla studovat, nesměli jsme cestovat ani na Východ a neustále nám bylo režimem připomínáno, kam patříme. Tehdy jsme jako rodina lůza byli, systém nám tu nálepku dal. Dnes už si jí ale dát nenechám.

Existenční otázky jako rodina neřešíme a přesto jsme na demonstraci šli. Téma bylo rozhodující. Nežijeme ve vakuu a stav společnosti v našem okolí vnímáme velmi silně. Každý, s kým se bavím, je naštvaný. Na absenci reálných kroků vlády vůči českým lidem, na podceňovaní vážnosti situace, její neustále zlehčování a vymýšlení jen těžko proveditelných řešení. Naše vláda se zkrátka problémy v naší zemi nezabývá. Jsme jí ukradení a demonstrace na Václavském náměstí to jen potvrdila.

Pan Werich a Voskovec zpívali :“ Proč jenom chudák trhan patří do žaláře? Vždyť mezi boháči jsou také potvory! Kdyby nás chudáky lépe znal pan král, snad by nám odpovědi dal. Hej pane král, nebuď líný, vem hadry a di mezi lid , poznáš, co je živořit z dřiny, uvidíš za den tolik špíny, do smrti nebudeš mít klid.“

Náš pan Premiér chodí jen mezi lidi, kteří ho plácají po ramenou. Ti ostatní,  jejich názory a důvody a ani životy ho vůbec nezajímají. Jen proto, že podle něj demonstraci údajně organizovali příslušníci nějaké páté ruské kolony? To je slabý argument. Opovrhuje všemi těmi příběhy lidí, kteří na demonstraci přišli. Nezajímají ho. Nyní to bylo zhruba 1% celého našeho národa, a ti všichni ho nezajímají. Příště to může být 30% nebo víc. S tímto přístupem nakonec zůstane sám, jako král v pohádce Sůl nad zlato.

Premiér, který není ochoten naslouchat lidem, byť odvahu zatím sebralo byť jen 1% z nás. To není Premiér. Lidé přišli na náměstí kvůli jeho špatné vládě a přišlo jich hodně. Nejsou hloupí ani negramotní, jen mají problémy, které on a jeho ministři neřeší a jeho to nezajímá. Proč tedy on nenaslouchá tomu, co mu chtěli říct? Proč se schovává za nesmysly o údajných organizátorech protestu? Proč svými výroky jen staví jedny proti druhým? Svým jednáním jen působí škody a dává tím svaly slabochům, jakými jsou pan Šafr z FORUM24 nebo pan Novotný z Řeporyj popřípadě pan Šimoník z ODS, který nás normální lidi, kteří pouze mají strach, označuje za dobytek a pro naše postoje a názory by nás chtěl rozhánět střelbou….

Kde jsou zákony, kde je právo, kde je spravedlnost? Proč jsou jiní za svá slova zatýkáni Policií a obviňování a tihle pánové mohou beztrestně ve veřejném prostoru naplňovat skutkovou podstatu jednoho trestného činu za druhým? Žijeme v době, kdy za slova hrozí vězení, tak ať hrozí všem. Proč jen jedni smějí říkat cokoliv a ostatní musí mlčet a poslouchat?

Protože se skrývají pod křídly svého Premiéra.  On může, byť kultivovaněji, proč by tedy nemohli i oni a s plnou silou nenávisti, vulgarity a osobní záště.

Pane Fialo, vy si nezasloužíte být naši Premierem, to opravdové zlo jste Vy.

Autor: Janda Jakub | úterý 6.9.2022 12:11 | karma článku: 44,10 | přečteno: 2388x
  • Další články autora

Janda Jakub

Nová reality show - EU volby

Před delší dobou jsem se rozhodl přestat psát blogy. Důvod? Nemají šanci nic změnit. Nicméně dnes udělám výjimku. Zítra začínají volby a jsou důležité.

6.6.2024 v 12:39 | Karma: 16,82 | Přečteno: 294x | Diskuse| Společnost

Janda Jakub

Pane Premiére , to jako vážně ?

Inflace brzdí a hrdinové mají pré. Pan premiér to zařídil, jak on tvrdí a teď už nás čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty a samozřejmě první dovolená v Jugoslávii a barevný televizor, že ano Petře?

16.2.2024 v 14:09 | Karma: 41,41 | Přečteno: 1633x | Diskuse| Společnost

Janda Jakub

Komu tím prospějete pane premiére, komu?

Vláda včera představila soubor opatření, který má přispět k ozdravení státního rozpočtu, tzv. konsolidační balíček. Dobré je, že naše vláda konečně něco dělá.

13.5.2023 v 0:23 | Karma: 46,49 | Přečteno: 7116x | Diskuse| Společnost

Janda Jakub

Solidarita, korektnost…podvod, chceme spravedlnost

Žijeme ve zvláštním světě. Korektnost nahradila suverenita, solidaritu sobectví, jen navenek se všichni přetvařujeme ve snaze nenechat na sobě znát, kým opravdu jsme.

27.4.2023 v 13:43 | Karma: 20,93 | Přečteno: 750x | Diskuse| Společnost

Janda Jakub

Penroseův trojúhelník prezidentské volby

Penroseův trojúhelník nebo také tribar je grafickým znázorněním nemožného geometrického tvaru a přesto existuje. Pro mě je momentálně takovým tribarem i nadcházející prezidentská volba v naší zemi.

29.11.2022 v 12:46 | Karma: 27,54 | Přečteno: 716x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Do Česka míří tropické teploty i silné bouřky. Počasí ovlivní studená fronta

17. června 2024  6:54

Nový týden přinese do Česka tropické teploty. Už v pondělí meteorologové očekávají, že na některých...

Ind zadržený v Česku za plánování vraždy je v americkém vězení

17. června 2024  6:16

Indický občan Nikhil Gupta, který ve Spojených státech čelí obvinění ze spiknutí za účelem spáchání...

Kvůli konci uhlí krize nenastane. Jozef Síkela o jaderném tendru i dalším postupu

17. června 2024

Premium Česko nejspíše do roku 2027 přestane být čistým vývozcem elektřiny, protože jí víc bude...

Charkov jako strategické eso. Už je zřejmé, proč ho Putin tolik chce dobýt

17. června 2024

Premium Ruská armáda nepřestává bombardovat Charkov, čímž ukazuje, že o něj má pořád velký zájem. Vojensky...

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...

  • Počet článků 37
  • Celková karma 16,82
  • Průměrná čtenost 1888x
Jsem cestovatel, pozorovatel života, který nepřestal přemýšlet o běžných každodenních věcech a má chuť o nich psát.

Seznam rubrik