Mantinely aneb hořkosladké zápisky manažerky nadnárodního giganta
Obálka knihy MantinelyJitka Gotterová
Mantinely jsou příběhem ženy, která pracuje pro velkoobchodní nadnárodní společnost a glosuje neutěšený stav poměrů v manažerském prostředí, kde průměrnost má přednost nad schopnostmi, intriky a faleš před charakterem a ctí, pokrytectví je ctností a alibismus se považovuje za diplomacii.
Dá se to nějakou dobu vydržet, ne ale dlouho. I hrdinka knihy po třech letech zlomená, vyčerpaná a vyhořelá z marných bitev rezignuje a z firmy odchází.
Vyhrajte knihu Jitky Gotterové Mantinely v soutěži na iDNES.cz.
Na otázky můžete odpovídat tady.
Poučení? "Jak v práci, tak v osobním životě je důležité mít na paměti, že kdokoli si k nám dovolí jen to, co mu my sami dovolíme," říká autorka knihy Jitka Gotterová, která bloguje od roku 2008 a její doménou jsou články o životě kolem sebe. V knize - její už čtvrté - říká, že pokud my sami zavčasu nevymezíme určité mantinely v pracovních vztazích stejně jako způsoby chování, dopadneme bledě.
"Když hranice a limity pro kulturní způsoby chování, za něž už nejsme ochotni kohokoli pustit, pustíme z ruky a dovolíme, aby o našem životě rozhodovali druzí, nemůžeme se potom divit, že nežijeme život podle svých představ," dodává Gotterová. V každém vztahu je potřeba projevovat respekt a úctu, též respekt a úctu vyžadovat. Mrchy a despoty vyrábějí ti, kteří toho druhého nedokážou obeznámit s hodnotou sebe samého.
Ukázku z knihy si přečtěte zde.
Knihu vydalo nakladatelství Nová Forma s.r.o.
Mediální spolupráce Blog iDNES.cz
-red-
Blog Info
Blogeři k volbám: Ať se Babiš předvede!
Volby skončily, přichází povolební matematika. Co si blogeři iDNES.cz myslí o výsledcích hlasování a o tom, co bude následovat?
Blog Info
Fotovideoblog: Jak se předaly ceny Bloger roku 2024
Letošní tradiční sraz blogerů byl jubilejní, blogy totiž slaví dospělost. Proto se ceny Bloger roku předávaly v unikátních prostorech pražské Werichovy vily. Nemohli jste dorazit? O nic nepřijdete, vše jsme zaznamenali!
Blog Info
Anketa u konce. Blogerkou roku Danka Štoflová, blogerem Vladimír T. Gottwald!
Naše tradiční soutěž tentokrát neměla favorita, a tak jsme sami netrpělivě čekali, kdo letos vyhraje nejen anketu samotnou, ale také ceny od našeho partnera – nakladatelství Argo. Uspěl i váš oblíbenec?
Blog Info
Pozvánka: vyhlášení Blogera roku 2024
Vážené blogerky, vážení blogeři, i v tomto roce bychom vás rádi pozvali na každoroční vyhlašovací večírek.
Blog Info
Je tu finále Blogera roku 2024. Podpořte své favority v anketě a vyhrajte!
Nominační fáze ankety skončila a vy – čtenářky a čtenáři blogu iDNES.cz – jste rozhodli o tom, kdo se letos může ucházet o vítězství v tradiční anketě portálu iDNES.cz. Ceny od partnera, nakladatelství Argo, můžete získat i vy!
| Další články autora |
Na dva kusy rozříznutá legendární Radlická lávka leží v poli. V muzeu bude nejdříve v roce 2028
Byla jednou z posledních staveb svého druhu v Česku. Nýtovaná stavba, která se pnula nad...
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Netradiční dobrodružná hřiště dobývají Prahu. Najdete je na Vypichu, Solidaritě i Žižkově
Po úspěšných pilotních projektech Na Kocínce a Pod Juliskou se koncept adventure playground poprvé...
StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě
Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...
Rybář ulovil na Velikonoční pondělí kapra, který měl přes 20 kg. Souboj trval dlouhé minuty
Velikonoční pondělí přineslo rybářovi životní úlovek. Na tajném místě ve východních Čechách zdolal...
Tvář Livigna se změnila. V městečku krav, obchodů a levného alkoholu se můžete cítit jako olympionik
Severoitalské město Livigno není po Zimní olympijských hrách přestavěné k nepoznání. Drobné změny v...
Praha 13 Stodůlky
V sobotu po obědě si přiletěl pár volavek zkontrolovat, jestli se už napouští Stodůlecký rybník.

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...
- Počet článků 773
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 7411x
Průměrný počet aktivních příjemců služby v EU podle čl. 24 odst. 2 nařízení 2022/2065/EU za období 1.1.2025 až 30.6.2025 činí 1942019.
Jednotné kontaktní místo pro zprostředkovatelské služby
Poučení o zpracování osobních údajů
Seznam rubrik
- Rozhovory
- Ankety
- Fotomatiné
- Interesantnosti
- O blogu
- Úspěchy blogerů iDNES.cz
- Letní povídka pro Víkend 2013
- Svět knihy Praha 2013
- Letní povídka pro Víkend 2015
- Setkání blogerů
- Soutěže na blogu
- O čem také blogeři psali
- Svět knihy Praha 2014
- Letní povídka pro Víkend 2014
- Oznámení redakce
- Milníky
- Nebe nad Evropou
- Upoutávka
- Duel
- Různé
- Na Lavičce



















