To jsem se ale lekl

Kliknu na blog iDnes a v pravém sloupci chybí v žebříčku Šichtařová. Kliknu rychle na Hyde park, ani tam po ní vidu slechu. Snad ji redakce nezakázala. Jdu ji vyhledat mezi blogery…

Uffff!! To jsem si oddechl. Šichtařová je na svém místě. Ani karmu, ani čtenost jí nikdo neupravil, takže nejde o nějakou karanténu ve vyšetřování prohřešku. Androidka logicky nemůže zhřešit. Naštěstí se ukazuje, že blogerka Šichtařová jenom geniálně taktizuje. Stáhne svůj blog z oběhu, aby se nám stýskalo. Vzdá se maximálního PíáR ve zdejším seznamu čtenosti i karmovosti a zřejmě ji to motivuje ke stále ohromujícnějším výsledkům. Její čtenost oprávněně stoupá a bestsellerovitost vzrůstá do nebes.

Udělal jsem výjimečně tu chybu, neboť podle mých čtenářů, já nikdy nechybuji, a přečetl jsem si její poslední blog, kde odpovídá zřejmě svým dětem, které jí půvabně vykají. Tak vypadá skutečná androidní rodinná pohoda a respekt dítěte k rodičovství. Takové děti nebudou jistě nikdy stávkovat.

Její persvazivní styl mě málem přesvědčil, že právo na stávku je totální zhovadilost, která nikdy nikomu nepomohla. Stávka nakonec rozvrátila před 30 lety jednu ohromně demokratickou a lidskou společnost světově unikátního významu. Většina si již konečně uvědomila, že jsme se tenkrát měli lépe. Tak měli. Kdo jiný by to měl bezpečně a logicky vědět než většina? Snad se z nás stane brzy androidní stát, kde se stávka prostě nesmí a nemůže stát. Nebo si s námi nebudou hrát.

Dále píše naše guruyně, že stávkové hnutí nikdy nic nezlepšilo. Prostě všechny pravicově rozumné vlády světa po dobu své vlády zakážou stávkování. V dokonalém systému, jako byl finanční režim finančního poloboha Kalouska, nejlepšího ministra financí předkrizové éry po prasku americké realitní bubliny, se tenkrát na stávku zcela liberálně jen podala žaloba. Nikdo nestřílel do proletářů.

Takový třeba androidní ministr financí by měl obrovskou výhodu. Mohl by bez obav chodit bez ochranky na veřejnosti. Vzhledem k tomu, že by neměl žádné city nebo pocity, snesl by i sem tam plivanec, ale stále by si vedl svou písničku šetřivou. Po jeho neoddiskutovatelně logicky dokonalé práci bychom měli dost rezerv na libovolnou krizi. Je úplně jedno, jak by byla velká či válčivá. Prostě by bylo dokonale ušetřeno a v budoucnu by nás již nepotkalo žádné finanční škrtání. Pamatuji si, jak jsme si po té velké stávce před 30 lety utáhli na chvilku opasky, ale už za deset let jsme dohnali Rakousko a další srovnatelné země západní Evropy, jak bylo slíbeno. Anebo ne?

Tak, tak. Ba, ba. Žádná stávka nevynesla nikdy stávkujícím žádný sociální zisk. Platy zvyšují vlády rozumně a dobrovolně, když už není zbytí, naprosto včas. Skutečnému pracujícímu nic neschází. Sice mě napadly různé námitky, ale protože si to nechci u vrchnosti rozházet, uvedu jich jen logickou menšinu. Pokud podle většiny zdejších blogerů podnikatelů učitelé nic neprodukují, ale jenom tyjí, až příliš dobře si žijí, z peněz jen podnikatelů, ostatní daně jdou přece na něco jiného, jak potom mohou být jakkoliv hodnoceni, když podle ekonomické androidky žádné hodnoty společenské důstojnosti neexistují? Jistě mi to naše nejoblíbenější guruyně vysvětlí, tak jako svým dětem.

Možná je problém, že jsem si ještě její postelový bestseller o androidním ekonomickém uvažování nekoupil a nepřečetl. Jistě bych měl již mnoho odpovědí na svoje všetečné, nesmyslné, neoblíbené a nelogické otázky. Seřadím si je podle naléhavosti:

  1. Které země na základě rozpočtového šetření se zcela vyhnuly jakýmkoliv problémům spojeným s celosvětovou ekonomickou krizí?
  2. Které země úspěšně pomohly v migrantsky podezřelých zemích tak, že zcela zamezily migraci do své země?
  3. Může být dělící zeď mezi zeměmi (USA-Mexiko) považována za pomoc tam u nich?
  4. Jak dosáhly všechny vyspělé země sociálních výhod pro pracující bez jediné stávky? Na západě jistě nikdy žádná stávka, která by něco ovlivnila, nebyla. Tak jak to dokázali?
  5. Odbory jsou jen na východě a v komunistických zemích? USA žádné takové instituce nemají a nejsou ani žádné pověstné lobbystické skupiny na americkém středozápadě, které z pozice důlních mas podpořily vítězství Trumpa v prezidentských volbách? Jsou všechny odbory vždycky a jenom škodlivé?
  6. Sociální instituce v kapitalismu popírají fundamenty kapitalismu? Žádný podnikatel nezneužívá své názory k výkladu míry až k otrockému pracovnímu nasazení? Proč se v období vlády pravice nevracejí do práce děti a ženy opět nevyvážejí hlušinu z ručně obsluhovaných dolů? (Tak to fungovalo dokonce i v Evropě! Nejen v latinské Americe.)
  7. Není za vším tím marasmem přeceňování rovnosti, která se tváří, že svět je nějak ještě jinak než finančně výkonově strukturovaný? Žádná strukturovanost neexistuje, existuje jen pořádek naprogramovaný podnikatelem zadavatelem.

 

Prostě se máte na co těšit. Tu knihu naší guruyně si prostě koupím a podělím se s vámi o své plaché náhledy na velké best sellerovité myšlenky, jež logicky obsahuje. Jsem připraven se všemu moudrému v ní přizpůsobit. Rozhodně bych nerad byl považován za nějakého nepřizpůsobivého obhájce zrádných stávkařů, kteří, i když nic neprodukují, ohrožují základy stability naší ekonomiky. Podobně to cítil někdejší předlistopadový a listopadový premiér Adamec. Hrozil se stávky, co asi strašného provede naší zemi. No nepodařilo se mu jí zabránit. Podle dokumentárního záznamu z jednání Disidenti versus Adamec, se tam jistý ekonom VK vyjádřil: „no, ono to nebude tak závažné“. To byla panečku rada, jediná rada budoucího předposledního prezidenta (raději nejmenovat!). Jinou zmínku o intervenci jen tehdy málo známého VK v tehdejší dokumentaci nenajdete. Ale jaká je v tom podivná síla i dnes, že?

 

Autor: Zdenek Horner | pátek 15.11.2019 1:17 | karma článku: 10,77 | přečteno: 558x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Válka je zločin

1.5.2024 v 14:35 | Karma: 29,99

Zdenek Horner

K té vší válečné vřavě

27.4.2024 v 3:23 | Karma: 30,13