Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Oko za oko, zub za zub až do zničení světa

Odsuzuji zvěrstva, která páchali islamisté na bezbranných dětech, seniorech, těhotných ženách a vůbec lidech ve vesnicích v sousedství pásma Gazy. Svou plošnou nenávistí se tito vrazi blížili k řádění zrůd za druhé světové války.

Jsem však zaskočen tím, že tajné služby státu Izrael, které jsou považovány za jedny z nejspolehlivějších na světě, neodhalily, nebo podcenily signály, že se něco velkého připravuje v době, kdy je kdekdo kdekoliv sledován moderními technologiemi. Navíc prý dostaly varování i od tajných služeb Egypta, které mají blízko k celému arabskému světu. Internetem, zvláště ze států, kde je zaručena svoboda slova, se totiž šíří tzv. různé dezinformace. Ale víte jak je to u nás s těmi dezinformacemi. Mnoho z nich se za nějaký čas stanou pravdou potvrzovanou i velkými médii.

   Zde, v diskuzích na blogu iDnes, mi hrstka diskutérů neustále předhazuje mé volební neúspěchy. Ale nikdo si nedal práci s tím, že strana jejíž jsem byl předsedou, a která se tehdy se jmenovala Suverenita, málem překročila pětiprocentní hranici v letech 2009 do Europarlamentu a 2010 do Poslanecké sněmovny. Proč tomu tehdy tak bylo?

   Vysvětlení je zcela jednoduché. Lídrem v obou případech byla Jana Bobošíková se svými zcela jednoznačnými názory bez jakýchkoliv pochybností.

   Avšak mnoho lidí má rádo mé články, ve kterých je zakomponováno mé přesvědčení, že takzvaně není kouře bez ohně, že každá událost se váže k události předcházející.

   Tak i v tomto případě naštvu obě strany. Po vyhnání Židů ze své historické země v důsledku neúspěšného povstání Bar Kochby v letech 132 – 135 našeho letopočtu, se příslušníci tohoto jednoho z nejstarších národů světa ocitli roztříštěni po celé Evropě a posléze i Americe. Na území své starověké vlasti však po všechna ta toletí malé procento Židů zůstalo.

   V mysli příslušníků židovského náboženství však pocit sounáležitosti se starou vlastí zůstal zhmotněný v pozdravu „Příští rok v Jeruzalémě“.

   V důsledku protižidovských akcí a pogromů v Evropě (vyhnání Židů ze Španělska v roce 1492) se velká část židovské populace postupně na území historické Judee a Samaří vracela. Tak se v hlavách  židovských intelektuálů postupně rodila myšlenka sionismu, které dal institucionální ráz až Theodor Herzl ve své knize Židovský stát v roce 1896. Plán na uskutečnění této myšlenky pak byl potvrzen  o rok později na Světovém židovském kongresu v Basileji, kterému předsedal. Dlužno říct, že spousta Židů etablovaných velmi dobře ve svých nových vlastech se vznikem sionismu nesouhlasila. Navíc ortodoxní židé (zde píšu malé písmeno, protože se jedná o židovské náboženství) se vznikem státu Izrael nesouhlasí, protože takový stát má vzniknout, podle tóry, až po příchodu Mesiáše. Ježíše Krista židé za Mesiáše neuznávají (zase malé písmeno, neboť se jedná o židovské náboženství).

   Na území, které se v té době už jmenovalo Palestina s převahou arabského obyvatelstva se postupně začala stěhovat židovská populace z celé Evropy. To vyvolalo samozřejmě odpor Palestinců. V době mezi světovými válkami docházelo k ozbrojeným střetům mezi arabskými starousedlíky a nově příchozími Židy. V roce 1920 vznikla židovská ozbrojená organizace Hagana, od které se oddělily později organizace Irgun a Lechi. Je potřeba říci, že tyto organizace páchaly na původním arabském  obyvatelstvu  násilnosti s cílem je vytlačit z jejich domovů. Po hrůzných zážitcích z koncentračních táborů se po druhé světové válce příchod Židů do Palestiny, budoucího státu Izrael, násobně rozrostl. A tudíž se násilnosti, o kterých jsem psal výše, vršily také. Silná nenávist Palestinců a vůbec muslimů proti Židům má i tyto kořeny. Jak se lidově říká, že není kouře bez ohně, tak musím přiznat, že je třeba vidět dál, než za horizont současné doby.

    Tento zdroj nenávisti mezi bratrskými národy je nevysychající. Jak Židé, tak Arabové vycházejí z jednoho praotce, Abrahama, avšak dvou různých matek. Jsou to semitské národy se stejnou, tisíciletou historií. Ale znáte to, nejhlubší nenávist je mezi bratry, pokud se nenávidí. Však také Kain zabil Abela podle Bible. A já musím s Janem Werichem souhlasit: „Čtěte Bibli, tam to všechno je“.

    Jsem rád, že se velmoci USA, Rusko a Čína zřejmě shodly na tom, že je nutné tento výbuch emocí lokalizovat, tak jako ostatně už několikrát, pouze na Střední východ. Jinak to obvyklé oko za oko, zub za zub, by mohlo celý svět nadobro zničit.

Autor je předseda Rozumných

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Petr Hannig | pátek 20.10.2023 8:20 | karma článku: 46,87 | přečteno: 4201x
  • Další články autora

Petr Hannig

Iveta – jak to bylo doopravdy

Díval jsem se na první díl minisérie Iveta. Protože jsem byl lektorem, v jehož skupině byla Iveta Bartošová, nemohu mlčet k nesmyslům, které se v tomto díle prezentovaly.

4.4.2024 v 12:12 | Karma: 48,11 | Přečteno: 14089x | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Nejistota ve všem

Shodou okolností jsem se díval na celou debatu Víta Rakušana ve Vyškově, protože jsem byl zvědavý na to, jestli se Ladislav Vrábel dostane k otázce. Dostal a dokonce více než jednou, protože měl doplňující otázky.

28.3.2024 v 15:04 | Karma: 46,05 | Přečteno: 3179x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Poslední papež se jim náhle nehodí.

Mnohdy jsem s jeho částečně liberálními názory nesouhlasil i když jsem byl silně osloven kouzlem jeho osobnosti v počátku jeho pontifikátu na Svatopetrském náměstí v Římě.

13.3.2024 v 18:07 | Karma: 46,74 | Přečteno: 4340x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

I rohlík může v ústech zhořknout

„Od Rohlíku ani rohlík“, „Rohlík s Nutellou“ a podobná hesla zaplnila internet. Na sociálních sítích se objevují zprávy typu „Lidi ruší účty u firmy Rohlík.cz“ a mnoho dalších podobných postů.

21.2.2024 v 10:12 | Karma: 47,85 | Přečteno: 7217x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Vláda se snaží každý měsíc něčím novým naštvat seniory

Když už si senioři tak nějak zvykli, že jim byl důchod oproti očekávání zkrácen o zákonnou valorizaci, tak na ně vybalila vláda digitální velký technický průkaz.

24.1.2024 v 20:02 | Karma: 47,82 | Přečteno: 5838x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

Senát schválil zvýšení příspěvku na péči, potvrdí novou definici znásilnění

29. května 2024  8:20,  aktualizováno  14:43

Přímý přenos Senátoři potvrdili zvýšení příspěvků na péči, které dostávají lidé se zdravotním postižením. Novela...

Policie hledá třináctiletou dívku z Kroměříže, má sklony k sebepoškozování

29. května 2024  14:28

Třináctiletou dívku z Kroměříže pohřešuje od neděle její rodina. Šarlota Ferková v ten den pouze...

Vláda jmenuje Foltýna. Má řešit strategickou komunikaci a boj s dezinformacemi

29. května 2024  14:25

Bývalý náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn, který nyní působí ve vojenské kanceláři Hradu, má...

Řidič prorazil všechny pneumatiky, nadýchal a měl i pozitivní test na drogy

29. května 2024  14:11

Všechny čtyři pneumatiky svého vozu prorazil řidič, který najel na středový ostrůvek a chodník v...

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...

  • Počet článků 280
  • Celková karma 46,97
  • Průměrná čtenost 8349x
předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Seznam rubrik