Pan Bartoš nemá čas na lítost, ale ani na matematiku

Předseda Pirátské strany byl, je a bude vždy zajímavým člověkem. Tedy nemusí být pořád předsedou, ale bude vždy zajímavý. Stačí ho poslouchat.

Četl jsem rozhovor s ním, který vyšel dnes na konkurenčních stránkách, a nestačil jsem se divit. Nejen, že jsem se dozvěděl, že pan Bartoš nemá jako správný chladnokrevný vůdce čas se litovat za ztrátu poslanců ve Sněmovně (to se dělá pokaždé až po válce), ale nemá čas ani na matematiku.

Nedávno jsem napsal článek, kde jsem pana Bartoše vylíčil jako drsného chlápka se západu, s ještě drsnějšími metodami vyjednávání rovné desperátu, který chce z ukořistěného zlatého pokladu ne větší část, ale přímo všechno. Čtenáři se mu smáli, myslím článku – někteří pak i mně, ale to nějak patří k téhle zábavě, jakou psaní přináší.

Co vypadalo jako humor, tedy se to ještě tenkrát za humor považovalo, dostává díky rozhovoru s lídrem pirátské strany kontury reality, čímž se já stávám z humoristy prorokem a správným odhadcem věcí budoucích.

(Těším se na diskuzní příspěvky.)

Dělal jsem si legraci, že se místa Piráty nebudou v první řadě obsazovat, nýbrž nejprve vytvářet, a už je to tady. Pana předsedy se ptali, zdali takové vytváření (chce jednoho místopředsedu Sněmovny navíc, aby ho měli) není pravým opakem šetření, ale pan Bartoš ví, co na lidi zatím platí (za nějakou dobu už nebude), a tak svedl celou záležitost na ANO a v otázce zastoupení použil pojem "poměrné zastoupení" a vlastně řekl voličům, že oni si aspoň jeden tenhle post zaslouží, když ANO bude mít dva.

Tím si pan Bartoš trochu naběhl, protože logicky nastoupila otázka, kolik jich bude mít na postech místopředsedy strana SPD, když má tuším že dvacet zvolených poslanců?

Pan Bartoš odpověděl, že jde stále o poměrné zastoupení, čímž asi myslel odpověď, jak Okamura utře, protože ho tam nechce.

Poměry tedy panu předsedovi moc nejdou a spíš myslel poměrné zastoupení k jeho vůli, a hlavně ke smlouvě, jakou se Starosty podepsal.

Stejně si říkám, že musel něco vědět, jinak by takovou smlouvu nepodepisoval. Co je to vůbec za strany, které si pojistí vítězství, i když by prohráli? Napadá mě jediný slovo – vyčuraný.

Je zvláštní, jak někteří poslanci, případně předsedové doufají, že když dávají rozhovor, tak ho lidi jenom přelítnou – nebo jiná možnost, a to že jsou lidi blbí a prostě si neuvědomí, že pan předseda kecá.

Pan Bartoš si zahrává. Čím kdo zachází, tím také schází. Aby se brzy neříkalo, že pan Bartoš lže stejně jako pan Babiš, a co hůř, aby se jednou neříkalo, že lže ještě víc, jelikož chce moci taky hodně.

Neměl bych to snad ani psát. Od posledně se moc mých psaní plní a nerad bych byl za proroka znovu.

Nehledě co pak, když se to pak doopravdy stane.

Právě že nic. Jako teď.

Autor: Pavel Hewlit | sobota 30.10.2021 17:09 | karma článku: 47,50 | přečteno: 15795x

Další články autora

Pavel Hewlit

Prý mám napsat Putinovi – tak jo, tady to je

Tohle není můj nápad, ale jednoho z diskutérů. On to sice myslel jako vtip, ale i v tom zlomyslném návrhu na moji osobu je kousek pravdy. Nikdo spolu nemluví. Nepíšeme, co bychom chtěli druhému říct.

16.11.2022 v 22:36 | Karma: 33,16 | Přečteno: 2028x | Diskuse | Ostatní

Pavel Hewlit

Ta válka muší bejt, to Vám poudám

Na rovinu – nejsem zrovna nadšený z toho, co se ve světě děje, a hlavně z toho, co se může ještě dít na základě jedné jediné zprávy o vystřelené raketě.

16.11.2022 v 16:19 | Karma: 36,43 | Přečteno: 949x | Diskuse | Ostatní

Pavel Hewlit

Příběhy o žití upravené smrtí aneb Modlitba góje v synagoze

Knihy jsou různé, a to je něco, co netřeba žádnému ze čtenářů připomínat, a ten, kdo nikdy nečetl, ten tomu neuvěří, dokud si dvě tři nepřečte.

9.11.2022 v 14:45 | Karma: 26,30 | Přečteno: 499x | Diskuse | Kultura

Pavel Hewlit

Tak už jsme ve válce, ale já přesto musím řídit tramvaj

Zachovejte paniku, stejně všechno špatně dopadne – ale ještě to není tak špatné, jak titulek tohoto příspěvku hovoří. Válka není a já řídím.

5.11.2022 v 1:22 | Karma: 44,98 | Přečteno: 6727x | Diskuse | Ostatní

Pavel Hewlit

Půl kila války pro každého, stačí se postavit do fronty

Války jsou smutné, války jsou na prd, války berou matkám děti, války berou všechno, ale je na nich zajímavé, jak se vyvíjejí tam, kde nejsou.

3.11.2022 v 8:34 | Karma: 43,75 | Přečteno: 3677x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu

Tramvaje ForCity Smart Bonn pro SWB jsou moderní obousměrné tříčlánkové a 100%...
4. března 2026  6:47

Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...

Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech

Zaniklé schody v Krčáku
3. března 2026

V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...

Pražské ulice jsou zajímavý retroautosalon. Havlův Golf, sovětská Lada, německé Scorpio a další

Fantomasovský Citroën jsem náhodou objevil v jedné z podzemních garáží.
8. března 2026

Když pojmete procházku po městě jako výlet za automobilovými veterány, určitě neprohloupíte....

Přehled výluk 2026: DPP ohlásil 4 omezení v metru, na povrchu je oprav ještě víc

Na trase metra C mezi Kačerovem a Pražského povstání se v těchto dnech mění...
6. března 2026  18:42

Pražský dopravní podnik zveřejnil přehled plánovaných realizací nových staveb, oprav a...

Podzemí Staroměstské radnice čeká rekonstrukce. Vznikne nová expozice Strážci Prahy

Sklepení Staroměstské radnice
3. března 2026

Praha chystá revoluci v podzemí. Prague City Tourism připravuje ve sklepeních Staroměstská radnice...

V Otrokovicích vzplál sklad plastů. Hasiči evakuovali desítky lidí z areálu i okolí

V průmyslovém areálu v Otrokovicích hoří materiál pod zastřešeným prostorem....
10. března 2026  11:12,  aktualizováno  13:19

Požár v průmyslovém areálu firmy Toma v Otrokovicích hasiči krátce před 13. hodinou lokalizovali....

Oceňovaná mluvčí končí po 7 letech. Jana Poštová povede srdce záchranky

Jana Poštová
10. března 2026  13:18

Po více než sedmi letech v roli tiskové mluvčí nastal pro Janu Poštovou čas posunout se dál....

Tábor chce letos začít s úpravou prostoru před nádražím a Husova parku

ilustrační snímek
10. března 2026  11:45,  aktualizováno  11:45

Tábor chce letos začít s úpravou prostoru před vlakovým a autobusovým nádražím a přilehlého Husova...

Jablonec nad Nisou chystá další etapu volnočasového areálu, přibude skatepark

ilustrační snímek
10. března 2026  11:37,  aktualizováno  11:37

Jablonec nad Nisou chystá další etapu výstavby volnočasového areálu. Ve svahu pod městským bazénem...

  • Počet článků 938
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1423x
Třeba nabídnout příběh. Myšlenku. Pobavit, rozplakat, donutit, abyste se podívali na místa v sobě, která se báli navštívit. Třeba.

Případné dotazy na fejetonhewlit@seznam.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.