Už přicházejí...
„...velikost armády nebyla dostačující k tomu, aby dokázala zabezpečit hranice říše. Státní správa se ocitla v rozkladu, současně ekonomika impéria byla rozvrácena příliš vysokými daněmi, které zbavovaly obyvatelstvo loajality k římskému státu.“ (Zánik antického impéria, Wikipedie)
Že vám to trochu něco připomíná?
Imigrace vždy byla, je a bude. A dokud nepřesáhne určitou mez, zdravé společnosti ani neublíží. Dokonce ji obohatí. Společnost vstřebá ty, kdo jsou schopni se přizpůsobit jejím pravidlům, a využije jejich potenciál. Imigrantem byl matematik Johannes Kepler, z Itálie do Španělska přišel Kryštof Kolumbus, z Čech do USA režisér Miloš Forman... Všichni ve své nové vlasti něco dokázali.
Vetřelci ale nepřicházejí pracovat... Zdravá společnost je proto odmítne, nemocná jim ovšem podlehne. Nedokáže je donutit dodržovat smysluplná pravidla – ona je často ani nemá. A když se sama takto dobrovolně rozkládá, supi, kteří se na ni vrhnou, proces jen urychlí.
Evropská, byrokraticky svázaná ekonomika ve srovnání se světem téměř neroste a počet obyvatelstva klesá. Podpora rozpadu rodiny a státní důchody prakticky vymýtily přirozenou mezigenerační soudržnost. Děti už nejsou pojistkou na stáří, ale překážkou v užívání si života. Takže se jich rodí čím dál méně a postupně vymíráme. Novodobým nájezdníkům pak stačí vlastně jediné: přijít a množit se.
„Říše se tedy nakonec hroutí jejich úderem zvenčí, ale fakticky podléhá jen v důsledku toho, že už se rozpadla zevnitř.“ (Pád Západořímské říše, Wikipedie)
Nestačí tedy jen se bránit vetřelcům a při tom pokračovat ve vlastním útlumu. Změnu máme ve svých rukou. Zatím.
Aleš Hodina
Otec na útěku nastavuje zrcadlo justici

Do knihkupectví přichází kniha Tomáše Jadlovského nazvaná výstižně Otec na útěku. Nakladatelství Klika tak pokračuje ve svém dlouhodobém tématu rozvedených otců a jejich práva být s vlastním dítětem.
Aleš Hodina
Historii vytváříme právě teď

Ukázka z budoucí učebnice dějepisu pro druhý stupeň základních škol: Dějiny České republiky, rok 2021
Aleš Hodina
Projev, který nesměl zaznít

Dnes odpoledne jsem měl na poklidném shromáždění na Staroměstském náměstí přednést projev. Úřady však demonstraci hned na jejím začátku zakázaly, byl jsem i svědkem policejní brutality a zvůle. Projev tedy zveřejňuji aspoň takto:
Aleš Hodina
Vnitrostátní únosy dětí

Pozdrav účastníkům dnes odpoledne pořádaného Pochodu za ukradené děti (za dodržování lidských práv rodičů i dětí):
Aleš Hodina
Vláda by pod záminkou ochrany občanů neměla likvidovat lidské svobody

Proslov, který jsem dnes, 6. prosince 2020, přednesl na Mikulášské demonstraci proti vládním nařízením:
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky
Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
Španělsko a Portugalsko paralyzoval masivní výpadek proudu
Celé pevninské Španělsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu, zastavilo se metro v...
Tragická srážka osobního auta a dodávky. Zemřeli dva lidé, další dva se zranili
Při vážné dopravní nehodě na Žďársku v pondělí odpoledne zemřeli dva lidé, další dva se zranili....
VIDEO: Cizinec ujížděl policii v kradeném autě, zastavil ho až zátaras z kamionu
V kradeném audi ujížděl pětadvacetiletý cizinec policistům z Liberecka. Po několikakilometrové...
Za zřícení budovy v centru Prahy dostal inženýr podmínku a zaplatí miliony
Soud uložil inženýru Jiřímu Hourovi dvouletý podmíněný trest za zřícení rekonstruované budovy v...
- Počet článků 179
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 7428x
Seznam rubrik
Oblíbené stránky
- OSPOD
- Výživné
- Tátové
- Střídavá výchova
- Rodič
- Nečas otcovství
- Domácí násilí
- Aleš Hodina
- Jeden domov
- Dětská revoluce: CHYBÍ MI TÁTA!
- Krajský soud v Plzni
- Hana Matějková
- Ústavní soud
- Kynšperk
- Podbořany
- Hodina změny
- Prodej půdy