Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Za prodlužování důchodového věku mohou propagátoři zdravého životního stylu

Normální člověk se uvědoměle zhuntuje a včas zemře. Zdravě žijící magoři tu pak straší dlouho a odčerpávají prostředky z důchodového systému. No je to normální?

Podívejme se na statistiky. U nás se mezi lety 1960 až 1990 průměrná délka života téměř neměnila a pohybovala se někde kolem 70-71 let. Po roce 1990 se začala zvyšovat. Statistiku najdete například zde. To se to komoušům snadno držel věk odchodu do důchodu na 60 letech pro muže a ještě méně pro ženy. Po pádu bolševika došlo ke zlepšení a průměrná délka života včetně věku dožití začala narůstat. Prostě začaly být dostupnější i kvalitní potraviny po celý rok, kromě jiného. Kdo z vás byl například vegetariánem za komoušů? To bylo téměř nemožné. Dnes? Bez problémů. Nyní je mnohem jednodušší žít zdravým životním stylem než za komoušů.

Na xichtoknize mě začaly přepadávat videa jedné organizace, která se zabývá zdravým životním stylem. Nechci je jmenovat, dělal bych jim tím reklamu. Ve videích vystupují dva mladí svalouši, dle svých slov mají potřebné vzdělání k tomu, aby mohli předkládat příslušné rozumy. Jo, jejich povídání má hlavu a patu, budu jim to tedy věřit.

Co mě však dostalo, bylo jejich povídání o škodlivosti alkoholu. Tedy ne že bych jejich povídání o škodlivosti jakkoliv zpochybňoval. Zarazilo mě hlavně to, když začali mluvit o dlouhověkosti. A tak to prrrr! Když vidím dlouhověké lidi, jak na tom jsou, rovnou říkám – nemám zájem. Asi žili zdravým životním stylem, že se dožili až takové politováníhodné zchátralosti.

Dohledal jsem si tedy, jaká je statistická naděje na dožití ve zdraví. Například zde. Z povídání mi není zcela jasné, jakým způsobem se měří doba života ve zdraví. Je tam zmínka o době, kdy mě neomezují nemoci. Subjektivně, to, co chci dělat, dělat mohu bez nějakých omezení. Tedy třeba vařit si pivo a chodit do hospody. Samozřejmě pěšky, aspoň něco málo musím dělat pro to, abych se ve zdraví (sic!) dožil co nejdéle. A zpívat. No a také mohu směle pracovat, byť už třeba osm hodin v plném nasazení nevydržím. Je to omezení nebo ne? Problém jsem vyřešil kratší pracovní dobou, takže subjektivně se cítím v pohodě. A hodlám aspoň částečně pracovat jak dlouho budu moct (respektive dokud mi to zdraví dovolí), protože coby OSVČ budu mít státní důchod dost mizerný.

Co potom? No to se mi právě už vůbec nelíbí. Pak zatížím náš hroutící se důchodový systém naplno. A budu v hajzlu, protože v té době se nahrnou do důchodu Husákovo děti. Je tedy nejvyšší čas přemýšlet o tom, jakým způsobem se z té doby vyzout. Jak? No přece žít nezdravým životním stylem, hodně chlastat, aby mě alkohol zničil tak, že to se mnou jednoho dne pěkně sekne a všichni kolem budou mít konečně klid. 😁

Nebojme se tedy prohlásit zdravý životní styl za nepřítele č. 1. Možná snad i třídního nepřítele – pro komouše určitě třídním nepřítelem byl, protože důchodci pro ně byli zátěží. Výše je odkaz dokládající, že přibližně třicet let se za jejich vlády neprodlužovala průměrná délka života. Dědeček a babička, ujídají z chlebíčka (komouši v 50. letech 20. století). Dlouhověký člověk vyčerpává důchodový systém a dokud nezačne populace cílevědomě huntovat své zdraví, žádné populistické sliby politiků typu „zdroje jsou, nebo se někde najdou“ to nezachrání. Tak co, jdeme na pivo? A klidně ho proložme i nějakým tím rumíčkem, ať s námi příroda (a důchodový systém) nemá pak tolik práce.

Autor: Zbyšek Hlinka | neděle 16.6.2024 17:44 | karma článku: 18,77 | přečteno: 385x
  • Další články autora

Zbyšek Hlinka

Důchodci, i vám Babiš lže

To je řečí, jak se za vás bije, jak jste se měli za jeho vlády dobře a tak dále. Pojďme se tedy podívat na čísla, jak jste se měli ve skutečnosti za jeho vlády. Není nad tvrdá data. Ta odhalí všechny lži.

7.5.2024 v 22:18 | Karma: 22,35 | Přečteno: 825x | Diskuse | Společnost

Zbyšek Hlinka

Babiš si dělá ze svých voličů legraci

Nebo spíš jeho marketingový tým, který má na starosti sociální sítě. Ale předpokládám, že Babiš ke zveřejňování postů na sociálních sítích dává souhlas a že prohlédne aspoň fotky, když už může třeba mít problém s ...

26.2.2024 v 17:58 | Karma: 26,95 | Přečteno: 811x | Diskuse | Společnost

Zbyšek Hlinka

Izrael prý kosí velení Hamásu. Opravdu?

V jednom článku na iDnes je vypsán celkem dlouhý seznam jmen klíčových lidí Hamásu, které se Izraelcům podařilo zabít a pár dalších jmen, které jsou na seznamu. Mám však určité pochybnosti...

19.10.2023 v 21:37 | Karma: 24,07 | Přečteno: 706x | Diskuse | Společnost

Zbyšek Hlinka

Bohemian Rhapsody – aneb česká tragédie

Původní text je poněkud ponurý. Řekl jsem si tedy, že bych mohl zkusit přepsat text do češtiny na nějaké veselejší téma. Například jako parodii na naše úřady...

17.9.2023 v 15:34 | Karma: 11,54 | Přečteno: 694x | Diskuse | Poezie a próza

Zbyšek Hlinka

Pochod hrdosti plešounů

Hádejte, proč mám na fotce klobouk? Kdo si tipnul, že jsem jedním z nich, pak vyhrál! Sice v soutěži, ve které je jedinou odměnou pocit vlastního uspokojení, ale to vám musí stačit, holoto jedna!

17.8.2023 v 21:38 | Karma: 19,69 | Přečteno: 375x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Na Trumpově mítinku se střílelo, exprezident má zraněné ucho, střelec zemřel

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  7:26

Na sobotním předvolebním mítinku republikánského kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa...

Král David válčí proti Hamásu. Rozbitou izraelskou společnost spojuje hrdina z Gazy

14. července 2024

Premium Od zvláštního zpravodaje MF DNES v Izraeli Jen málo izraelských vojáků dokázalo na útok ze 7. října 2023 správně a rychle zareagovat. V...

Nejdřív vznikne mrak, pak ohnivá koule. Armáda si na testy pořídila novou zbraň

14. července 2024

Premium K českým vojákům míří nová zbraň. Rozhodli se otestovat termobarické granáty. Mají výrazně vyšší...

Rozjívená dvojčata rozbila šeď komunismu. Po letech jsme je vyfotili znovu

14. července 2024

Seriál Byla jako šídlo. Dagmar Hochová byla temperamentní dynamo a její fotky se zcela vymykaly dobové...

  • Počet článků 473
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2073x
Čacký junák s pohledem upřeným do dáli