Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Chceme zemi bez Covidu? Zbavme se demonstrantů, šíří nákazu …

Tuto neděli proběhly demonstrace proti covidovým opatřením Vlády a reakce politiků a médií na sebe nenechala čekat. Demonstranti svým nezodpovědným jednáním ohrožují nás všechny, ale opravdu virem? Nebo spíš touhou po svobodě ... 

Demonstrace za svobodu shromažďování , projevu , volného pohybu a jiné svobody a zejména proti jejích ubývání prostřednictvím zásahů vlády se konají již dlouho. 10.1. však proběhla na Staroměstském náměstí první větší, vystoupil na ní i bývalý prezident Václav Klaus. Na rozdíl od té, která byla v Praze tuto neděli a na které házela Policie po lidech dělobuchy, mlátila lidi a zatýkala , byla ta lednová ještě tolerována. Vláda zřejmě nečekala takovou účast a tak na ní ani nebyla patřičně vybavena. Každopádně nyní Ministr vnitra p. Hamáček situaci nepodcenil, své hochy řádně vybavil a to i rozkazy. Oblečeni v naleštěném plechu se policisté vrhli na demonstranty , protože oni nám to tu celé kazí a lidé přeci neumírají v nemocnicích kvůli viru a nesmyslným nařízením současné vlády, ale kvůli téhle sobecké a nezodpovědné sebrance a to přeci jako důvod pro fyzické násilí na normálních lidech jako důvod musí stačit. Až sem je to oficiální verze , ke které se díky silné mediální masáži přiklonilo i velké množství obyčejných lidí. Protože jsme s manželkou na té nedělní , ale i té lednové demonstraci byli a měli jsme možnost vidět, že tam převažuji úplně normální lidé, kteří už jsou jen zoufalí , nedalo mi to a sestavil jsem statistiku vlivu demonstrací na šíření nákazy.

Podotýkám, že jsem při analýze dat čerpal jen z oficiálních vládních a příbuzných zdrojů, nic jsem si nevymyslel a každé číslo , které jsem požil lze dohledat.

Takže na jedné straně máme tvrzení vládních politiků a ne,malé části veřejnosti, že demonstrace, kde lidé nedodržují rozestupy a nepožívají roušky přispívají k rychlému šíření nákazy a na druhé straně máme tvrdá data. Zatím jsem byl schopen vyhodnotit pouze demonstraci z 10.1. na Staroměstském náměstí. Zejména proto, že karanténní lhůta je 14 dní a to od nedělních demonstrací ještě neuplynulo a druhým důvodem je i absence statistických údajů za tento týden.

Statistika nákazy po demonstraci

10.1. se podle oficiálních zdrojů Ministerstva vnitra v Praze sešlo přibližně 3000 lidí, kteří neměli roušky a nedodržovali 2m rozestupy. Byl jsem tam, je to pravda. Podle metodiky užívané pro stanovení počtu lidí na demonstraci se vychází jak v mediích tak pro účely Policie z odhadu 3 lidé na metr čtvereční. Budeme li brát tedy v úvahu , že dvou metrový rozestup je bezpečný, analogicky z toho vyplývá , že do 2m okolo nakaženého se šíří nákaza. Podle výše uvedené metodiky se tedy do 2m kruhu okolo jednoho nakaženého na demonstraci vejde přibližně 38 lidí, kteří jsou v přímém ohrožení nákazy. Roušky nikdo neměl, tudíž berme hypoteticky , že se nakazili. Další otázkou je, kolik nakažených vůbec na takové demonstraci mohlo být ? V den konání demonstrace byl celorepublikový počet pozitivně testovaných 9321 osob. Přepočteme-li jej tedy na 3000 demonstrantů, vychází to na 2,54 nakaženého na celé náměstí. Je to hodně? Není a je . Každý z těchto nakažených měl kolem sebe 38 dalších lidí, kteří se nechránili ani nedodržovali 2m odstup, tudíž se nejspíš také nakazili. Po demonstraci tedy muselo náměstí opustit nejméně 96 infikovaných osob. Podle Světové zdravotnické organizace trvá inkubační doba Covid viru 4-5 dní. Na serveru Lidovky.cz vyšel dne 16.1. článek s vyjádřením hygieniků, že v lednu má každý z nás ve Středočeském kraji zhruba 3 rizikové kontakty za den. Z toho vyplývá, že našich 96 infikovaných lidí z demonstrace hned v pondělí muselo nakazit 288 lidí, v úterý dalších 864 , ve středu 2592, ve čtvrtek 7776 a konečně v pátek, kdy se nákaza v inkubační době projeví 23.328 osob.

Vývoj nákazy po demonstraci

Takže ano, účastnit se demonstrací nebo jiných hromadných setkání a bez ochrany a rozestupů je skutečně zničující a vrcholně nezodpovědné. Ale co na to statistika. Opravdu nám čísla 4-5 dní po demonstraci zásadně stoupla ? Nestoupla a nestoupla ani ve 14 denní lhůtě od demonstrace. A to ani v Praze ani v celé České republice .  Čísla naopak od 10.1. po dobu následujících 14 dní soustavně klesala. Jediná závislost , kterou statistika prokázala je na počtu provedených testů. Čím víc testujeme , tím víc nám čísla rostou a tím věší a i ve světě. Nicméně při demonstraci 10.1. nedošlo k nárůstu nákazy, ač jsou za ni lidé demonstrující za návrat ke svobodě trestání a věřím, že ani po demonstracích tuto neděli k žádnému zhoršení nedojde. Lidé jsou jen soustavně manipulování , poštváváni proti sobě , někteří umlčování a ti se správným postojem akcentování a to jen proto , aby se nám náš svobodný svět už nikdy nevrátil.

A demonstranti ? Ano ti plošně škodí,ale ne ostatním lidem, ale jen vládě,  protože jen díky nim nelze tuto změnu udělat rychle a hladce. Oni totiž šíří svobodu a ne Covid.

Autor: Janda Jakub | čtvrtek 11.3.2021 13:28 | karma článku: 25,76 | přečteno: 793x
  • Další články autora

Janda Jakub

Nová reality show - EU volby

Před delší dobou jsem se rozhodl přestat psát blogy. Důvod? Nemají šanci nic změnit. Nicméně dnes udělám výjimku. Zítra začínají volby a jsou důležité.

6.6.2024 v 12:39 | Karma: 16,81 | Přečteno: 292x | Diskuse| Společnost

Janda Jakub

Pane Premiére , to jako vážně ?

Inflace brzdí a hrdinové mají pré. Pan premiér to zařídil, jak on tvrdí a teď už nás čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty a samozřejmě první dovolená v Jugoslávii a barevný televizor, že ano Petře?

16.2.2024 v 14:09 | Karma: 41,41 | Přečteno: 1633x | Diskuse| Společnost

Janda Jakub

Komu tím prospějete pane premiére, komu?

Vláda včera představila soubor opatření, který má přispět k ozdravení státního rozpočtu, tzv. konsolidační balíček. Dobré je, že naše vláda konečně něco dělá.

13.5.2023 v 0:23 | Karma: 46,49 | Přečteno: 7116x | Diskuse| Společnost

Janda Jakub

Solidarita, korektnost…podvod, chceme spravedlnost

Žijeme ve zvláštním světě. Korektnost nahradila suverenita, solidaritu sobectví, jen navenek se všichni přetvařujeme ve snaze nenechat na sobě znát, kým opravdu jsme.

27.4.2023 v 13:43 | Karma: 20,93 | Přečteno: 750x | Diskuse| Společnost

Janda Jakub

Penroseův trojúhelník prezidentské volby

Penroseův trojúhelník nebo také tribar je grafickým znázorněním nemožného geometrického tvaru a přesto existuje. Pro mě je momentálně takovým tribarem i nadcházející prezidentská volba v naší zemi.

29.11.2022 v 12:46 | Karma: 27,54 | Přečteno: 716x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Slovenská prezidentka Čaputová se loučí s úřadem, pronese poslední projev

14. června 2024  15:30

Přímý přenos Zuzana Čaputová přednese svůj poslední projev coby slovenská prezidentka. V sobotu v poledne už...

Hasiči míří k požáru do Hořovic, zřejmě tam explodoval sklad pyrotechniky

14. června 2024  15:28

Hasiči jedou k rozsáhlému požáru v Hořovicích na Berounsku. Podle prvotních informací měl...

Němci pátrají po muži podezřelém z vraždy devítileté dívky. Stopa vede do Česka

14. června 2024  15:11,  aktualizováno  15:21

Německá policie v několika evropských zemích včetně Česka pátrá po Moldavanovi, který je podezřelý...

Poražení ještě před zápasem. Pět Skotů se zranilo, jeli po opačné straně

14. června 2024  15:19

Šest lidí se zranilo, z toho dva vážně, při nehodě skotských fanoušků cestou do Mnichova na večerní...

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...

  • Počet článků 37
  • Celková karma 16,81
  • Průměrná čtenost 1888x
Jsem cestovatel, pozorovatel života, který nepřestal přemýšlet o běžných každodenních věcech a má chuť o nich psát.

Seznam rubrik